• ne yalan söyleyeyim diziyi daha önce izleme fırsatım olmadı. ancak twitter'da gördüğüm fragman ve bahse konu bölümün 10 kasım'da yayınlanacak olması bu başlığı açtırdı.

bir ulusun kurtuluş mücadelesinin başladığı an, hatta bu anın kendisi bile değil bahsinin geçtiği bir sahne dahi insanın boğazını düğümlemeye yetiyor.

https://www.kanald.com.tr/…m-fragmani-mustafa-kemal

kimisi tehlikeli diye mimlenir, kimisi işbirlikçi diye. tarih eninde sonunda herkes için gerçekleri yazar.

edit: cumhuriyet eliti dediğiniz selanikli bir yetimdi
  • türk televizyon tarihindeki en can alıcı fragmandır. anadolu'da her şey bitti derken umut ateşinin yandığını görüp gülen bir yüz ancak bu kadar güzel işlenebilirdi.
  • cumhuriyet çocuklarını duygulandırırken orospu çocuklarına dert olan fragmandır...
  • eveeet bu fragmanla birlikte tarihin tozlu raflarında yer alması garantileşen dizidir efendim.
    hey gidi mustafa, hiç değişmemişsin!
    gaza geldim be..

ulan sen öl, 80 yıl sonra bir dizinin fragmanında fotografın görülsün ve insanın içi ısınsın.. kim var başka dünyada böyle?
  • - alt tarafı dizi fragmanı, değil mi? değil işte...
  • -bir fotoğraf insanı bu kadar mı duygulandırır?

mekânın cennet olsun umudun adı mustafa...
  • az once izleme firsati buldugum gozlerimi dolduran ve aglamamak icin kendimi kastigim fragman...

baskomutanlik'i facetime uzerinden yapanlara gelsin o fragman..
  • rahmetli uğur mumcu, vaktiyle kendisini bir idol olarak benimsemiş olan farklı mesleklerdeki gençlerin, ülkeyi yazılarında işaret ettiği kötü gidişten kurtarabilmek için "peki ama biz ne yapabiliriz" diye sormaları üzerine "işiniz her ne ise onu layıkıyla, en iyi şekilde yapın yeter." demişti.

herkesin cevval bir gazeteci, korkusuz bir asker, dürüst bir politikacı olması gerekmiyor. bir oyuncunun, bir yönetmenin, bir ışıkçının, bir set işçisinin ülkesine olan borcunu ödeme şekli de, belki işte budur.
  • diziyi izlemiyorum ama fragman benim de tüylerimi diken diken etti. atasını bir dizinin fragmanında 10-15 saniye görünce heyecanlanan başka bir millet yoktur.
  • başbuğ da ne tur bi yakisikliymis arkadas.

duygulandirmis fragmandir.

edit: 2. fotograf 1918 yilina ait. yıldırım orduları grup kumandanlığı zamanindan.
hesabın var mı? giriş yap