• yüre bire hızır paşa
    senin de çarkın kırılır
    güvendiğin padişahın
    o da bir gün devrilir
  • yazıcı yargıyı erken dağırmıştır.
  • adaletin anasını ağlatan vekil,
    milletin hakkına giren adalet

inceyi anlayan anladı
  • bunlar hortumu kendilerine bağladılar
  • allahsız hak yiyenler, sonuçtan da haber edin merak ettim. selam ve dua ile kazanır inşallah liyakat sahibi bağımsız yargı mensubu
  • ezanlarımızı susturamassınız ey kafirler zındıklar.hemem çarpıtıyorsunuz olayları ey beynamazlar.
    siz daha. 1 rekat namaz. bile kılmasaknız.
    camide bir tek fotoğrafınız bilenek yok..
    (olması olağan savunma)
  • sırf böyle bir torpil bulamadığım için ve torpili zaruret haline getirdikleri için 6 defa yazılı sınavı geçip hakimlik mülakatından elenmiş biriyim. hakkımı da bu yüzden kimseye helal etmeyeceğim.
  • benim de kuzenim zamanında üniversite hoca atamasında komutan eşinin torpille üst sıralara çıkarılması sonucu atanamamıştı; aradan birkaç yıl geçtikten sonra ancak ataması yapılabilmişti ama o süredeki psikolojisini ne siz sorun, ne de ben söyleyeyim.

diyeceğim o ki, çok "ah" alıyorsunuz çoookkkk.
  • bu olaya insanların şaşırdığını, öfkelendiğini görüyorum acı acı gülüyorum. yeni bir şey sanılıyor sanırım ama arkadaşlar size anlatmaya çalışayım. 2016'da hukuk fakültesinden mezun oldum. kendim bir defa eşimse iki defa bu hakimlik savcılık mülakatı bokuna girdik. hayatımın da hatasıdır, ahir ömrümden 1 senemi çöpe attım bu bok uğruna. yazılı sınavı kazanıp mülakatı kazanamadık tabi nereye kazanıyorsun. çok sayıda hakim savcı olan arkadaşımız var nasıl kazandıklarını da doğrudan kendilerinden öğreniyoruz. 2016'dan sonra atıyorum 6000-8000 arası hakim savcı alındıysa emin olun içlerinden 1 (bir) adet torpilsiz giren yok. (2016 öncesi de zaten kimlerin borusunun öttüğünü biliyoruz onu anlatmaya bile gerek yok.) hatta adamlar senesini ayını unuttum yakın zamanlı bir alımda 2000 hakim savcı alacaklardı da o kadar torpilli adam bulamayınca 1998 kişi almışlardı. 2 kişi de başarılı aday al değil mi? yok, torpilsiz asla almıyorlar. bu işlerde duyduğum kadarıyla akp'nin, mhp'nin ve bir takım cemaatlerin listeleri kontenjanları oluyor. o kontenjana göre alıyorlar. hatta bu habere konu arkadaşın bu çabası yetersiz bile olabilir çünkü millet adalet bakanlığında ön mülakata falan giriyor diye biliyorum. bu rica mektuplarını bütün adaylar zaten bir şekilde yapıyor. bu bizim şansa görebildiğimiz yalnızca. son olarak kendi mülakat anımı da anlatayım. 2017 girmiş olduğum mülakatta 7 kişiyi aynı anda salona alıp 7 kişiye aynı soruyu soruyorlardı sıra sıra, 7 kişi toplam 5 dk mülakata tabi tutulup işlem bitiyordu. yani 1 kişiye 1 dakika süre bile düşmüyordu. hakimlik savcılık mülakatı işte bu. çok bir şey beklemeyin bilmiyorsanız. ne diyebilirsin ki böyle bu ülke çok bir şey beklememek lazım.
  • yaklaşık 5 yıldır bu süreç böyle ilerliyor. şu an etrafınızdaki hakim ve savcılara iyi bakın. çünkü hepsinin çok sağlam torpilleri fazla değil 5 yıl sonra başlarına dert olacak
hesabın var mı? giriş yap