• almanlar bizi kıskanıyor!
  • bütün distribütörlerin fiyatları doların 6,5-7 olduğu zamana göre ayarlı. dolardaki düşüşü asla iplemiyorlar. 7'ye giderken gün gün fiyat listesi güncelleyenler, düşerken ölü taklidi yapıyor. normalde fiyatların %15 civarı daha düşük olması lazım. vergilerin fahiş derecede yüksekliğinden bağımsız mesela bu araç 150 bin civarı fiyatla satılmalıydı. yüksek kar oranları var. "nasılsa çok az satıyoruz bari iyice geçirelim" kafasında hepsi. dolar bey hepinizin hakkından gelip tek tek batıracak inşallah kan emiciler sizi.

edit: "150 çok mu normal fiyat" diye mesaj geliyor sürekli. "vergilerin fahiş derecede yüksekliğinden bağımsız" diye bir ifade kullanmışım. türkçe okuma-yazma bilenler bu cümlenin ne anlama geldiğini anlayacaklardır. anlamayanlar türkçe öğrensin.
  • almanya fiyatları

yukarıdaki linke tıklarsanız almanya'da bir vatandaşın en dolu polo'yu 25.000 birim paraya alabildiğini göreceksiniz. herhangi bir yorumda bulunmuyorum.

edit: ayrıca maksimum 2 yıllık ehliyeti bulunan genç vatandaşlara 1000 euro bakiyeli yakıt kartı hediye ediyorlar.

genç sürücü programı

edit 2: hayli mesaj aldım. en dolu paket olarak yazdığımın gti olduğunun farkındayım. markanın canavar modelinin bile 25.0000 birim paraya alınabildiğini belirtmeye çalışmıştım. 170.000 birim para olan paketin karşılığı 14.000 birim para. dileyen asgari ücretlere göre de karşılaştırabilir.
  • ben hep 50 liralık polo aldığım için beni ırgalamayan durum.
  • 175.500 en pahalısı zam mı geldi 2dk da.
  • 300 bin liraya çıkmasını cenab ı haktan niyaz ederim.
  • bu da dünyanın en pahalı ülkelerinden biri olan (bkz: isviçre) fiyatları.

bir isviçre vatandaşına bu aracın maliyeti 4 asgari ücret.

elim ayağım titriyor
  • 175.500,00 görünmektedir. ülkedeki enflasyon saatlik yükseliyor heral
  • daha kötü bir şey söyleyeyim clio 140 bin tl
hesabın var mı? giriş yap