• stad hademesinin (?) süpürgeyle o mor yaratıkları **ştaak** diye duvara yapıştırmasına sebebiyet veren ses ...

- vadaaaaaaaaaaaaaaaaa
    - bağırma la amooğğagoyen **ştaaak**
    - vada ?
    - hala konuşuyor bak sigigit lan
    - ühüh vada ?
    - topla arkadaşlarını da yapış yapış ettiniz her tarafı vada'ymış ...
  • geğirerek söylendiğinde üst katta kuduran çocukları susturabilen slogan...
  • ne pokemon bozmasi, ne morbas, ne de uzayli. bu yaratiklar tasarlanirken ilham alinan hayvanlar, katil balina* ve yunustur. [bakma oyle bon bon. anlatacam..]
    simdi efendim,
    yaratiklarin dilini gordunuz mu? ne geregi varmis o dilin... var tabii.. bir yunus yada orca o dil olmadan ne kadar sevimli olabilir bi dusun? vadaaaaalarin agizlarinin kenarindaki kivrimlara ne demeli? yunuslara hep guluyormus ifadesini veren kivrimlarin aynisi degil mi? peki o yari elektronik vadaaaa cigligi? bi dusun bakalim ne sesine benziyor? bildigin yunus. peki gozleri kafa yapisi su beyaz balina aydina benzemiyor mu?caktin mi guzel kardesim?
    peki naparim ben o vadaaaaalarim? yirim. sarilacakmis gibi acik duran o kollarini da yirim, rengini de yirim.
  • türkiye'deki ödenmeyen kredi kartı borcu 1,2 milyar ytl*'yi bulunca leman'ın kapağında: elinde icra-haciz belgeleriyle fakirhaneye doluşup "vadaaa vadaaa" deyü bağrışaraktan ortalığa saldırır vaziyette resmedilmiş mor yaratıklar.
    (bkz: bu zamanın katilleri gülerek gelir)
  • -kartınızda morbaş birikmiş efendim ne yapmak istersiniz?
    -vadaaaaaa.
    -ne?
    -vadaaaaaaaaa..
    -evet.
  • tam hali "kredi vadaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa biz mi vemedik" olan slogan.
  • (bkz: al tut yanağından sık kopart tipinde varlıklar)

çok seviyorum ben bu yaratıkları. evimde bir tane olsun ordan oraya koştursun ortalıkta vadaaaa diye çığlıklar atsın istiyorum. hatta birden fazla bile olabilir, bir tanesi evi temizlerken diğeri yemek pişirir ötekisi sırtıma masaj yapar kahvemi getirir falan. evet anlaşıldığı üzere vada'lar üzerinde ütopik hayallerim var.
  • ucuz kahraman.yıllardır vada diye bağırdı durdu reklamlarda, bankanın çalıştığı reklam ajansı anlıyorum;iyi fikir,ucuz prodüksiyon bunca zaman bir reklam yüzüyle anlaşsa deli gibi para bağlayacaktı,şimdi bir kaç artçıyla bunu kolaylıkla yaptırıp;reklam verenini kollamayı başarmıştır;saygı duyuyorum ama artık gerçekten çok baydı,gerçekten.
  • çalıştığımız bankayı değiştirmekten mütevellit kredi kartı uygulamasını yüklediğim bankanın uygulama bildirim sesi..tam böyle bir şeye odaklanmışken 'vadaaaa' diye bağırınca bir iki sefer telefonu elimden atacak kadar korktum. her seferinde bildirim sesini kapatayım diyip unuttum. sonrasında ise hem sese hem de irkilmeye alıştım, alışmasına da...geçen gün komşu teyze ve annemle ile ikindi vakti çay sofrasında otururken masada duran telefonum o sakin sessiz ortamda 'vaadaaaaa' diye bağırınca bizimkiler düşman baskına geliyormuş gibi bir korktular ki yürekleri ağızlarına geldi. annemin içtiği çay, komşu teyzenin yediği lokma boğazında kaldı. bir müddet kendilerine gelemedi gariplerim. böyle bildirim mi olur arkadaş, milleti ecelinden evvel hücceten gönderecektim az kalsın.
hesabın var mı? giriş yap