şükela:  tümü | bugün
 • son günlerde sosyal medya tarafından gündeme getirilen uygulama.
  bu kadarla da kalmamış, konuyla ilgili olarak başbakanın cevaplaması istemiyle soru önergesi de verilmiştir.

  "sosyal medyada “vergisi silinen şirketler” başlığıyla bir listenin dolaştığı ve bir “excel” dokümanının ekran görüntüsünden oluşan listenin başbakan yardımcısı sayın mehmet şimşek tarafından doğrulandığı haberleri göz önüne alındığında, vergisi silinen bu şirketler hangileridir?

  vergi borcu silinen bu şirketlerin ortakları ve yönetim kurulu üyeleri kimlerdir?

  bahse konu şirketlerin vergi borçları hangi gerekçelerle silinmiştir?

  vergi borcu silinen şirketlerin vergi borçları ne kadardır?

  türkiye genelinde 4 ekim 2017 tarihi itibariyle hangi şirketlerin ne kadarlık vergi borcu sıfırlanmıştır?

  türkiye genelinde 4 ekim 2017 tarihi itibariyle hangi şirketlerin ne kadarlık vergi borcunda "uzlaşma" sağlanmıştır? yapılan uzlaşmaların mahiyeti nedir?

  başbakan yardımcısı sayın şimşek'in "siyasi müdahale söz konusu değil" ifadeleri göz önüne alındığında, vergi borcu silinen ve vergi borçlarında uzlaşma sağlanan şirketler hangi kriterler göre belirlenmiştir?

  vergisi silinen şirketlerin akp hükümeti'ne yakınlığı ile bilinen kişi ya da kişilere ait olduğu ve bahse konu kişi ya da kişilerin ilgili şirketlerde yönetim kurulu üyesi olduğu iddiası doğru mudur?

  anılan tüm iddialar doğru ise, 4 ekim 2017 tarihi itibariyle vergi borcu sıfırlanan tüm şirketlerin (isimleri belirtilmek üzere) toplam vergi borcu ne kadardır?

  2002 - 2017 yılları arasında yıllar bazında 4 ekim tarihi itibariyle türkiye genelinde toplam kaç şirketin vergi borcu (tutarlar belirtilmek üzere) hangi gerekçelerle silinmiştir?

  vergi borcu silinen bu şirketlerden kaçının 15 temmuz 2016 darbe girişimi sonrası "fetö" üyesi olduğu tespit edilmiştir?"

  sezgin tanrıkulu