şükela:  tümü | bugün
 • world of tanks'ın yapımcısı. şu adreste ikamet ederler. gas powered games'i de bünyesine katmışlar.
 • ülkemizdeki reklam faaliyetlerini ciddi manada arttırmış oyun geliştirici.

  bu konuda şirketin türkiye lansmanını açması da faydalı olmuş olabilir.
 • genel merkezleri bizim buralardaymış da haberimiz yokmuş. gidip kapılarında mı yatsam acaba, iş falan verirler belki temizlikçi olarak.

  https://wargaming.com/…about/our-locations/nicosia/
 • dünyanın en aç, en paragöz, en pay2win oyun şirketi. oyuncu kitlesini asla dinlemez, bildiğini okur, faşist kere faşisttir.
 • acilen konsol oyunlarına ciddi yatırımlar yapması gereken şirket. bunu şimdiye kadar sadece world of tanks için yaptılar ancak yeterli değil. hybrid wars ya da hiç değilse world of warships konsol piyasasına girmeyi hak eden kaliteli oyunlar. bu tip oyunların konsola girmesi şirkete de ciddi paralar kazandıracaktır. mesela world of warships'in alternatifi yok. yakın zamanda warthunder xbox'a gireceğini duyurmuş. sanırım çanlar wg için çoktaaan çalmaya başladı.
 • wargaming game center denen garabeti oyuncularının boğazından aşağı tıkarak özellikle warships oyunlarını (daha çok piyasada alternatif olmamasından dolayı) çok seven ve bütün kusurlarına rağmen oynayan bir insanı bugün kaybetmiştir.

  kazara kız arkadaşım istediği için total war arena betasına gireyim dedim. bu garabet onun için zorunlu olduğu için indirdim. alet internet bağlantımı tamamen kırdı - sonradan öğrendim ki routerin bağlantı sayısı kotasını aşarak hata vermesine neden oluyormuş. restartla düzeltmem gerekti. sonra farkettim ki diğer wargaming oyunlarım da bu garabeti talep ediyor artık. forumlardan anladığım kadarıyla eski launcherları kullanabilmek için wayback machine vb. gibi yollarla indirmek gerekiyor. ben de wargaming'in bütün oyunlarını bilgisayarımdan sildim.

  wargaming böyle davranmaya devam edecekse, oyunlarına çekinmeden para harcayan, çok da seven bu oyuncusunu kaybetmiş bulunmaktadır. bir daha da yüzlerine bakmam.
 • bu şirket yavaş yavaş değerlerini kaybedecek. kullanıcı bu devirde communitysini dinlemeyen oyun şirketlerine, cezayı kesiyor. wows azalarak bitmeye yüz tuttu. sıra wot'da.
 • (bkz: shatterline)
 • rusya ve belarus’tan çekileceğini açıklamıştır. rusya tarafındaki oyunları lesta’ya (alt şirketi) devredecek ve minsk stüdyosunu/ofisini de kapatacaktır.

  https://wargaming.com/…siness-operations-worldwide/

  belarus çıkışlı bir oyun olarak rusya karşıtlığını maddi/manevi olarak türlü sebeplerle muazzam hızlı şekilde gösterdi.

  gelecekte oyunların nasıl şekilleneceği, diğer kıtalardaki sunuculara ve oyunlara (.eu, .us ve asia) ne olacağı tam belli değil.

  ben türkiye ayağı için çevirmeni olarak çalışmaya devam ediyorum, herhalde litvanya ya da çekoslovakya gibi bir ülke üzerinden çalışmaya devam edecekler gibi duruyor. ana merkezleri de zaten güney kıbrısta lefkoşada yer alıyor.

  bilgiler geldikçe bu girdiyi güncellemeye devam edeceğim.

  bildirinin kabaca çevirisi:

  geçtiğimiz haftalardan beridir wargaming dünya çapındaki ticari operasyonları üzerinde stratejik bir incelemesi yürütmekteydi. bunun sonucunda şirket olarak rusya ve beyaz rusya'da herhangi bir işletme sahibi olmamaya veya işletmemeye ve her iki ülkeyi de terk etmeye karar verilmiştir.

  31 mart'tan itibaren şirket, rusya ve beyaz rusya'daki canlı oyun işini artık wargaming'e bağlı olmayan lesta studio'nun yerel yönetimine devretti. şirket ne bugün ne de bundan sonra bu süreçten kâr elde etmeyecektir. aksine, bu kararın doğrudan bir sonucu olarak önemli kayıplara uğramayı bekliyoruz.

  tüm yasalara tam uyum içinde kalırken ve çalışanlarımızın sürekli güvenliğini ve desteğini sağlarken operasyonel geçişi gereken hızla tamamlayacağız. geçiş dönemi boyunca, canlı ürünler rusya ve beyaz rusya'da mevcut olmaya devam edecek ve yeni sahibi tarafından işletilecektir.

  wargaming ayrıca minsk, beyaz rusya'daki stüdyosunu kapatma sürecini de başlattı.

  değişiklikten etkilenen çalışanlarımıza mümkün olduğunca fazla kıdem tazminatı ve destek sağlayacağız.

  bu kararın büyüklüğüne rağmen, şirket olarak işimizin geleceğine güveniyoruz ve oyuncularımıza kaliteli oyunlar sunmaya kararlıyız.
 • rusya ve belarus'tan cekilme karari aldiklarina gore world of warships'te rus gemilerine agir debuff gelir mi, zaman icinde gorecegiz. rus gemilerini muhtemelen politik sebepler veya ulus egolari yuzunden teknik olarak cok yuceltmislerdi. bir petropavlovsk sorunu var ki milleti oyuna kusturdu. kremlin, stalin, nevsky hakeza.
hesabın var mı? giriş yap