şükela:  tümü | bugün
  • twitter üzerinden bana ulaşan bir öğretmenimizin sizlerden ricasıdır. lütfen es geçmeyiniz.

van’ın edremit ilçesine bağlı 30 ağustos ortaokulu’nda ingilizce öğretmeniyim. adım nihan demirtaş. 4 yıldır van’da öğretmenlik yapıyorum.
    bu okula yeni atandım. geldiğim günden beri maddi sıkıntı çeken bu ailelerimizin çocuklarına nasıl derman olabilirim diye düşünüyordum ki geçen gün “van’daki bir ilkokula yardım kampanyası” başlığını gördüm. dedim “neden olmasın? belki de umudumuz buradadır.”

ben şimdi biraz çocuklarımızdan bahsetmek istiyorum.
    öncelikle bir çoğunun babaları işsiz, kendileri okuldan sonra çalışmak durumunda kalıyorlar. siyasi sebeplerden hapiste olan ebeveynlerimiz de var. ablası ya da abisinin çalışıp getirdiği parayla geçinmeye çalışan çocuklarımız da mevcut.
    boyu uzadığı için paçası kısa kalan pantolonuyla gelen, çorapsız, terlikle o yağmurda ayakları çamur olmuş, derse yetişmeye çalışıp bir de geç kaldığı için soluk soluğa özür dilemeye çalışan tertemiz çocuklarımızdan bahsediyorum.

malum kış aylarına girdik. önümüzdeki bir iki hafta içinde -10’ları göreceğimiz mevsimdeyiz. benim sizlerden ricam şu çocuklarımıza bir yardım eli uzatalım. ihtiyaç duydukları montlarını ve botlarını alalım.

okul mevcudu toplam 408 kişi. 202 erkek ve 206 kız öğrenci var.
    yaş grubu 10-13.
    s-m bedenlerde montlar,
    33-38 arası botlara ihtiyacımız var.

okulun açık adresi: eminpaşa mah. eski fidanlık yolu 30 ağustos ortaokulu edremit/van

not: bireysel bir kampanya olduğu için çekinceniz olabilir. yardımlarınızın sahiplerine ulaştığını fotoğraflarla kanıtlayacağım. siz de çocuklarımızın yüzlerindeki o mutluluğa uzaktan da olsa tanık olabileceksiniz.

şu hayatta bir çocuğun gülümsemesini sağlamaktan daha güzel bir şey yok. umarım bunu hep birlikte başarabileceğiz.

https://www.facebook.com/nnnihannn öğretmenimizin facebook profili. ekşi sözlük üyesi olmayıp da ulaşmak isteyenler oradan ulaşabilir.

https://twitter.com/pattessuvan ve twitter profili.
  • (bkz: up)
  • içim rahat ederse katılacağım kampanya.

up.
  • henüz ilgi çekmemiş kampanya, en azından uplayınız arkadaşlar..
  • up
  • hala ilgi çekmemiş kampanya, çok üzülüyorum.
  • up.