şükela:  tümü | bugün
 • şu anda ben de sağlıklı düşünemiyor olabilirim; hatta muhtemelen öyledir ama sözlükte bulamadığım tanımdır. yalnız olmak, kalmak falan var ama pek aşikar ki bunlar aynı şey değil.

  yalnız zaman geçirmek bilinçli bir eylemdir. yalnız olmak yetmez bunun için bir çaba gerektirir.

  ben mesela çok ihtiyaç duyuyorum buna. hatta sırf bu yüzden bir aile kuramayacağımı düşünüyorum bazen. hep ilgilenmen, ne yaptığını bilmen gereken insanlar olacak. onları düşünerek hareket edeceksin. birlikte vakit geçirmek isteyeceksin ve buna devam ettikçe, aslında bir ihtiyaç olan yalnız vakit geçirme gerekliliğini yüzüstü bırakacaksın.

  hep yalnız vakit geçirsen mutlu olacaksın demiyorum bak, aksine sancılı olacak çoğu zaman ama kendini tamamlayacaksın. bir birey olacaksın. akıp, sürüklenip gitmeyeceksin; tutup, yakalayıp, sızacaksın. olmuyor bazen. bazen azala azala sürükleniyoruz.
 • en az 10 çiftin seks yaptığı bir grup seks partisi, yalnız zaman geçirmek için seçilecek en son yerdir. bir video da izledim. kimi altına almış kadını kimi üstüne. herkes birbirine saldırıyor. bizim eleman köşeye geçmiş bunları seyrederek, tek başına takılıyor. bir aksiyon yapacak mı diye filmin sonuna kadar izledim. sıvazladı durdu. bunu neden kendine yapıyorsun? insanlar ne garip?
 • yetişkin bir bireyin arada sırada yapmaktan çekinmemeli olduğu eylemdir. insana hem kendisini tanıma he de çevresini daha iyi gözlemleme fırsatı verir. ayrıca bunu şöyle düşünün; bugün kendimin nazı ile oynayacağım. emin olun çok iyi deşarj olacaksınız.

  ben bunu genelde birisiyle buluşacaksam, biraz erken gidip o mekanda tek başıma takılmakla yaparım. ister istemez ortama zamanla alıştığınızdan psikolojik olarak da daha rahat olabiliyorsunuz sonrasında.

  şu anda bile işten gelip üstümü değiştirip, özel bir buluşmaya hazırlanır gibi hazırlanıp sevdiğim bir lokantada yemek yemeye gidiyorum. ardından da moduma göre bir pub'a gidip ya bir bira ya da bir duble viski atıp evime döneceğim. bu kadar basit bir plan var ònümde ve tek beklentim pub'daki müziklerin güzel olması. bazen mutlu olmak sadece bununla da yeterli olabiliyor ;)

  edit: imla

  edit2: maalesef bu başlığı hala hayatinda ailesinden başka insan olmayan insanlar hakkinda acilan bir baslik zannedenleri gormek uzucu bir durum. sevgili romalilar, anlatilmak istenen ya da alt metin yalnizliktan geberiyoruz degil. sahsen kendi adima su an dunyanin en az 7 - 8 sehrinde ne zaman gitsem muhabbetin, eglencenin dibine vurabilecegim dostlarim, cevrem, flortlerim varlar o ayri. demek istenilen su; bazen, her zaman da degil tabii ki, ne zaman oldugunu kendiniz anlarsiniz, yalniz kalip bir seyler yapmak farkinda olmasaniz bile sizi resetler.

  nasil ki uzun ve yorucu bir gunun ardindan evde insan bi 5 dk sessizce coker, sonra hadi kalkayim da dusa gireyim der, iste ayni o sekilde bi restart atar bu aktivite size. vurgulanmak istenen o yoksa kimse burda yalnizliktan olmuyordur emin olun.
 • kaliteli zaman gecirmektir. kendinizi dinlemek, ic sesinizin icini dokmektir.

  yapiniz seviniz.
 • biz ona özgürlük diyoruz.
 • en sevdiğim eylem. hiç sıkılmam yalnızken. fırsat bulmak önemli elbette.
 • sistemi güvenli kipte çalıştırmaktır.
  gerçekten fikrine, tecrübesine, düşüncelerine değer verdiğin biri çıkana kadar boş insanlardan uzakta durmaktır.
 • yatak dışında beceremiyorum bu olayı pek, özgüven eksikliğinden olsa gerek
 • yav he amk he yalnızlık kalite zaman geçirme filan da falan.

  buz gibi de asosyal, yapayalnızsınız millet kankalarıyla oradan oraya gezerken sap gibi evdesiniz, çıkın erkek gibi itiraf edin. nedir bu yalnızlığa yapılan içi boş, bombok iltifat?
 • ama öte yandan, insanları arkadaş canlısı kılan, yalnızlığa ve yalnızlık içinde kendi
  kendilerine katlanma yeteneksizlikleridir.

  arthur schopenhauer-yaşam bilgeliği üzerine aforizmalar