• "ooo bentleynin içindeki çocuk sana korna çaldı"
    "ooo arkadaşın bu ve mercedesi var aşk olsun"
    "yeni sevgilim nasıl ama bmwsi var" cümleleri.

arabaya göt verecek cinsten olduğunu anladığım andan beri mümkün derece kendimden başta kuzenlerimden sonra arkadaşlarımdan uzak tutuyorum.

yarın öbürgün araba uğuruna kocama göz diker filan yavaş yavaş uzaklaştırıyorum.
  • üniversite zamanı bir kız vardı. ismi selin'di. gerçi hâlâ selin'dir. değiştiğini sanmıyorum. neyse. ben bir ara hoşlanıyordum bu selin'den.

bir gün okuldaki bir yokuştan aşağı inerken selin ilginç bir yerde kayıp düştü. bunu nasıl anlatayım bilmiyorum. en düşülmeyecek yerde düştü. nasıl diyeyim.. anlam veremedim lan. bir insan nasıl buradan düşmeyi becerir dedim. saatlerce düşündüm. kızı garipsedim.

sonra baktım selin'den soğumuşum.

öyle işte.

o değil de, nasıl düşer bir insan oradan ya? allah allah. ilahi selin.
  • nelere kırılacağını bildiği halde düşüncesizce konuşmaları.
  • sürekli depresif takılması
  • tuvaleti tıkaması, sanırsın herif çimento fabrikasında çalışıyor. hadi çalış da anasını satayım çimento ile mi besleniyorsun ?
  • - en yakın arkadaşınız olarak sizi gizli takip etmesi
    - özel hayatınıza müdahale etme yetkisine sahip olduğunu düşünmesi ve uygulaması
    - sürekli sızlanması
    - sizin iyiliğinizi bazen istemesi
    - güven duygusunu işine gelince kullanması
    - sizin gibi olmaya çalışması veya kendine benzetmek istemesi
    - bazı sırlarınızı öğrenmek istemesi ve bunu kullanmak için pis pis gülümsemesi sayılabilir.
  • durduk yerde tavır alması yada çok uyduruk bir şeyden dolayı bana küsmeleri, ve alındıkları şeyi söylemeyip onun yerine bana karşı gıcık tavırlar takınmaları, laf sokmaya çalışmaları. bunu da sadece sığınacak başka bir liman bulduklarında yapıyorlar, yoksa ortada kalacaklarını biliyorlar. ama sorun bende nerde gıcık olduğu için dışlanmış birisi var, bana gelip arkadaş olmaya çalıştığında uyuz tavırlarına rağmen reddedemiyorum. ne mi oluyor? iki yıl sonra başka eşek buluyorlar kendilerine, uyduruk bir sebepten dolayı bana küsme hakları doğuyor birden. halbuki ben bu sümüklülerin en adi hareketlerini affetmiş, tüm laf sokma çalışmalarını sineye çekmiş, kıskançlıkla söyledikleri benimle alakalı bir kaç şeyi kullanarak alttan alta aşağılama çalışmalarını da anlamamazlıktan gelip her gün affetmiş yüce bir insan olarak kıytırık sebeplerle küsülmeyi hak etmiyorum. arkadaş hakkın yok çünkü öküzün önde gidenisin, kırılgan olmaya hakkın yok; ama diyelim ki bir şeye bozuldun, sor yahu nedenini, neden şuraya gelmekten son anda vazgeçtin de mesela. ailen sana bunu öğretmedi mi? bu mu sorunları çözme kapasiten? bunun için arkadaşlık bitirilir mi? bu kadar mı zavallısın?
    hayır, niye benimle arkadaş olmak için o kadar kendini yırttın zamanında, o kadar vaktin çöpe gitti, boşa yatırım yaptın, sana da yazık değil mi?

benim soğuma sebeplerim ise:

1) sürekli içinde herkese karşı bir öfke olması

2) herkesi aptal, bir kendisini zeki sanması; ama benden zeki olamaması.

3) benim zayıf olduğum tarafları keşfedip ezmeye çalışması, beni üzecek şeyler söylemesi. ancak bunu bu arkadaş herkese yaptığı için çok sorun yok, zira hayatta kimseyi sevmiyor bence, ama en çok kendisinden nefret ediyordu.

4) çok fazla konuşması, ders çalışmam gerektiğini belirttiğim halde bunu sallamaması.
    5) kendisi yerine girdiğim bir derste "hocam artık siz gireceksiniz derslere di mi?" diye yalvaran gözlerle bana bakan öğrencilerden bahsetmediğim kendisinin, bu tür bir durumu kendisinin yaşaması durumunda saniyesinde bana haber vereceğini çok iyi bilmem. kendisi hakkında olumsuz yorum yapan insanlara "yok o seni çok seviyor" dememe karşın kendisinin bu olumsuz yorumları ya bana taşıyıp ya da karşıdaki kişiyle benim dedikodumu yapacağını çok iyi biliyor olmam.
    6) karşılaştığı herkesin ama herkesin çok kötü bir şekilde dedikodusunu yapması.

şimdi baktım da bu kişiyle arkadaşlığımın bitmesi hakkaten süper olmuş ya. zaten biraz da yukarıdaki soğumalardan dolayı "neden küstün" dememiştim. şimdi eskisinden daha mutluyum.
  • bütün özel ilişkileri gelip bu mecrada insanlara 6 maddede ispiyonlaması beni kendisinden çok soğuttu
  • sürekli ne kadar muhteşem bir insan olduğunu ima eden konuşmalar yapması. soğuma kelimesi yetersiz kalır, daha vurgulu ifade etmek gerekirse tiksindirir.
hesabın var mı? giriş yap