• onuncu nesil çaylak. (bkz: velev ki)
  • farz edelim.

velev ki
    hayatın gerçeğidir velev ki, bu gün ölmek yada bir elli yıl hayatın bonusu. diyelim taksim tahrir. tahrir deyip geçmeyin, bir kompozisyon gerçeğidir. dersiniz hazır mı, tahrirde yeneceğiniz bir iktidarın yerine koyacağınız biblo hazır mı? bu gün gaz sıkılan meydanda yarın mermiler vızıldarsa, yani silahın elzem meta olduğu bir anda, velev ki ya, defterinizin bir köşesinde not var mı? hangi savaş baronundan sipariş gelir alınır,hem ilk partisi bedavadır. tıpkı afyon eroin misali. canım sende yazdın diyene sorarım, bir ağaç uğruna mı bu heyecan? peki samimiyetinize inanıyorum. ya o köşede bekleyen şeytan. şeytanla tanıştınız mı? ayının inine girdiniz mi hiç? yarın öbür gün fıratın öte yanında, apo bizi sattı diyen bir müfreze elinde hazır keleşin tetiğine dokunursa, diyecek sözünüz; tutacak mevziniz var mı? o tarakada irandan ıraka, suriyeden bilmem nereye sahaya misafir olacaklara dair fikriniz var mı? programınız, stratejiden geçtim; taktiğiniz bile yokken; bir kitap okur gibi, bir ağacın fedasına katlanamazken onlarca ölümün vebalini omuzlamaya hazır mısınız? reyhanlı, bildiğiniz bir tesadüfi patlama mı? iktidarın düşeceği tuzağı hazırlarken, iktidarın düşerken yaratacağı o muazzam anafora hazır mısınız? devlette iktidar o kadar çoktur ki, ama o iktidarın hiç birinde olamayacağınızı biliyor musunuz? seyredelim mi, öyle diyen yok size. ama züccaciye dükkanına dalmak değildir apansız, istim arkadan gelir; tarih işte tam da bu günlerde baş vurulması gereken kaynak. gençlik heyecandır derseniz, sen çekil moruk ne anlarsın derseniz, tamam, gençsiniz; ama bir şarkı söyler gibiyim, genç olmanın ne demek olduğunu biliyorum, siz ham meyveyi kopardılar dalından olmayın.

bu arada merhaba arkadaşım.
  • (bkz: rauf versan)
hesabın var mı? giriş yap