şükela:  tümü | bugün
 • yayın hayatına 2014 yılında başlamış olan dizi. (dizinin 6 sezonu var fakat yeni karşılaştım...)
 • anne with an e dizisini sevenler bunu da sevecektir. israrla tavsiye ediyorum. ahsap evler, kucuk yerde yasanan gunluk olaylar ilgi cekici. bu tip diziler sicak geliyor bana. cayimi kekimi alip -mumkunse portakalli tarcinli- yatagima kuruluyorum. bu tip dizilerde cok guzel cay hazirliyorlar. ustunde dumani tuten cay fincani her daim hazir oluyor.

  insani daraltan su gunlerde iyi gelebilir.
 • (bkz: kalp çağrısı)
  erin krakow ve daniel lissing'in başrollerinde olduğu 6 sezon çekilmiş hala da devam etmekte olan netflix dizisi.
  1910'lar amerikasinda coal valley isimli bir madenci kasabasında geçmektedir.
  dostluk, arkadaşlık, yardımseverlik, iyi niyetin hakim olduğu dizi tam kafa dagitmalik.
  favori karakterim de ilk ekrana girdiği andan itibaren bakışı, duruşu, kararlılığı ve adaletiyle "abigail ablamız".
  not:ikinci sezondan bildiriyorum, kasabanın adı hope valley oldu.
 • güzel dizi. anne with an e'yi bitirdikten sonra kendimi burada buldum, 4 sezondayım.

  --- spoiler ---

  edit: 5. sezon 11. bölümü finalindeki şok haberle insanın içine öküz oturuyor. oysa her şey bir şekilde tatlıya bağlanıyordu. oldu mu şimdi bu.

  --- spoiler ---
 • anne with an e izledikten sonra buraya gelmeyeni dövüyorlar herhalde. dün başlama kararı aldık, 16-17-18-19 mayıs haftasında yardırırız artık çok sezon varmış.

  minnoş, yumuşak, ılık dizi hastası olduk. biraz izler izlenimlerimi yazarım.

  türkçe adı için kalp çağrısı
 • 2. sezondayım. atlı polis memurunun ex nişanlısını çok beğendim. o nasıl tatlışlık. yerim.
 • (bkz: anne with an e) kadar değil kesinlikle ama benzerini arıyorken kendimi bu dizinin içinde buldum. böyle naif masalsı dizileri izlemek beni inanılmaz keyiflendiriyor ve dinlendiriyor.
  ruhum uçup, 1900 lerin başlarında amerika’da ki o küçük kasabanın günlük olaylarının içinde kayboluyor. dram ve gerilim izlerken kendimi gereksiz strese sokuyormuşum.. böyle hayatın içinden masalsı eski dönem dizileri ne kadar da misss gibiymiş. benim hoşuma giden şey o dönemlerin naifliği kesinlikle insanların birbirlerine olan saygıları şapkasız dışarıya çıkmamaları, her şeyin çok özenli ve kıymetli olduğu dönemler. komşular kendi aralarında çaya giderken bile özenliler. düşündüğün zaman yıllarca var aramızda biz çok daha şans olmalıyız ama bence onlar çok daha şanslıymış.
 • yukarıdaki entrylerde ısrarla amerika’da geçtiği belirtilmiş olan, ama esasen 1900lerde kanada’a geçen dizi. arkadaşlar dizinin esas adamı bir mountie, daha ne kadar kanadalıyım diye bağırabilir bir prodüksiyon.

  bu hususun dışında, gayet sıcak, tatlış bir dizi. öyle heyecanlı bir senaryosu yok, tamamen insanları normal hayatlarından uzaklaştırmak için yapılmış bir dizi. kendi içine kapanık küçük bir kasabada geçen sıcak hikayeler teması bana hart of dixieyi hatırlattı. sanki hart of dixie’nin 100 sene önceki versiyonu gibi. oyunculuklar iyi, ama senaryo ciddi zayıf, yer yer sıkılıyorsunuz baya.

  6/10
 • ah benim canım dizi. bu dönemde evinizde endişe içinde oturuyorsanız, anne with an e'yi de izlemiş ve çok sevmişseniz:) bu diziyi çok seversiniz. hayatı unutturan bir kurgusu var.

  ben biraz da debbie macomber kitaplarına benzettim.