• patlayan var değil.
    var, hakem kararının sıkıntılı olduğunu söylüyor cüneyt'e. gel izle diyor.
    var sisteminde son karar yine hakeme ait.
    hakem gidiyor izliyor ve kararını değiştirmiyor.

yani var görevini yerine getiriyor.
    patlayan yine cüneyt.

ayrıca oldukça yararlı bir sistem.
    futbolun heyecanını vs. öldürdüğü de yok. alışmadınız henüz o kadar.
  • (bkz: şenol güneş) "var, iyi niyet olmadıktan sonra işlemez" dediğinde ortalık yıkılmıştı. daha ilk maçtan haklı çıktı hocamız.
  • futbolun heyecanını öldürse iyi, adam heyetle olayı tekrar izliyor yine de yanlış karar veriyor. heyecanı meyecanı kalmamış ki işin.
  • patlayan sistem değil cüneyt çakırdır.

zira var görevini yapmış, pozisyonu hakeme tekrar izletmiştir. buna rağmen cüneyt çakır kırmızıyı vermiyorsa var ne yapsın
  • karar doğru gibi çünkü hakem bu tip pozisyonlarda oyuncunun kimliğine bakarak karar veremez ki hakem her oyuncuyu tanımak zorunda değil. kuralın da dediğine göre yetişme ihtimali olan oyuncu varsa ki dün topsuz depar atan defans oyuncusu oluyor bu kırmızı veremezsin.
  • memduh bayraktaroğlu'nun bu konuyla ve siyasetle ilgili bugün taze çıkmış bir eleştiri videosu var. olayın kaynağı yanlışından dönmeme, hatayı kabullenememe kibridir. bu durum vatandaşından siyasetçisine kadar herkese sirayet etmiştir. ülkenin sıkıntılı günlerden başını kaldıramamasının önemli sebeplerinden biridir.
  • "cüneyt çakır'ın varlar üstü bir adam olduğunu ortaya koyan olaydır. çakır'ın yönettiği her maçta galatasaray sahaya rakipten bir kişi eksik çıkmaktadır. çakır, her maçta gs aleyhine kırmızı kart, penaltı gibi konularda yanlış kararlar vermektedir." şeklindeki iddiaların ortaya atılmasına neden olduğunun iddia edildiğinin iddia edildiği olaydır.
  • bizim insanımızın adalet anlayışının kendi menfaati ile uyuşmaması nedeniyle patlayabilir. bizim insanımız adalet istemez. bizim insanımız adaletsizlikten faydalanmak ister, bizim insanımız rakip ne olursa olsun kaybetsin ister. spor ruhu, fair play, eşitlik vs gibi kavramları umursamaz. futboldan saha içinden zevk almaz. goygoy sever. onun tek baktığı yer skor tabelasıdır. skor tabelasında kendini memnun etmeyen her olayı eleştirir.

gel gelelim akşamki pozisyona.

kayınpederimle beraber izliyoruz. sarı verdi. diğeri yetişir doğru karar dedim. sonra var devreye girdi. ooo cüneyt'e müdahele geldi şimdi karar değiştirtirler dedi. yok değiştirmez karar doğru dedim. gs'ye karşı veremez hemen ayar çekerler dedi. değiştirmeyecek dedim. cüneyt değiştirmeyince şaşırdı. alışmış bu iğrençliğe çünkü. sonra spor yorumcusu konuşmaya başladı. yok efendim şu da bu da. bildiğin taraftarı galeyana getiriyor manipüle ediyor. başladı bir var şöyle tartışması.

bizim ülkede kimse adalet istemediği için patlayacaktır. haklısınız.
  • ayinesi iştir kişinin var'a bakılmaz.

dünyanın en iyi sistemini de getirseniz uygulayan cüneyt olunca bişey değişmiyor.

ya bi de şu adamı başımıza türkiye'nin en iyi hakemi diye çıkardılar ya helal olsun hakkaten.
  • kaleye olan mesafe çok uzak.
    yandaki elemanın yetişme şansı var.
    yani var ilk maçtan falan patlamadı.
hesabın var mı? giriş yap