• gereksiz özellikleri/ayarları olan uygulama. whatsappta fotoğrafı sadece listedeki kişilerin görmesi nedir ya? hani ne sebeple?

sonra o okundusu, görüldüsü... yap şunları tek seçenek. isteyen istediğinin fotoğrafını görsün, psikopat gibi okudu da mı yazmadı yoksa okumadı mı diye düşündürme kardeşim. madem teknoloji ilerlerdi bu kadar herkes görsün okunduğunu.

hayır coolluktan ödün vermeyeceğiz diye ayarları da açık yapamıyoruz. bi meraklı intibası bırakmış gibi oluyorsun.
  • (#87707043) hani numarana erişen veya aynı gruba alındığın ama tanımadığın insanlar senin karınla eşinle çocuğunla veya eğlenirken saçma çektiğin bir fotoğrafı görmesin diye olabilir mi?

aynı gruba girilip iki üç ortak duyuru yapılıyor diye kimse kimsenin adını durumunu tipini vs görmek zorunda değil, kimse de bunları önüne gelene göstermek zorunda değil.

tanım: çok da anlaşılması kolay, teyzelerin kullanabileceği ayarları olan uygulama.
  • güney kıbrıs rum kesimi bayrağı emojisi var. hani şu tanımadığımız kıbrıs.
  • (bkz: telegram) ya hu telegram kesinlikle üniversite grupları için bir nimet. numarasını bir kız vermek istemiyor ama bulunmak zorunda olduğu okul - üniversite whatsapp grupları yüzünden numarası afişe olmakta. kullanın kardeşim şu telegramı.
  • android versiyonu ios versiyonuna göre iğrenç ötesidir.
  • yedeklerini ios'ta icloud, android'de google drive' da mecburi olarak tutuyor ve platformlar arası yedek aktarımına izin vermiyor ya bu bile kendisinden nefret etmek için yeterlidir.
  • işim gereği whatsapp yazışmalarımı korumam gerekiyor ve bu durum neredeyse 6 senedir sürüyor. iphone 4s kullanırken aldığım sohbet yedeklerini android kullanan bir telefona aktaramadığım için mecburen iphone devam.
  • bence msn tarzı çevrimdışı kullanma özelliği gelmesi gereken uygulama. isteyen kendini online durumdayken görünür yapsın, isteyen görünür yapmasın yani bunu yapmak çok zor olmasa gerek.
  • iki tip insan tespit ettigim uygulamadir.

bunlardan birincisi neredeyse her kelimeyi ayri mesaj olarak atanlar.
    - zeynep
    - merhaba
    - nasilsin?
    - umarim iyisindir.
    - ya ben sana bisi soracaktim.
    - gecen hafta
    - x dersine gittin mi
    - gittiysen notlari
    - musait oldugun bir zamanda
    - gelip senden alayim.

ikincisi ise butun dusunce akisini bir uzun mesajla ifade edenler.
    -zeynep. merhaba. nasilsin? iyisindir sen turkiye'ye gidecektin. ailenle guzel vakit gecirip, motive olmussundur :)) sinavlar da yaklasiyor sana iyi gelmistir. ben de buralardayim. derslerle ugrasiyorum. gecen hafta x dersine giremedim. kuzenim rahatsizlandi.onu hastaneye goturdum. neyse ki ciddi bisi degilmis. sen o derse gittiysen musait oldugun bir zamanda notlari senden alabilir miyim? gerci hoca notlari dagitti ama elimde ders notlari da olsun istiyorum. sen simdi nerdesin?
  • android beta sürümüne karanlık mod getiren uygulama.
    https://www.webtekno.com/…-karanlik-mod-h65585.html

edit: karanlık mod herkes için kullanımda değilmiş. geliştiriciler hatasız olunca herkese server üzerinden güncelleme ile açacaklar.
hesabın var mı? giriş yap