• bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde istanbul'da bir karantina otobüsünün önü polis ekipleri tarafından kesilmiş, otobüsün mühürlü kapısı polis tarafından açılarak yolculardan biri karantinaya götürülmek yerine özel bir arabaya bindirilerek kaçırılmıştı. sonradan ortaya çıktı ki torpilli yolcu kktc sivil havacılık dairesi genel müdürü mustafa sofi'nin kızı güzide sofi'ydi ve bu kızı aldıran istanbul havalimanı'nı yöneten vali yardımcısı ismail şanlı'ydı. torpilli yolcunun kktc'ye gönderildiği ve vali yardımcısının da görev yerinin değiştirildiğini sonradan öğrendik. hakkında adli soruşturma da devam etmekteymiş ancak o soruşturmadan hiç bir sonuç çıkmayacağını, zaten muhtemelen kendisinin de bir yerlerden emir alarak bu işi yaptığını tahmin etmek çok zor değil. bir nevi halkın gazı alınmış oldu böylece. her neyse.

bu olayda asıl dikkat çeken ayrıntı ise "vali yardımcısına da corona testi yapıldığı ve bu testin sonucunun pozitif çıktığı" iddiasıdır. peki vali yardımcısı bu virüsü kimden kaptı? bu nasıl tesadüf?

karantinadan kaçırılan kız vali yardımcısının makam aracına bindirildikten sonra muhtemelen yanına da götürülmüştür, kendisiyle görüşmüştür ve ardından babasının ayarlattığı belki de özel bir uçakla kktc'ye gönderilmiştir.

benim naçizane teorime göre bu kız zaten corona pozitif olduğu için babası bu kadar uğraşmıştır. kendi yanına getirilmesini istemiştir. hatta türkiye'deki yetkililere de haber vermemiştir. yoksa durduk yerde neden bir otobüs dolusu insanın gözleri önünde böyle bir işe girişsinler? bilmiyorlar mı bu işten herkesin haberinin olacağını, rezalet çıkacağını? tabii ki benimki bir şüphedir, bir teoridir. yanılıyor da olabilirim.

eğer doğruysa olaya ilahi adalet olarak bakmıyorum. torpilde dikkatsizlik diyorum. değerli vali yardımcımıza da geçmiş olsun diyorum. bu ülkenin kendisi gibi emir-komuta silsilesine uyan, emir kanunsuz da olsa uyan vali yardımcılarına her zaman ihtiyacı vardır.

allah sizin gibi vali yardımcılarını valilerin altından, bizlerin başından ve çok değerli makam arabalarını da otobüslerimizin önünden eksik etmesin.

https://www.memurlar.net/…yardimcisina-kesildi.html
  • çok muhterem birinin virüslü kızının elini "hoşgeldin" diye sıktıktan sonra bulaştı demek ki.
    (bkz: güzide sofi)
  • milletin ahı vardı,ahı
hesabın var mı? giriş yap