şükela:  tümü | bugün
  • world of tanks'ın yapımcısı. şu adreste ikamet ederler. gas powered games'i de bünyesine katmışlar.
  • ülkemizdeki reklam faaliyetlerini ciddi manada arttırmış oyun geliştirici.

bu konuda şirketin türkiye lansmanını açması da faydalı olmuş olabilir.
  • genel merkezleri bizim buralardaymış da haberimiz yokmuş. gidip kapılarında mı yatsam acaba, iş falan verirler belki temizlikçi olarak.

https://wargaming.com/…about/our-locations/nicosia/
  • dünyanın en aç, en paragöz, en pay2win oyun şirketi. oyuncu kitlesini asla dinlemez, bildiğini okur, faşist kere faşisttir.
  • acilen konsol oyunlarına ciddi yatırımlar yapması gereken şirket. bunu şimdiye kadar sadece world of tanks için yaptılar ancak yeterli değil. hybrid wars ya da hiç değilse world of warships konsol piyasasına girmeyi hak eden kaliteli oyunlar. bu tip oyunların konsola girmesi şirkete de ciddi paralar kazandıracaktır. mesela world of warships'in alternatifi yok. yakın zamanda warthunder xbox'a gireceğini duyurmuş. sanırım çanlar wg için çoktaaan çalmaya başladı.
  • wargaming game center denen garabeti oyuncularının boğazından aşağı tıkarak özellikle warships oyunlarını (daha çok piyasada alternatif olmamasından dolayı) çok seven ve bütün kusurlarına rağmen oynayan bir insanı bugün kaybetmiştir.

kazara kız arkadaşım istediği için total war arena betasına gireyim dedim. bu garabet onun için zorunlu olduğu için indirdim. alet internet bağlantımı tamamen kırdı - sonradan öğrendim ki routerin bağlantı sayısı kotasını aşarak hata vermesine neden oluyormuş. restartla düzeltmem gerekti. sonra farkettim ki diğer wargaming oyunlarım da bu garabeti talep ediyor artık. forumlardan anladığım kadarıyla eski launcherları kullanabilmek için wayback machine vb. gibi yollarla indirmek gerekiyor. ben de wargaming'in bütün oyunlarını bilgisayarımdan sildim.

wargaming böyle davranmaya devam edecekse, oyunlarına çekinmeden para harcayan, çok da seven bu oyuncusunu kaybetmiş bulunmaktadır. bir daha da yüzlerine bakmam.
  • görüp görebileceğiniz en ama en paragöz oyun şirketlerinden birisidir.

mesela ben bir wot blitz, free üyelikle 5. seviyeye kadar mükemmel oyun oynarsınız, ancak her ne zaman 5'in üzerindeki ağır ve güçlü tanklara sıra gelir, şirket farkını ortaya koyar. bir tank'a 150 tl gibi dehşet paralar ister, tabii premium tanklar, normal tankları havada karada gömmektedirler. öyle ki arasıra ürettikleri real olmayan tanklar, gerçek tankların içinden geçer. saatte 80 km hıza ulaşabilen bir tankla aynı güçte olan ama 30 km/sa gidebilen bir tankın şansı var mıdır? elbette yoktur, kısacası bu firmanın oyunlarını ücretsiz olarak tüm seviyeler / 2 formulüyle oynarak mutlu mesut hayatınızı idame ettirebilrsiniz.

bunun da dezavantajları mevcut tabii, benim gibi 5k maçınız var ama inatla 5. seviyelerde sürünüyorsanız, oyunlar sizi kanser etmeye başlar, olmadık basit hatalar, koordinasyon sıkıntıları, kritik noktaları tutmaları gereken oyuncuların haritanın alakasız bir yerinde pusup, oyun sonuna kadar hareketsiz bekleyip, sonrada karşısına çıkan 5 tanka karşı atış yapmaya çalışıp elinde ne varsa tüm özellikleri basması gibi küfür kıyamet bir tablo ile kimi zaman saç baş yoldurabilmektedir.

bir de bilhassa premium oyuncuların keyiflerine sponsor eder sizi. basit bir mantıkla düşünün, 5. seviye bir karakteriniz var, karşıdaki tüm seviyeler 6 ve 7. 6-7 el boyunca bu kombinasyondaki oyunlara girip premium oyuncuları mutlu ederek aldığınız keyfin bedelini reel olarak ödemeniz gerekebilir kimi zaman.