• bunca yıldır basketbol izliyorum. topu panyaya yapıştıranı görmüştüm. (bkz: michael jordan)

fakat çift el smaç basacak olan adamı topla beraber panyaya yapıştıranı ilk kez gördüm.

tam itfaiyeyi arayacaktım, adam düştü de steps oldu.

işte o blok.
  • golubovic'in sonrasinda yine iyi idare ettigi bloktur. zira nice yigitler bu blok sonrasinda musahede altina alinir bir hafta boyunca cocuk mamasiyla cici bebeyle falan beslenirdi.
  • ele temas olduğundan fauldür yapılan hareket. ciddi bir hakem hatası söz konusudur burada.

ekleme: adam ele osmanlı tokadını yapıştırmış hala elle top bir sayılır diyenler var. elle top öyle bir olmaz canım kardeşim, şut çekilirken yapılan blok esnasında ele de temas edersen anlarım ama bu pozisyonda temas filan yok, yani yapılana temas denemez. mesela, potayı cepheden gören bir pozisyonda şut çekmek üzere olan bir adama henüz top elinden çıkmamışken, yandan eline aynen bu pozisyondaki gibi vurup yön değiştirteyim o halde. sonuçta top elden çıkmamış, elle top bir. blok mu oldu bu şimdi? olmadı değil mi? daha da nasıl açıklarım bilemiyorum.

ekleme 2: "3 sayılık çizgisinde bu hareket faul, smaçta değil" diyenler olmuş. basketbol kurallarında müdahalenin saha içinde yapıldığı yere ya da yapılan harekete göre değişiklik olmaz, kural sabittir. 3 sayılık çizgisinde bu hareketi yaparsan faulü çalarlar, smaçta da bu değişmez. güzel ve estetik bir harekettir ama bu faul olduğu gerçeğini de değiştirmez.
  • faul falan degildir, gayet nizami bloktur. bu pozisyonda el ve top yekpare sayildigindan topun uzerindeki ele yapilan mudahale de topa yapilmis sayilir. (elbette sportmenlik disi faule neden olmayacak sertlikte müdahaleler.) vesely denen insan yavrusu galubovic arkadasimizi nizami bir sekilde perte cikartmistir.

kaan kural'in pozisyonla ilgili yorumu da su sekilde: https://twitter.com/…ural/status/669956858896076800
  • blok değil, faul diyenler güldürmüştür. öyle bir blok işte.
  • hala daha faul diyen hazımsız cahillerin eyyorlamaya çalıştığı muhteşem blok.
  • faul diyen arkadaşlar (bkz: lebron james) izleyerek mutlu olsunlar, gercek basketbol bu. boyle faul olmaz. vur vesely vur avellere vur
  • (bkz: #56525932)
  • görsel olarak şahane bir blok. lakin bana da faul gibi geldi. vesely'nin eli rakibin elinin üstünde. topla temas %10 ya var, ya yok.
  • blok değil,net faul dür ama bu şikecilere anlatabilirmisin?tabii ki hayır.
hesabın var mı? giriş yap