141 entry daha
  • öyle dizi merakı olmayan beni -izleyip tamamladığım iki dizi breaking bad ve leyla ile mecnun yani, o kadar- daha ilk fragmanından "izlenir lan bu" psikolojisine sokan dizi. ilk bölüm mükemmel. beklentilerimin üstünde. kıssadan hisse izleyin, izlettirin, ama spoileri de usulu ile verin sevgili suserler.
  • şuraya gelip "yapay zeka onu yaratanı ele geçiriyor yaee, vasat" diyenlere bir teessüfü de ben iletiyorum kuzum. hangi organınızla izliyorsunuz kuzum allahsen.

--- spoiler ---

dolores özgür iradeye kavuştu zincirini kırdı. köyünden kaçtı, arnold'un sesinin peşine düştü dedik. nası göt olduk onu bi hatırla. kadın kendi zinciri içinde dönüyor duruyor afedersin. william'ın suratı utah'ın coğrafi haritasına dönene kadar dönmüşler o döngüde. daha ne olsun.
    bilinç kazandıkları ile ilgili tüyo sadece maevecimin kaçış kodlanmasına rağmen kızı için kalmasında ve dolores'in kendiyle konuşmasında vardı. o da 2 senenin nasıl zor geçeceğinin habercisi zaten.

--- spoiler ---

tanımsa ed'imin harris'imin sezon finalinde gözünde beliren o ışığa kuban olduğum dizidir efenim. kimsenin lafıyla başlamazlık etmeyin. ha, sevmeme ihtimalinizin %50'den fazla olduğu doğru. zira 2-4. bölüm arası soru işareti zincirlemesi söz konusu. kafamı yormayın benim dersen hiç girişme derim.

edit: caps or it didn't happen
  • yayınlanan son iki bölümü ile (s2, e8 ve e9) sezon finalinin ağzımızı açık bırakacağını garantileyen dizi. bu sefer ne kadar ara verecekleri de merak konusu. umarım 2 yıl olmaz bu süre yine.

--- spoiler ---

8. bölümde akecheta'nın host olmasına rağmen nasıl güzel bir aşkla sevebildiğini izlerken (ki hala aşkın da hostlara kodlandığını düşünsem ve bunu özgür iradeye bağlayamasam da (bkz: teddy)), 9. bölümde insan olduğunu düşündüğümüz william'ın paranoyaları sebebi ile kendi kızını vuruşunu gördük. william'ın bir host mu yoksa sadece kafayı yemiş bir misafir mi olduğunu (ben paranoyak bir misafir olduğunu düşünenlerdenim) sanırım sezon finalinde göreceğiz. hem gerçek ya da değil, farkı ayırt edemiyorsan bilmenin ne önemi var? mahalle aralarında maç yapan ve oynanan topun sahibi olan çocuklar gibi william. top benim diye tüm kuralları kendisi koyup sonunda birlikte oynayacak adam bulamayan.

son olarak ford'un maeve ile konuşması efsaneydi. ford tanrıcılığı o kadar kurallarına göre oynuyor ki maeve'i adeta bir peygamber olarak yarattığını kendi sözlerinden dinlemiş olduk bu bölüm. geçen sezon özgür irade ışıltısı gösteren bir tek maeve demiştim (bkz: #65109982). bunu ford da itiraf etmiş oldu "sana kaçış şansı tanıdım ama sen kızın için kaldın" derken. bence bu konuşma da en az william ve kızının konuşması kadar etkileyiciydi.

--- spoiler ---

bitince ne bok yiyeceğiz bilmem.

edit spoileri--- "william nasıl host olsun, misafir profili çıkarılmış" mesajlarına cevaben ayol baba delos veya bernard görünümlü arnold ne? westworld projesinin asıl amacı ne? bu soruların cevabı william'ın host olma ihtimali (ama bence değil). karısının intiharını, bacanağının kafayı yemesini, kızının kendine düşmanlığını, kayınpederin ölümsüz olacağım diye çektiklerini gördükten sonra ölümsüz olmak isteyeceğini sanmıyorum. ama tüm bunlar kafayı yemesine yetmiş.
  • olay yeşilinde 20 küsür görünce 2020'de değil, 2019 ekim'de yayınlayacağız haberi mi çıktı lan acaba diye umut etmiştim. ya da en azından bol aaron paul'lu veya yeni sezonda neler döneceğini azcık ucundan gösteren yeni fragman çıktı kesin dedim.

ne umduk ne bulduk.

dark iyidir belki ama westworld ile karşılaştırmayın herhangi bir netflix dizisini annem. çarpılırsınız.
  • yeni sezon hakkında nolan'ın yaptığı açıklamalar beklentiyi artırıyor. hadi bakalım. bekleyelim görelim diyeceğiz de çok bekletiyor yahu.

https://ew.com/…07/17/westworld-season-3-interview/
  • ikinci sezonun en iyi bölümlerinden biri tartışmasız akacheta'nın hikayesinin anlatıldığı kiksuya bölümüdür. imdb'de o sezonun en yüksek puanlı bölümü de odur. ikinci sezonun tüm bölümleri gömülebilir, ama onu gömmeyin annem. ayıp.
    https://m.imdb.com/…e/tt6243308/?ref_=m_ttep_ep_ep8
    geliyor gönlümüzün efendisi. bu kadar uzun aradan sonra tekrar bir elden geçirmek lazım eski bölümleri. hatırlamak gerek.
  • game of thrones'da cersei'ye cercei, jon snow'a john diyenler olduğu gibi dolores'e inatla dolares diyenler var.
    iki üç gündür olan: olay yeşili> westworld> güzel bir entry > metin içinde dolares görünce yaşanan hayal kırıklığı. dolares baya antihistaminik adı gibi geliyor bana bir dizi karakterinden ziyade. yoksa takıntılı olduğumdan değil.
    gerçi tekrar düşündüm de belki de takıntılıyımdır, kimbilir? bir harf için kalp kırmaya değer mi! hiç.
1337 entry daha
hesabın var mı? giriş yap