• vodafone' un koç.net' i satın almasıyla yoluna devam edeceği koç.net' in yeni ismi. umarım ttnet' i ve turkcell' i piyasadan silmeyi başarırlar.

ayrıca;

(bkz: seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli)
  • koç.net haberleşme teknolojileri ve iletişim hizmetleri a.ş.'nin yeni adı.
  • vodafone'nun 2 sene önce aldığı borusan telekom fonksiyonları da bu isim altında hizmet vermektedir.
  • double allah belasini versin.

once vodafone kontorlu hattimda yeterli bakiye yok diye internet paketim yenilenmedi (hadi bu benim bok yemem ama zamanlama muthis manidar)
    hemen ardindan biri adsl hatti (simdiki adiyla vodafone.net) kopup kopup gelmeye basladi. bunlar tam geceyarisi 12 itibariyle basladi. alti ustu bir dosya indirecektim mailden. allah belasini versin 2 saattir mail adresini acmaya calisiyorum. isin boktan yani yeni numaralarini bilmiyorum. internete de giremiyorum. bakiyem olmadigindan kimseyi de aramiyorum zaten. got gibi kaldim.

ilk saat mail icin ugrastim son 1.5 saattir eksi sozluk'e girip bu entry'i yazabileyim diye ugrasiyorum.
    bunca ugras sirasinda laptopun sarji bitmek uzere. allah duble belani versin vodafone. mail falan da yalan oldu. saat 02:22 lan! allah binbir turlu belani versin. yarin cikista gorusecegiz senle, aldim telefon numaralarini. bekle hele sen!
  • tam bir dakika önce arayıp ödenmemiş bir* faturam olduğunu hatırlatan bant kaydını dinleten oluşum. fırçalamak için arıyım dedim mesai saati dışında arama diyen başka bi bant kaydı dinlettiler. askerde kaset doldururdu millet bu kadar yadırgamazdım.

ulan her şeyi geçtim de uyanık olduğumu nerden biliyonuz lan.. mnskym bu saatte telefon çalınca anlık ekşın varyetesi gündeme gelip kendini kaybettirdi, ufak çapta bi heyecan yaşadım..

telefonunuzu* tüm tuvaletlere yazıcam olm.
  • youtube'da 3 dakikalık 240p kalitedeki videoyu 24 dakikada doldurabilen internet sağlayıcımsı. yemin ederim her ay bunlara verdiğim 51 tl'yi sokağa atsam bu kadar üzülmem. en azından canım istedi ben yaptım derim. arkadaş hergün en az 25 (yirmibeş!!!!) defa internet kesilir mi yahu? teknik servisi aradığınız zaman da "altyapınızdan kaynaklı, biz birşey yapamayız" diyerek kayıtsız kalıyorlar. 1999 yılında 56kb modemler vardı hatırlarsınız. 2012 yılında hız testi yapıyorum çıkan sonuç 150kb!!!! mnkoyim böyle servis sağlayıcısının. hayır bi de tutturmuşlar "taahhüdünüz var çıkamazsınız" diye. "e o zaman sorunu halledin" diyorum, "bizim yapabileceğimiz bişey yok!!" cevabını alıyorum. "ne yani, siz şimdi 'biz sizi s.kiyoruz mu diyosunuz?' " diye de ağzımdan kaçırdım bi defasında. ama haketmiyolar mı sözlük???
  • biri adsl'in yeni sahibi..

ayrica, cuma'dan beri internet hizimi talebim üzerine arttirmayi basaramayan şirket.

eskiden 1 saat sonra acilirdi. niye böyle oldu anlamadim. kac kere de aradim. fuck lan.
  • satış yapmak için telefonla arayan, pazarlamacı şirket.

işte olduğumdan annem çıkmış telefona, doğal olarak internet ve adslden anlamadığını ve ilgilenmediğini söyleyip benim numaramı vermiş. sonra numaranı verdim diye bana haber verdi. buraya kadar herşey normal.

5 dk geçmeden aradılar. işte faturanız şu kadar, bizde şu kadar vs. vs. 1-2 dk anlattı. sonra zaten annenizde kabul etti size bilgi vermek için aradık dedi.
    işte tam bu noktada kayış koptu, tepem attı karşıdaki menopoz teyzeye(yada kezban abla) direk çemkirdim, özür bile dilemediler, yanlış anlaşılma var bile demediler, utanmadan annenizi arayın diyorlar birde. şimdiye kadar bir çok adsl firması aradı aynı şekilde, önce ev sonra ailem cep telefonumu vererek beni aradılar. ama hiç biri böyle bir yalancılık yapmadı. hepsiyle gayet insancıl şekilde konuştuk.

neden benimle böyle konuşuyorsun bre ibişler. ilk önce yalancılık yapmamayı, sonrada müşteri ilişkileri nasıl olurmuş onu öğrenin. zaten önceki entrylerden de bahsedildiği üzere adsl işinide beceremeyen firma imiş. üstüne üstlük 2 yıl taahüte bağlamaya çalışıyorlar.
    şöyle düşünün eğer müşteri temsilciniz yanlış anlaşılma olmuş kusura bakmayın dese bu entry olmayacaktı.

böyle firmalar oldukça ttnet daha çok kazanmaya devam eder. gerçekten bir çok şeyi hakediyoruz. terbiyesiz, yalancı bir firmadır kendileri. uzak durun.
  • 15gb adil kullanım kotasını aştığım için 2 hafta önce 1 megabit'e düşürdükleri ve hiçbir zaman 6 megabit'in üzerinde hız görmediğim bağlantı, an itibari ile coşmuş ve 8 megabit'i görmüştür. torrent listesi bayram ediyor şu an ve dede yadigarı onixon modemimden dumanlar çıkıyor. böyle de güzellikler yapan bir internet sağlayıcısıdır.
  • bugun beni arayan internet servis saglayicisi.

0530lu bir numaradan arandim ve hizli konusan bir abi birseyler anlatmaya basladi, aralarindan secebildigim tek cumle internetinize ne ucret oduyorsunuz oldu. bunu size neden soylemeliyim cevabini verdigimde soyledigi; sinirli bir internet mi yoksa sinirsiz bir internet mi kullaniyor oldugumdu, sinirsiz kullaniyorum dedim ve gectim.

anlatti anlatti... yok bana numara vereceklermis arizam oldugunda telesekreter beklemeden baglanacakmisim, yok internete ilk bilmemkac ay 7 lira verecekmisim, vay efendim 24 ay fiyat su kadar olacakmis. ben dinledim dinledim.. sonra vodafone gibi koskoca bir sirket size kendisine ait bir telefon bile vermemisken (arayan numara 0530luydu) ben bu sirkete neden guveneyim dedim? internetten ariyorum o yuzden internet hangi numarayi seciyor bilmiyorum cevabini aldim. tekrar bir atak yaptim ve telefon bile vermemis, internete mahkum etmis turkcell numaradan aramaniz beni cok guldurdu dedim. abi patladi sinirlendi gunde 900 (!) -nasil bir hesapsa- kisiyi aradigini, dunyada 75 ulkede vodafone oldugunu, guvensiz olmadigini bagira cagira anlatmaya basladi neden bagiriyorsunuz diye sordugumda daha da bagirmaya basladi...

ben neden sizin sacma bagirmalarinizi dinlemek zorundayim dedim ve kapadim.

bu kafayla pek hizmet filan satabileceklerini sanmiyorum ve basarilar filan dilemiyorum kendilerine.
hesabın var mı? giriş yap