• bahsedilen bıyıklı, viktor karakteri olup atv'nin 94 yeni yayın dönemi açılış yemeğine nikki ve lauren karakterleriyle birlikte astronomik ücretlerle getirilmiş, havaalanına gelişlerinden uğurlanmalarına kadar türkiye'de her yaptıkları milli heyecanla izlenegelmiştir.
  • 15 mayıs 2015 itibariyle 10667. bölümünü yayınladı.

1973'ten beri yayınlanmasına rağmen dizimag'de falan yok. haksızlığın allah'ı. ama gerçi son dönemde çok bozdu. son dönem dediğim 1993'ten bu yana olan bölümler... hiç eski hava yok. her hafta artık daha da bozmaz diye seyrediyorum ama 22 yıl oldu, hâlâ bozmaya devam ediyor. yine de kredisi bitmez zira herkes akraba gibi oldu. hatta geçen gün londra'da victor'u gördüm. "what's up papa pilgrim?" (hacı baba naber?) dedim, elini öpüp başına koydum. "what was that?" (iyidir yeğenim) dedi. "e where's my pocket money?"(e hani harçlık?) diye sordum. gülümsedi, "what are you talking about?" (yazhaneye gel yeğenim) dedi. ibne 7'sinde neyse 70'inde de o.

şu bütün karakterlerin, tüm diğer karakterlerle sevişme listelerini tamamlamış olduğu efsanevi 5448. bölüm vardı. o bölümden beri sovyetler birliği yıkıldı, türksat uzaya gönderildi, cep telefonu ve internet icat edildi; baba bush, clinton, oğul bush ve obama'nın başkanlık dönemleri geçti ve şu anda karakterler 4. turdalar. ama bence senaryoyu şenlendirecek yeni bir şey bulunmalı. grup falan...

ya da diğer dizilerde ölen ya da dizi bittiği için ortadan kaybolmuş popüler karakterleri senaryoya katabilirler. gregory house, ned stark, sayid jarrah, süleyman çakır ya da süper baba'daki fikret vs. gibi... sonuçta hangi karakter gelirse gelsin, cuk oturtacak bir yer bulurlar senaryoda. ne de olsa geride 10.000 küsur bölüm var. birinden birine bağlayabilirler gibime geliyor.

--- episode 10.667 spoiler ---

wilma, bahçesindeki çitlerin andre'nin yeni aldığı golden retriever tarafından kırıldığını anlamış olabilir. çarşı karışacak...

--- episode 10.667 spoiler ---
  • okuldan gelmişim, çantayı odaya fırlatıp salona geçerken anneme
    bakıyorum. annem bir yandan yemek yapıyor bir yandan yalan rüzgarı
    izliyor. aslında dinliyor. diyaloglara karşılık veriyor hah ne has ettin
    tireysi falan diyor. dışarıda kar var. evin en sıcak yeri soba yanan salon.
    sobanın üzerinde su kaynıyor,arada bir taşan su tıs tıs sobaya çarpıp
    buharlaşıyor. kurutma askısı soba borusuna takılmış çoraplar kuruyor,
    kimisinin ucu yanmış çorapların sertleşmiş bazıları. limon kabukları
    da vazgeçilmezi yanan sobanın yerlerini almışlar yine. hafif yanmışlar
    ekşi, yanık, garip bir koku sarmış odayı...
  • bir nefret şarkısıdır. sözlerini hiç bi yerde bulamazsınız çünkü şu anda internete ben ekliyorum bu bilgiyi, yaa ya.

bu zamanda mumu yatsıya kadar yanan yalancıların artık yedek mumu var
    ve de her yeri saran bu ateş şimdi bir rüzgara dönüşmüş
    her yerde esen bu rüzgarın sınırı yokmuş
    palavra yalan dolan hile
    yalan söyledikçe batarsın yerin dibine
    boşa kürek çekme başa kazak örme yaşa
    insan gibi taşa tapma sana vadedileni dinle
    düşme! yalan tuzağına üşüşme
    beleşe kanma sakın hakkını yeme garibanın
    aç gözlü günah keçisine benzeme
    başımıza kakılan pahalı kalitesiz fikirleri benimsedik
    üstümüze geldi sorunlar.. (burasını unuttum)
    her zaman devam edecek olan yalanlar

yalanla giden ayrılıkları tanı
    görmek istemez bir yel estirirsin
    yolunu keser eser ezer insanı
    kendine göre bir yol kestirirsin

yalanla giden ayrılıkları tanı
    görmek istemez bir yel estirirsin
    rüzgar eser keser ezer insanı
    içimde yanan bu yalan rüzgarı
  • ice tea denen içecek türkiye'de tutulduysa biraz da bu dizi sayesindedir.

şöyle ki: ülkemizde henüz ice tea bulunmadığı zamanlar halkımızı ekranlara kilitleyen bu dizide adet gelen misafire sanki belediye bedava dağıtıyormuş gibi illa buzlu çay ikram etmekti. biz de çayı yalnız sıcak içen insanlar olarak merak ederdik, buzlu çay da neymiş, vay anasını diye. sonra bir gün ice tea türkiye'de satılmaya başladı. biz de bir victor newman, bir jill abbott, ya da ne bileyim, katherine chancellor gibi misafirlerimize "birer buzlu çay alır mıyız?" diye sorabilmek, belki de bu sayede zenginler kulübünün parçası gibi hissedebilmek için mal bulmuş mağribi gibi ice tea'ye hücum ettik.
  • 35 yaş üstü yazarları başlıkta toplayan efsanevi dizi.
  • evt ..hala dvm ettiğini öğrendiğim zaman . inanılmaz bir duygu seline kapılmıştım..ne güzeldi o yıllar değil mi..80 liyılların sonları ve 90 lı yııların başları...
  • orjinal ismi the young and the restless olmasına rağmen "yalan rüzgarı" olarak dilimize çevrilmiş güzel bir dizi. bu dizinin müzikleri de çok güzeldi. sırf başlarken çalan jenerik şarkısı için izlediğimi biliyorum.

http://www.youtube.com/…pau&list=plcaf9539f31838951
  • türkiye'de bu denli sevilmesine rağmen neden 45 sezon evet kırkbeş sene çekilen dizi sadece 3-4 sene gösterilmiştir anlamak imkansızdır.

eşli ve jil yaşıyor mu hala ? bu da merak konusudur?
hesabın var mı? giriş yap