• yayın hayatına 2014 yılında başlamış olan dizi. (dizinin 6 sezonu var fakat yeni karşılaştım...)
  • anne with an e dizisini sevenler bunu da sevecektir. israrla tavsiye ediyorum. ahsap evler, kucuk yerde yasanan gunluk olaylar ilgi cekici. bu tip diziler sicak geliyor bana. cayimi kekimi alip -mumkunse portakalli tarcinli- yatagima kuruluyorum. bu tip dizilerde cok guzel cay hazirliyorlar. ustunde dumani tuten cay fincani her daim hazir oluyor.

insani daraltan su gunlerde iyi gelebilir.
  • (bkz: kalp çağrısı)
    erin krakow ve daniel lissing'in başrollerinde olduğu 6 sezon çekilmiş hala da devam etmekte olan netflix dizisi.
    1910'lar amerikasinda coal valley isimli bir madenci kasabasında geçmektedir.
    dostluk, arkadaşlık, yardımseverlik, iyi niyetin hakim olduğu dizi tam kafa dagitmalik.
    favori karakterim de ilk ekrana girdiği andan itibaren bakışı, duruşu, kararlılığı ve adaletiyle "abigail ablamız".
    not:ikinci sezondan bildiriyorum, kasabanın adı hope valley oldu.
  • anne with an e izledikten sonra buraya gelmeyeni dövüyorlar herhalde. dün başlama kararı aldık, 16-17-18-19 mayıs haftasında yardırırız artık çok sezon varmış.

minnoş, yumuşak, ılık dizi hastası olduk. biraz izler izlenimlerimi yazarım.

türkçe adı için kalp çağrısı
  • 5. sezondayım bu dizideki tüm kasabanın büyük bir aile olması çok etkileyici. çok içten ve güçlü karakterler var. delice spoiler vermek istedim ama yapmayacağım. başarılı bir dönem dizisi tavsiye ederim.
  • (bkz: anne with an e) kadar değil kesinlikle ama benzerini arıyorken kendimi bu dizinin içinde buldum. böyle naif masalsı dizileri izlemek beni inanılmaz keyiflendiriyor ve dinlendiriyor.
    ruhum uçup, 1900 lerin başlarında amerika’da ki o küçük kasabanın günlük olaylarının içinde kayboluyor. dram ve gerilim izlerken kendimi gereksiz strese sokuyormuşum.. böyle hayatın içinden masalsı eski dönem dizileri ne kadar da misss gibiymiş. benim hoşuma giden şey o dönemlerin naifliği kesinlikle insanların birbirlerine olan saygıları şapkasız dışarıya çıkmamaları, her şeyin çok özenli ve kıymetli olduğu dönemler. komşular kendi aralarında çaya giderken bile özenliler. düşündüğün zaman yıllarca var aramızda biz çok daha şans olmalıyız ama bence onlar çok daha şanslıymış.
  • ah benim canım dizi. bu dönemde evinizde endişe içinde oturuyorsanız, anne with an e'yi de izlemiş ve çok sevmişseniz:) bu diziyi çok seversiniz. hayatı unutturan bir kurgusu var.

ben biraz da debbie macomber kitaplarına benzettim.
  • (bkz: heartland)
    (bkz: anne with an e)
  • sıkıcı başlayan, 2. sezon civarı hareketlenen ve sonra tekrar sönen, vakit geçirmelik pembemsi dizi. ben de benzer zaman ve mekanlarda geçen anne with an e yi bitirdikten sonra başlayanlardandım. fakat anne with an e yi izlerken duygu fırtınasına kapılmış olanlar ve benzeri drama beklentisinde olanlar için hayal kırıklığı olabilir.
  • 2. sezon 3. bölüme kadar ara vermeden izlediğim sakin, her dozu ayarında veren ve yormayan dizi.

zengin bir ailenin kızının öğretmenlik için bir şirket kasabasına gelmesiyle başlıyor dizi.
    --- spoiler ---

zenginlik, mutluluk, refah içinde yüzerken kasabaya gelmesiyle yokluk, acı ve tehlikeyle tanışıyor.

bunlarla tanışırken de, onunla birlikte kasabaya atanan atlı polis jack ile uzun metrajlı gönül ilişkileri oluyor. bak 2. sezon 3. bölümdeyim hala sevdiğini söyleyemedi öyle uzun metraj.
    bu köyde mutluluğa öyle kolay ulaşılamıyor yani.

tatlış diyenler olmuş. iyi insanlar var dizide, iyilikler var. bu konuda tatlış olabilir.

dizinin altyapısını kasaba ve sakinleri oluşturuyor. kasabanın gelir kaynağı da madem ocağı. ve bu ocağın sahibi neredeyse bütün kasabaya sahip olduğu için, isminin şirket kasabası olarak geçmesi bu yüzden. ama acı bir durum var ki, maden ocağında oluşan bir patlamayla bir süre önce 46(sanırım46) madenci hayatını kaybetmiş. geride kalan eşleri dul ve çaresiz, çocukları da babasız kalan insanların hikayesi bu altyapının en önemli kısmını oluşturuyor.

ve konu öğretmenle başlayıp, öğrenciler, polis, dul kadınlar, şirket, madenciler, güçlü, zayıf, haksızlık, adalet, güvenlik, sevgi, zengin, fakir... diye kocaman bir çember içerisinde aşşırı heyecanlar ve mucizeler olmadan günlük yaşam akışında işleniyor.
    --- spoiler ---

ben biraz sıkılmış olabilirim ama artık bu diziden. bir şans daha vermekle nadasa bırakmak arasında kaldım.

kararlılara iyi seyirler dilerim.
hesabın var mı? giriş yap