• abisi kardeşine araba kullanmayı öğretiyor:

kardeş: "abi çok kolay yaa, aynı bilgisayar oyunu gibi!"
    abi: "hıı... ama tek canın var..."
  • nikahta gelinle damat birbirlerine evet dedikten hemen sonra nikah salonunda elektrikler kesiliverir, herkesten '' aaaa'', ''uuuuu'' sesleri duyulurken, damadın annesinden şöyle bir ses yükselir:
    '' oğlumun daha ilk dakikadan hayatı karardı.''
  • kırmızı ışıkta iki motorsikletli ışık hızında ve tek tekerlek üzerinde vın vın vın geçiyorlar. herkes ağzı açık olayı izlerken o arada yanaşan 112 ambulansindan doktor camı açıyor ve sesleniyor: "gördün mü bizim müşterileri? hey maşallah!"
  • nişantaşı-kadıköy dolmuşu yerine bir taksi geliyor. ön koltuğa oturan kadın her normal insan gibi emniyet kemerini takıyor. ancak şoför amcamız emniyet kemerinin iyice ortaya çıkardığı dekolteye bakmaktan yola bakamadığı için bir müddet düşünüyor ve içini çekerek kadına sesleniyor:

"abla, çıkar emniyet kemerini, böylesi daha emniyetli hepimiz için."
  • çok sevilen hataylı bir arkadaşla yürünmektedir. arkadaş, hemşehri si diğer arkadaşı görür ve konuşmaya başlarlar. normalde gayet güzel türkçeyle konuşan bu iki insanın aksanları da birden değişir. konuşma devam ederken muhabbet döner;

ben(diğer hatay lıya): seni bir yerden tanıyorum ama...
    diğer hataylı: doğrudur, çıkar bakiyim şapkanı
    ben(2-3 saniye düşünerek): cık, boşver canım istemedi. ... hah buldum! zevk-ü sefa'daydın sen di mi?
    diğer hataylı: evet de ben seni hala çıkaramadım
    ben: ya hani şebnem le gelmiştik bi sefer
    diğer hataylı(son ses bağırarak ve gözlerini pörtleterek): ana! sen o dengesiz misiiin?!!?!
  • arkadaş büyük bir öğretmen grubu içerisinde tek mühendis olma özelliğini taşımaktadır. sayemizde e okul gibi bize çok yararlı bazı şeyler hakkında bilgisi vardır, ama bu konuda gelişimini henüz tamamlamamıştır. e tabi yakın bir zamanda yapılan öğretmen atamaları dolayısıyla metre kare başına düşen öğretmen özellikle bayan öğretmen sayısında artış olduğunu gözlemlemekte gecikmemiştir.
    mihendis: ya bu e okul da öğretmenlerin resmi yok mu?
    ness ss: !!!!? hı?
  • yeni tanışılan kızlarla* diziler üzerine muhabbet açılmıştır. how i met your mother , big bang theory gibi popüler dizilerden sonra arkadaş er kişi, ortak izlediğimiz stargate universe dizisinden bahseder:

* - biz de stargate universe izliyoruz
    * + nasıl bir dizi o?
    - galaksiler arası dolanan bir gemiye yanlışlıkla ışınlanan yanlış kişilerin hikayesi bıdı bıdı...
    + yani turist ömer uzay yolunda gibi bir şey mi?

(bkz: mavi ekran)
  • reklam arasında baba kurtlar vadisini açmıştır. annenin dizi hakkında hiçbir fikri yoktur, aslında babanın da fikri yoktur, daha önce birkaç kez izlemiştir sadece.
    dizide sürekli birileri ölmektedir;

anne: aaa bu adamları kim öldürmüş, bunlar yaşıyordu biraz önce.
    baba: nebati öldürmüştür onları.

(bkz: memati)
  • anne, odaya bir halı almıştır ve downforce odaya girer.

- nasıl olmuş bak yeni aldım
    + güzel olmuş, odayı dolu göstermiş (akla big lebowski gelir)
    + anne bu halı cidden odayı dolu göstermiş.
    - evet çok güzel durdu
    + hasfuhasfuhashfasfa
    - ?!!..??;?
  • mekan: ankara tren garı
    kahramanlar. gişe görevlisi (gg), sekko (zaten 5 harf neyini kısaltıcam)

sekko : iyi günler * mavi tren e internetten bilet almıştım da onu alabilir miyim?
    gg: hangi şehir?
    sekko : (şaşırır, zira daha önce onlarca kez internetten bilet almıştır fakat bu soruyla ilk defa karşılaşmıştır, yine de cevap verir) balıkesir.
    gg: öğrenci mi?
    sekko : (şaşkınlık hala sürer) evet.
    gg: 15 ytl 25 kuruş.
    sekko: hanfendi ben zaten internetten aldım bileti.
    gg: (gayet sert bir tavır)söylesenize o zaman beyefendi!!!

ulan söyledim desen bir dert, kafa atsan arada cam var...
hesabın var mı? giriş yap