• asya'nın ilk albümünde yer alan bir şarkıdır, albümün piyasaya çıktığı dönemlerde albümün lokomotif şarkılarından biriydi. bir diğeri için (bkz: yoksun sen)
  • (bkz: vurgunum sana)
  • sözleri aysel gürel e müziği onno tunç a ait olan asya şarkısı ve aynı ismi taşıyan albümü.
  • türkiye'nin birçok alanda olduğu gibi müzik alanında da gerilediğinin bir kanıtıdır bu şarkı. asya'nın 1994 senesinde çıkarttığı ilk albümünde sadece vurulmuşum sana değil neyleyim, yoksun sen gibi güzel şarkılara rağmen bu şarkı biraz daha hareketli olduğu için onlardan ayrılmıştı ve tutulmuştu. eskiden bir albümde en az 4-5 güzel şarkı olurken, şimdi 3-4 sanatçının albümünde sadece 1-2 tane güzel şarkı bulabilmek için çabalıyoruz. nereden nereye..

http://www.youtube.com/watch?v=oxd4iz2oa5y
  • sözlerini de yazalım tam olsun dediğim eski bir asya şarkısı...

vurulmuşum sana yüreğim bin parça
    ben deli divane peşinde bir pervane
    (x2)

aman aman yalnızlık zor ama çok yaman
    aman aman kavuşmamız ne zaman
    (x2)

allahım allahım bu sevda bir yangın
    allahım allahım cehennem misali yandım
    allahım allahım sevdalım belalım cehennem misali yandım
  • onedio da 90'lar ile ilgili bir testte gördükten sonra yeniden hortlayan başlık.
  • spotify'da calmasiyla birden 90lara isinlandigim sarki. az sonra eve gidip tv'de turgut ozal'i izleyecegim.
  • aşırı derecede kayahan işi gibi duran şarkı. asya'nın yorumu da nilüfer'e benziyor şarkıda. muhtemelen nilüfer'in onno tunç'la yaptığı albümden kaynaklanan bir ilişkilendirme bu. ve albümün genelini dinlediğimde yorumda nilüfer esintileri görüyorum. neyse güzel şarkı.

edit: asya zaten nilüfer'in vokalistliğini yapmış. thank you captain obviousluk durum. ibretlik.
  • 90'lardan underrated bir şarkı. müzik nefis, beklemediğin bir anda yükselen melodi şahane, sözler güzel eşlikçi.
hesabın var mı? giriş yap