• kapmüste bir kafede akşam yemeği sonrası 4 kişi boş boş oturuyoruz havadan sudan konuşuyoruz. ortamda üç kız var bir de erkek arkadaş. erkek olan arkadaş urfalı, geyik ortamları dışında nadiren aksanlı konuşur. kızların hepsi de hayvansever, biri manyaklık derecesinde sever *neyse, erkek olanın aklına birşey geliyor:

e: aa size ne anlatacaktım. * geçen liseden bir arkadaşımın evinde kaldım. kedi almış bir tane!
    diğerleri: uyy ne de tatlıdır bee.
    e: abi iran kedisi mükemmel birşey
    d: oyy olsa da sevsek şimdi. canım benimm
    e: biliyorsunuz değil mi iran kedisini? nasıl tatlı birşeyden bahsettiğimi anlıyorsunuz yani?
    d: off kedi sevesim geldi. *
    bizimki hala kediyi tarif etme çabası içinde,
    e: * ya şimdi dünyanın en tatlı kedisini düşün. düşündün mü?
    d: hmm?
    e: hah şimdi o kedinin suratına davaylan * vur!

önce dehşete kapılmalar sonra anlayıp yarılmalar. yan masalarda duyanların gülmesi.
  • finans toplantısından sonra müdürümüz tutmayan datalar sebebiyle hayatından bezmiş şekilde veryansın eder:

bayan müdür: şimdiki aklım olsa üniversiteden sonra annemin bulacağı 2. evliliğini yapacak bir koca bulup evde otururdum
    kıdemli erkek müdür: şimdiki aklın doğru çalışmıyor olabilir ama
  • bayan bir mühendis elinde resmi bir yazıyla amirine: iki yana yaslamayı seviyormuş müdür yardımcımız.
    amir kişisi: bıyık altından pis pis gülüş.
  • bakkala sigara almaya gitmiştim.

+ bir kısa winston verir misin?
    - ne kadar kısa?
    + ne kadar kısa varsa...(takılıyor bozuntuya vermeyeyim dedim)
    - yok abi öyle değil, arkadaş bir yere kadar gitti. ben fiyatları bilmiyorum.
  • fişmanca arkadaş evlenmiştir, est fotoğrafları düğüne gelemeyen diğer bir falanca arkadaşına gösterir;

-ne güzel olmuşlar dimi? benziyorlar birbirlerine, boyu boyuna, huyu huyuna.

+ ay boyu boyuna olunca ne olmuş? kızın boyu zaten kısacıktı, çocukta kısa. bunların çocukları da kısa olucak, yüzme basket filan bir yere kadar, %80 genetik bu boy meselesi..

- '^^%+%esds3%+tgfdsde

+ şu yanlarındaki kel adam kim?

- he o mu? o da çocuğun babası. bürokrat gibi duruyor, dimi?

+ bürokrat gibi durduğunu farkedemedim ama erkekler babaya benzer, birkaç yıla bunun da saçlar dökülmeye başlar kesin. bak hatta şu alın kısmından hafif açılmalar başlamış bile.

- kızım sen kaç yaşındaydın? 29 buçuk mu hala??

+ '+^%+dfasdfcvew24356erd2'+^+êwds!!!
  • olay işyerimizimde oluyor yine;

sırrım boylu güzel mesai arkadaşım,internetten ilk kez kredi kartı ile alışveriş yapmaya çalışmakta,

- ya benekli geyik bir baksana onaylamıyor bir türlü...
    - dur bakim! hm.. kart numarası doğru, güvenlik kodu doğru, ahaa son kullanma tarihi yanlış.doğru numarayı yazsana.
    - e doğru ya! son kullanma tarihi, dün kullandım en son onu yazdım işte.
    - !!!!!!!!!!!!!!!!

ben koparken duyduğum tek şey "ama ben ilk defa alışveriş yapıyorum, ama ilk defa kullanıyorum"du.

birde bu kızı ben yetiştirdim diye işyerinde övünüyordum, vazgeçtim bu gerçeği saklıyacağım.

bunu yapan bunu da yaptı bakınız!
    (bkz: #19823180)
    (bkz: #17980290)
  • mekan: ingiltere'de bir market
    f:firlama velet*
    h:hamsterm

f:hangi takimi tutuyorsun sen?
    h:galatasaray***
    f:oyle bir takim mi var?
    h:var tabi turkiye'nin en buyugu** *,2000 de uefa'yi aldik bik bik bik...
    f:en buyuk feneer sampiyon feneer * *
    h:mavi ekran
  • tamamen gerçek olan ve bizzat tarafımdan yaşanmış olan diyalog.

mekan: kanyon wagamama'nın önü.cem yılmaz kapının önünde duruyor,gelen geçen de bakıp gülümseyip merhaba falan diyor,cem yılmaz da sırıtıyor.bu esnada yürüyen merdivenlerden iki kız iniyor tam cem yılmazın önüne doğru,kızlar doğal olarak aaaaaa falan diyip gülümsemekle şaşırmak arasında kalıyorlar ve kızlardan biri vurucu cümleyi patlatıyor" cem bey,inanmazsınız biz de şimdik sizi düşünüyorduk. ihihihihi"

cem yılmaz'dan sırıtarak gelen cevap 'niye?'
  • muhabir: avrupa birliği kokoreç bu şekilde pişmez sağlıksız diyor. seyyar satılmasının yasaklanmasını, 30cm yukarıda pişmesini şart koşuyorlar. siz bu konuda ne diyeceksiniz?
    kokoreççi: o avrupa birliği çok biliyor. kokoreç öyle olmaz. öyle bişey olmaz.
  • - siz burda mı çalışıyorsunuz? (elimdeki kağıtları göstererek)
    + evet .
    - o kağıtların arasında bana bir şey var mı?
    + nasıl? ( çattık bakışıyla)
    - mektup gelicekti de..
    + sgk dan falan mı ? ama o size gelir?
    - hayır şarköy' den.
    + kimden ?
    - kız arkadaşımdan.
    + beyefendi burası banka !
    - ......
hesabın var mı? giriş yap