• kıskançlaşması, belki daha önce de öyledir ama çaktırmıyordur o daha da fena soğutabilir.
  • karı gibi trip atmasıdır.
  • sevgili bulunca kişilik değiştirmesi.
  • 3 sene önce ayrıldığı sevgilisinden 3 senedir bahsetmesi.
    bir anda olmadı ama yetti artık deyip görüşmüyorum.
  • elbette ki de aslında o kadar yakın arkadaş olmadığının anlaşıldığı andır. en güzel örneklerden biri "kötüyüm abi içelim mi biraz?" sorusuna verilen "abi ben evdeyim yea bugün çıkmicam" cevabının alındığı andır mesela. afedersiniz sizi sikseler bi daha o adamın/kadının çok(!) yakın arkadaşınız olduğuna inandıramazlar, ilişki olması gerektiği gibi, "saçını mı kestirdin abi? sıhhatler olsun", "eyvallah abi" düzeyine iner. o esnada konuşma, dertleşme ya da vakit geçirme ihtiyacınızın götünüzde patlaması neticesinde yaptığınız saçma sapan hareketlerin akabinde, kendinize, çok da tanımadığınız ama her şeyi anlatabileceğiniz hissini bir şekilde veren kişi ya da kişilere vakit ayırmanız en mantıklısıdır. en azından piten kalem pili göbeğinden ısırmışçasına size vakit kazandırır. ben denedim, oldu buçuk.
  • vardır böyle şeyler ama söylemeye değmez. yakın arkadaştan soğumak öyle alenen bir arkadaştan soğumaya benzemez çünkü. insanın yazası bile gelmez çoğu zaman.
  • bugüne kadar olacağını hayal bile etmediğim, edemediğim, olmamasını dilediğim şeylerdir -şeylerdi.

6 ay kadar ülke dışında olup, oradayken her gün yazarken, döndüğünde görüşelim bile dememesi, onun da benim de yapacak işimiz gücümüz olmamasına rağmen görüşelim dediğimde "ay çok meşgulüm şuan" triplerine girmesi ve görüşmek için çabalamaması, "şunu yazarsam ne güleriz şimdi" dediğim zamanlarda malca bir tepki vermesi falan gibi uzayıp gidiyor. soruyorum "bir sorun mu var, yanlış bir şey mi dedim?" diye görüştüğümüzde, "hahaha ne alakası var yaa" falan gibi bir tepki alıyorum. sıradan bir arkadaşım olsa böyle bir soru sormam bile zaten, bir tarafımda da olmaz, ama söz konusu yakın arkadaş - ya da yakın olduğunu düşündüğünüz arkadaş- olunca durum değişiyor işte.

aslında düşündüm de soğutmaktan ziyade üzüyor ve kırıyormuş. yazdıkça böğrüme öküz oturdu yemin ederim.
  • bencil olması en büyük nedenlerden biridir. sadece kendini düşünmesi, insanların ve sizin ne düşünüyor, ne hissediyor olabileceği hakkında 1 saniye bile düşünmemesi hayatta size en yakın olan insandan tiksinmenize sebebiyet verebilir.
  • genelde çok arkadaş canlısı değilim ve çabuk kırılıyorum en ufak düşüncesiz davranışlar dahil. bu yüzden insanlardan jet hızıyla soğurum neyse sadece ikimiz varken diğer bir yakın arkadaşın arkasından atıp tutması. direkt aklıma demek ki ben olmadığım zaman da benim hakkımda konuşuyordur diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap