• bir erol anar kitabı:

bu kitabi yazma serüvenim dogal bir süreç sonunda basladi. yazma istemim bir tür kendimi tanima, kendimle hesaplasma itkisinden kaynaklaniyordu. çagrim kendisini tanimak ve kendisiyle hesaplasmak isteyen herkesedir. her insan yasami tek basina okunmaya deger ve kendi özgünlügünü içinde tasiyan büyük bir öyküdür.
    her yürek yaralidir ve bu hiçbir zaman kapanmayan, iyilesmeyen bir yaradir. çabam yaralarimin iyilesmesine yönelik degil, aksine taze tutulmasina dönüktür. ve bir hesaplasma istiyorum: dürüst, önyargisiz ve süregen. kendimle, toplumla ve sistemle hesaplasmak istiyorum. özgürlesmek istiyorum, disedis mücadeleyle kazanilmis gerçek bir özgürlük, bir yanilsama degil.
    her yasam bir hesaplasmadir, ancak çogu kez yarim kalan ve sonuçlanmayan bir hesaplasma. kendimle, toplumla ve sistemle olan hesaplasmami yarim birakmak istemiyorum. dürüst ve çirilçiplak bir hesaplasma istiyorum.
    hitap ettigim kisi "sen"sin. bu kitap da sana yazildi. ama "sen" ayni zamanda "ben"im. busgaclia’nin dedigi gibi hepimiz havuza atilmis taslariz ve dalgalarimiz yolunda ne varsa kapsayarak yayiliyor. içimdeki havuza bir tas attim. bu bir arayisti ve kendime yolculugum o anda basladi. halen dalgalarin üzerindeyim ve gidiyorum kendi derinliklerime dogru. kendimle karsilasmak istiyorum.
    haydi sen de içindeki havuza bir tas at! ve hirçin dalgalarin üzerinde yüreginin gemisiyle, kendi derinliklerinde kendine dogru bir yolculuk yap.
    eksik bir güncedir bu, öyle olmak zorundadir da. bunu ancak sen tamamlayabilirsin.
    unutma, yarali bir yüregin güncesidir bu.
    ve unutma herkesin yüregi yaralidir...
    (arka kapak)
hesabın var mı? giriş yap