şükela:  tümü | bugün
 • ilk önce özet;
  insan bedeninin uzay koşullarındaki yaşama nasıl tepki vereceğini ölçmek için nasa tarafından gönderilen scotty kelly hem ikiz kardeşi mark kelly ile daha iyi karşılaştırma yapılması açısından seçiliyor.
  nasa bu çalışmaya twins study /ikizler çalışması adını veriyor.
  gelecek için mars yolculuğuna ön çalışma.

  scoot bir yıl sonra döndüğü zaman 5cm boyunun uzaması haricinde ikizler araştırması sonucu özet,

  --------------------------------------------------------------
  esas konu dünya'ya dönünce yaşadığı ağrılar, sandalyede onu bağlı olmadan tutan yerçekimi, etraftaki eşyaların sabit şekilde bağlı olmadan yerinde kalması, yatağına yürüyerek gitmesi adam sizin benim için normal olan şeyleri şaşkınlıkla anlatıyor. eğer böyleyse mars'a giden geri gelince aklını oynatabilir.
  anlatıma göre yerçekimi daha olağan üstü bir durum, uçmak normal.
  ana kaynak
 • bu nedenle iss'de astronotlar en fazla 6 ay kalıyorlar. ancak mars'daki durum daha ciddi. bu kadar bir hasarla mars seyahatinden dönmenin imkanı yok. biliminsanları, labaratuardaki farelere marstaki yoğun radyasyonun aynısını verdiler. sonuçta farelerin beyinlerinin bir bölümünde büyük hasar meydana geldi. buradan çıkardıkları sonuç ise şu: marsa giden insan yoğun radyasyon nedeniyle herşeyi unutabilir hatta delirebilir. bu nedenle nasa, sıradan astronot kıyafetlerinden daha gelişmiş bir kıyafet yapmaya çalışıyor. o düzeyde bir radyasyona maruz kalmamak için oraya gidecek spaceship'in bile buna göre tasarlanması gerekiyor.
 • nasa'nin yeni bir oneride bulundugu sorun: #71279315.
 • ikiz kardeşler arasında yapılan en iyi ölçüm, 1 yıl uzayda kalması sonrası ikizin birinini boyu uzuyor ve sonuç; değişen dna.
 • daha uzun süreli bir şey yapacaklarsa beni deney hayvanı olarak kullanabilirler. hiç sorun değil zaten bahane arıyorum ölmeye amk en azından bilim adına ölürüm boşa gitmemiş olurum.

  ister yakın bir yerde deneme yapsınlar, ister salsınlar beni uranüs'e doğru denesinler bakalım ne kadar gidebilecek diye. veya güneş'e doğru da olabilir fark etmez.

  tek şartım arkamda kalacaklara şöyle bi 250 bin dolarcık ödeme yapmaları. 1 milyon tl'ye denk gelir o da bizimkileri rahat rahat idare eder. zaten ben 40 sene daha yaşasam da o parayı biriktiremem, o yuzden tam bir win-win-win ilişkisi.

  al beni nasa, bekliyorum.