• lagertha'yı oynayan kadının oyunculuğuna bu sezon ne olmuş anlamadığım dizi. kadının telaffuzu bile bozulmuş, kelimeleri vurgulayacağım diye ingilizceyi yeni öğrenmiş rus köylüsü gibi konuşuyor. oyunculuk desen yerlerde. kraliçeyi oynamayı çok yanlış anlamış hatun.
  • içerisinde kuzeylileri anlatan dizi.
  • savaş sahneleri, stratejileri falan değil de bu dizinin en saçma yeri kadınlarının hiç yaşlanmaması. seyirciyi iyice gerizekalı yerine koyyuyorlar bu açıdan. erkekler yine fiziksel olarak olgunlaştırılıyor, saçları sakalları tarzları değiştirilerek zamana göre ayarlanıyor da kadınlarda tık yok. hepsinin oğlu kazık kadar oldu. lagerthnanın boyu kadar torunu var düşünün. fakat hala hep aynı kadın. bir tek o da değil, dizide en başından beri var olan 3-5 kadın var hepsi de öyle.

en azından yalçın abinin yaşlandırma tekniğini kullansanız?
  • s05e08

--- spoiler ---

sami'ler zayiat vermeden, hvitserk komutasında ormana giren lavukların amk. iyi de oldu sana mal boku hvitserk.

--- spoiler ---
  • sezon yerine, travis fimmel'den önce ve travis fimmelden sonra diye ikiye ayrılması gereken, savaş sahneleri epik olan ve bu özelliğinin game of thrones'tan bile fazla ün yapmış olması gereken dizi.

--- spoiler ---

sol framde görünce yazmak istedim. ragnar öldükten sonra bir süre izleyemedim. sonradan ufak ufak izlemeye çalıştım, ama yok. athelstan ölünce ragnar bambaşka biri olmuştu zaten. ama gitmesi bambaşkaymış. üstüne helga da gidip floki de yelken açınca: (...zorla ittiriyorum sanki: s sezonun sonunu ne zaman getiririm, getirebilir miyim odin bilir*

--- spoiler ---
  • ragnar reisi özlüyoruz ama yine de izlemeye devam ettiğim dizi yarıda bırakmak olmaz
  • --- spoiler ---

ragnar öldükten sonra izlemeyi bıraktığım dizi.
    --- spoiler ---

en son neler oldu, var mı kayda değer bir gelişme acaba diye başlığı görünce gireyim dedim. oldukça sevdiğim dizidir.
  • the tudors ve dracula'daki performansından hareketle, sezon bitmeden jonathan rhys meyers'in katheryn winnick'i yatağa atacağı dizi. at fava bekle. bir de bundan sonraki bölümlerin sırt duvara verilerek izlenilmesi tavsiye olunur.
  • ahh ulan lagherta sen ne çektin be kadın öyle?
    ragnar'ın sadakatsizliğinden sonra sen bir de tut çocuğuna hamileyken gözyaşları içinde yine hain kalf'ı öldür. bahtsız hatun... boşuna çirkin şansı versin dememişler.
  • eski kalitesinden eser kalmamış dizi. çerezlik izliyoruz napalım.

bir önceki bölümde savaşın iki tarafı böyle beyin fırtınalı stratejili satrançlı matrançlı planlar yaparken, savaşta taktik maktik yok bam bam bam şeklinde cereyan ettiğini gördük.
hesabın var mı? giriş yap