şükela:  tümü | bugün
 • telaffuzu win kelimesini cagristirdigindan kazanan kisilere soylenir, ya da kazanan kisi kazandim, basardim anlaminda soyler. ama bu isimde unlu insanlar da mevcuttur. bazilari icin;
  (bkz: mio cugino vincenzo)
  (bkz: vincenzo corleone)
  (bkz: vincenzo montella)
  (bkz: vincenzo terranova)
 • mafiadaki silah uzmanı enteresan şahsiyet. serserileri dövmek için beyzbol sopası verir. siz sopayı alıp çıkarken:

  - bring back the bat, it's my nephew's

  der.
 • amore mio dur kendisi..
 • iki saattir cözemedigim kirik ekranli bir notebookun mac adresini nasil ögrenebilirim temali sorunuma "notebook´un altinda yazmasi lazim, oraya bir bakiniver" seklinde, cool bir sekilde cahilligime isik tutan suser.
 • 7 haziran 2012 madonna istanbul konseri hakkında yapmış olduğu tavsiye ve önerilerle, akıllarda soru işareti kalmamasına vesile olmuş yazardır.
 • tvn'de başlamış yeni kore dramasıdır. ilk 17 dakikası aşırı iyiydi. hani bölümü bitirmeden yazayım dedim. italyada tamamen çekilmiş bu kısımda oyunculuk v.s harikaydı.

  plotumsu: italyan mafyası cassano'nun evlatlığı vincenzo cassano ( soong joong-ki) ailede dengeler değişince koreye dönmeye karar verir ya da vermek zorunda kalır.

  dizide diğer yer alan oyuncular: yeon yeo-been, taecyeon, kwak dong-yeon, yang kyung-won, kim yeo-jin v.s.
 • popüler kore aktörlerinden song joong-ki’nin yeni dizisi.ilk iki bölümü yayınlandı.italya sahneleri,çekimler,italyanca konuşmalarının kattığı hava ile ilk sahnelerle hızlı bir giriş yapıldı.kore’ye geçilince atmosfer değişti haliyle ama aktörün sahneleri oranın havasını taşımaya devam ediyor tabi.ben beğendim diziyi.20 bölüm sürecekmiş,umarım senaryo tıkanmadan güzel bölümler izletirler.şu an için kadın başrol biraz sönük oyunculuğu ile.neden koreli kadın oyunculara daha yapmacık sahneler çekiliyor ki anlamıyorum.tiz sesli,yüksek tepkiler hiç yakışmıyor. :( 2.bölüm sonundaki havası ile devam eder umarım onun sahneleri de.

  not: karakter güya italya’da büyümüş ama saç kesimi kore tarzında. :d

  not 2: izlemeyen kaldıysa song joong-ki’nin diğer sevilen bu dizisini de izlemeli bence. ;) (bkz: descendants of the sun)
 • tvn tarafından yayınlanan bir kore draması. şuan da ilk bölümü yayınlanmış durumda. song joong-ki'nin ıkınarak italyanca konuşması biraz kulak tırmalasa da muadili kore dizileriyle kıyaslanınca konusu ve oyuncuları göz kamaştırıyor. zaten italya'da çok sahne çekmemişler o yüzden italyanca kısımda çok göze batmamış. space sweepers'dan bir hafta sonra yeniden song joong-ki'yi görmek garip oldu

  edit: jin seon kyu'da diziye dahil oldu. gerçekten çok garip.
 • 7. bölümü bitirdim. hala fena değil. normalde kore dramaları 7-8. bölümlerde konu zayıfsa çaktırmaya başlar. mükemmel başlamıştı ama hala fena değil gitmesi benim için yeterli bu seviye için.
 • italya sahneleri italya'da çekilmemiş. cidden başarılı sahnelerdi.

  finalden gelen edit: korkarım seneye bunun türk versiyonunu görürüz. gerçekten güzel diziydi. türü kara komedi olduğundan başta plaza halkı biraz sıkmıştı beni ama ne zaman dark side a geçiş yaptılar diziye ısındım. song joong ki nin böyle olduğunu bilmezdim gerçekten başarılı oyuncuymuş. abartısız mimiklerle , doğal bir oyunculuğu var. yaşlandıkça daha bir karizma olmuş. ve en önemlisi dizinin müzikleri harika. çok şükür kore dizisinde kulak tırmalayan korece ballad bir şarkı duymadım. daha çok bgm şeklinde ve hepsi çok başarılı. adrenaline , aspettate , holy anger , questo edificio è mio favorilerim.

  --- spoiler ---

  sonunu iyi bitirdiler gerçekten.
  "ı'm still a villain and couldn't care less about justice. justice is weak and empty. one cannot win against any villains with justice alone. ıf merciless justice exists, ı am willing to yield to it."

  herkes işine gücüne geri döndü. bastı parayı ronaldo gibi ada da satın aldı. boss olmuş adam iç güveysi olup korede plaza halkıyla geyik mi yapacaktı? romantizm dozunu az tutmaları çok iyi olmuş umarım böyle diziler artar. yalnız altınları nasıl bölüştüler plaza halkı aldı mı hacker kız hariç o belli değil. nutria nın vincenzo ya verdiği bye bye balloon bileti ne oldu?
  han seo zorla öldürttü kendini. senarist becerememiş o sahneyi çok saçma biraz da klişe. fazla beklenti içine girmeden izlediğim için çok çok gözlerimi devirdim yine de güzel diziydi.
  --- spoiler ---