• yüzlerce alt metini olduğu konusunda otoriteler hemfikirdir.
    gözleriyle izleyen ve sağır olmayan ortalama bir bireye asla ''boş'' gelemez.
  • cumartesi günü hala izlememiş cahil fukara arkadaşlarımı toplayıp zorla izleteceğim film. özledim guy fawkesı.
  • "freedom. forever." mottosuyla bir çok insana ilham vermiş bir çizgi roman uyarlamasıdır. günü de bugündür efenim.
  • her sene 5 kasımda "off şimdi herkes v for vendetta entrysi girecek,buralar hep dolacak ama aslında kofti anarşist bunlar." yazmak için sıraya girenler tarafından anılacak olan güzide filmdir.daha ortada bir bok yokken de ilk bunların gelip yazması manidardır.
  • doğum günü mottomu bana kazandıran film.
  • v for vendetta anarşisti kavramını literatüre sokmuş güzel film. ayrıca remember remember 5th of november yazarak karizmatik ve asi olduğunu sanan ergenlerinde ağızlarının ortasına iki tane patlatma isteğine yol açmış bir yapımdır.

zaten bu v for vendetta anarşistleri genelde sanal alemleri mesken tutmuştur, zira bana biri v for vendetta, remember, anarşizm heyyooo vs desin, der demez suratının ortasına anarşist küskümü yer. ha film iyiydi, dövüşler çok şukelaydı desin, halktan olsun eyvallah. rica ederim kasmasın, ağzını büzmesin

(bkz: remember remember ottoman fist of november)

ayrıca şaşkın damat filminde şoko parti yapan tipler bile bu anarşistlerden daha asidir gözümde.
  • (bkz: vj bülent)
  • 2000'den bu yana cevrilmis ufuk acan filmlerden biri.

bu filmi sevenleri v for vendetta anarşisti diye yerden yere vuranlari da sahiden anlayamiyorum.

hani sanki kendileri kropotkin'i bakunin'i rusca orjinalinden okuyorlar da biz warner bross filmi izleyerek anarsistcilik oynuyoruz. sen de 9 6 insanisin ben de. neyinle neyimi elestiriyorsun amina kodumun?

(bkz: bi siktir git cay koy)
  • "olm o sizin dediğiniz anarşizm değil, devrim değil. onu en iyi ben bilirim, ben sizin gibi kofti anarşist değilim, her gün sokakları arşınlayan dava adamıyım. her şeyin en süferi bende var, selam kızlar" tavrındaki bir adamın "rerörerö fifth of november" statusu giren adamdan hiç bir farkı yoktur. bir şeyden ilham alıyorum diye (ki istersem filmi götümden anlamış olayım) sana mı hesap vericem amk?

edit: sistem eleştrisini bu filmden öğrenenler çok kaka adamlarmış bir de onu anladık. arkadaş sistemi nasıl veya hangi mecra vasıtasıyla eleştireceğimizi de mi sana sorcaz*? yarın bir gün sen böyle bir şey desen 200 entry faşizm dersi verir sana. sorsan muhtemelen bankanın birinde uzman yardımcısı falandır bir de bu.
hesabın var mı? giriş yap