• rus kozmonotla abdli astronotun birbiriyle kardeş gibi olduğu iss'de anormal olmayacak durum.
    (bkz: scott kelly) ve (bkz: yuri malenchenko)

kaldı ki türklerle kürtlerin arasında geçmişten gelen bi sorun yok: yüzlerce yıldır beraber yaşayan benzer kültürlere ve aynı dine sahip iki millet. ne sorun olduysa cumhuriyetten sonra iki tarafında siyasi liderlerinin yanlış şeyler yapmasından sonra oldu.
  • seçim yaklaştıkça bunlar safları sıkılaştırma çabasındalar.
  • alper- sen teröristsin!

yasmin- faşist tc ajanı hoşgelmişsen
  • oo kirve hoş gelmişsen, çay veresen
  • kaderin cilvesi olmayan durumdur.
  • bahsettiği kadın da iran asıllı amerikalı ve almanya doğumlu.

aynen kardeşim baya bi kürtmüş*

peynirli poğaçadaki peynir bile bu abladan daha kürttür.
  • kürt kardeşlerimiz de elbet bir gün uzaya gidecek, hepimiz aynı bayrağın altında yaşıyoruz. türkiye uzay ajansı kriterleri karşılayan herkesin astronot olmasına ırk ayrımı gözetmeden sağlayacaktır. fakat söz konusu yasmin moghbeli'nin kürtlükle ne kadar bağı var çözemedim. ailesi iran islam devriminden kaçan kürt asıllı iranlıymış. kendisi almanya'da doğup amerika'da yetişmiş. belki ailesinin dilini dahi bilmiyordur.
  • duyan da yasmin moghbeli' yi kendi çöplüğünde kadınların başlık parası adı altında mal gibi satılmasına, beşik kertiğine, kumalığa, berdelciliğe, kadınların kum torbası muamelesi görüp 14 çocuk yapmasına ses çıkarmayan feminist rojda sanar.

ne alakası var amk?
  • düşünsene kendi halinde bir astronotsun,başarılı bir havacılık ve uzay bilimi kariyerin var, ülkenden uzaktasın ve başka bir ülkenin imkanları ile uzay görevi icra ediyorsun. sorulduğunda ise fars olmaktan gurur duyuyorum diyorsun,ancak türk bir astronot uzaya gidince bir güruh insan sana hakaret eder gibi seni kürt ilan edip senden durduk yere prim elde etmeye çalışıyor.

lan uzaya bu kadın bu yüzden mi gitti??

twitter'da bir kısım insan "kadına çirkin olduğu için kürt demeye utanmıyor musunuz" demiş . güldum.
  • hayatımda tanıdığım en güzel kadın da kürt, en çirkin kadın da. birinden alıp diğerine mi veriyorlar ne yapıyorlar anlamıyorum ki... neyse uzayda gideri vardır belki bilemedim. bir çay içsinler.

(bkz: adem elması)
hesabın var mı? giriş yap