• bilinen tüm dillerde adı yardım bandı olan şeyin adı bizde neden yarabandı lan? bugün sorunum bu. hatta genel sorunum bu, hatta hayatta başka bir derdim olmadı benim. teşekkür ederim.
    kahkaha sesimin çınlamasına uyandım.
    neredeydim?
    yalnızca başka bir odada mıymışım? oysa ki geçen gece ne çok şeyi anlamıştım. döndüm sağıma yarına baktım, çok uzaktaydı. umutsuzca kalktım.
    günaydın, yüzümü bıçaklayayım. iki düşünmeye bitiveriyorum. biraz uzun bir modeliniz var mıydı acaba? çok sevilenleri azıcık kıskanıyorum.
    varlıkları birarada tutamaz oldum. illa ki bir şey yok. yok bir şey. bir şey yok ile yok bir şey arasında bu kadar büyük fark olmamalı.
    gideyim bir ekmek iki yumurta ile beş koli de yarabandı alayım.
    evi kaplarım. gözümün altına yapıştırırım. şaraba sararım.
    yumuşama ne güzel şey değil mi canım kardeşim, sayesinde yarabant şarapa falan demiyoruz.
    iyi değilim. sigara yakayım.
    eve eli boş gitmeyin.
    yapıştır.
  • yaralarımı sadece ben sarabilirim çünkü cebimde bi dolu yarabandı var
  • yavuklusunun gücünü sahaya yansıttığı bir akşam sonrası beli incinen, narin ve lirik kadın beyanatı.

+ a aaa penetregül. nen var senin böyle kuzum?
    - hiç sorma orgysu. yar abandı da biraz.
    + ay üstüme iyilik sağlık. e seninki için karıncanın bile belini incitmez diyordun.
    - akşam karanlığı işte cicim. hava kararınca, karınca kararınca.

(bkz: abanmıycam teknik vurcam)
  • 1995 senesinin eylül ayında çanakkale milli piyango anadolu lisesi'nin kantininde o sene itibariyle henüz 13 yaşlarında olan öğrenciler tarafından kurulan bir pop/rock grubu.

kurucuları:
    sercan bozkurt - vokal
    ali deniz kardelen - gitar
    yahya utku çelebi - gitar
    çağlar tuna - gitar
    yılmaz umut aslan - bas gitar
    oytun çetin - davul

grup çalışmalarına davulcuları oytun'un evinin alt katındaki un deposunda, un çuvalları ve içinde ne olduğu bilinmeyen variller arasında başlayan grup ilk performansını 23 nisan 1996'da özel bir müzik organizasyonu şirketi tarafından düzenlenen bir konserde gerçekleştirdi. bu konsere "soft g" ismi ile çıktılar. fakat sunucunun bu ismi "soft gay" şeklinde telaffuz etmesi sonucu yarabandı ismini aldılar. bu konserden hemen önce sercan'ın sesinin gitgide kalınlaşması* ve yetersiz kalması sonucunda sercan klavye/vokal, utku da gitar/vokal oldu.

bu konserin ardından bir çok konser veren grup, çanakkale'de belli bir hayran kitlesi edindi. özellikle kordon pota altında verdikleri sercan'ın son dakikada yetişip the band with no name isimli şarkıyı bir tarafından uydurarak söylediği konser, izleyicilerin hafızalarında yer edinmiştir. bunun yanında anfitiyatroda verdikleri konser de, özellikle grup elemanlarının full kadro verdikleri son konser olması sebebiyle ve muhteşem performans sebebiyle hatırlanmaktadır. bu arada, utku gitar çalmayı bırakmış daimi vokal olmuştur. sercan'ın önüne artık mikrofon konmamaktadır. yine bu dönemde, çağlar belli bir süre için gruptan uzak kalmıştır. bu arada grup sadece çanakkale içinde değil, ilçelerde de konserler vermiştir.

1997 senesinde gruptan ilk kopma yaşanmış, utku müzik hayatını daha akademik bir şekilde devam ettirmek için izmir'e güzel sanatlar lisesine gitmiştir. utku'dan boşalan mikrofona çağlar geçer ve grubun ünü bu dönemde zirveye ulaşmıştır. konserlerinde seyircileri ile arasında oluşan görülmeye değer, kelimelerle anlatılamaz elektrik yıllar yılı çanakkale'li amatör gruplara ilham vermiştir. özellikle 19 mayıs 1998'de verdikleri konser, o sene için çanakkale'nin en büyük müzik olayıdır.

kemikleşmiş hayran kitlesini sarsan olay ise 1998 yılının sonunda gerçekleşir. oytun gruptan ayrılır. yerine sercan geçer. bu değişiklik, grubun müziğinin sertleşmesinde pay sahibidir. bu halde de bir çok konser veren grup, lise son sınıfa geldiklerinde geçici bir duraklama dönemine girmişlerdir. en azından onlar öyle düşünmektedir. 19 mayıs 2000 tarihinde verdikleri bir konserde grup tüm altı elemanıyla son kez sahneye çıkar ve bu onların bu kadroyla son konserleri olur. aynı yaz, grup ali, oytun ve umut üçlüsüne eklenen vokalist cihangir ile amfitiyatroda çanakkale rock festivali'ne headliner olmuştur. bu konserden sonra grup bir daha toplanmamak üzere son kez dağılır.

grubun ilk ismi protein'di fakat kısa sürede değiştirilip soft g oldu. ilk konser sonrasında da yarabandı ismini aldılar. bu ismi onlara kemal seçkin önermişti.
  • şu anda ali deniz kardelen, aynı isimli fakat orjinal kadrodan sadece kendisinin olduğu bir grupla devam etmektedir. bu haftaya kadar cumaları rh positive'de çalıyorlardı ama orayı bıraktılar.
  • insanlarin muzikal anlamda yaralarini kapama amacli kurulmus,
    bunyesinde güzel playlistler barindiran ve site ziyaretcilerinin bu playlistlerden istedikleri parcalari indirmelerine firsat saglayan, ilerde daha genis bir icerikle ziyaretcilere ulasmayi hedefleyen site
    http://www.yarabandi.net/
  • su anda http://dinle.yarabandi.net/ adresi altinda pazar, carsamba, persembe, gunleri 22:00 - 24:00 saatleri arasinda downtempo, triphop, idm, ninjatune, indie icerikli radyo yayini yapan istasyon.
    kisa bir sure icinde daha cok programci ile dinleyicilere ulasmayi hedefliyor
  • (bkz: yara bandı)
  • velet isimli rap’cinin fevkalade bir sarkisi.
  • bazen yapıştığı yerden çıkmaz. iyi ki çıkartamazsın.
hesabın var mı? giriş yap