• göksel'in son albümü bende bi' aşk var'ın en güzel parçalarından biri. söz ve müzik mabel matiz'e ait.

ve durdu saatler
    susuyor seni zaman
    sesin döndü kulağımda
    dedi uykudan uyan

yine böyle bir akşamdı
    sen gülüyordun ya gözlerimin içine
    fesleğenler boy vermişti
    gökten parlak bir yıldız düştü peşime
    sakladım göz yaşlarımı
    bir gün geri dönersin diye
    soldu resimler hatıranla

sakladım göz yaşlarımı
    soldu resimler hatıranla
    geçti baharım söndü bile bile

şarkılar söyledi rüzgar
    boş bir şarap şişesinin dudağından
    kalbim öyle bir yanmış ki
    silinmiyor yüzün hiç yüzümün yarısından

sakladım göz yaşlarımı
    soldu resimler hatıranla
    sakladım göz yaşlarımı
    soldu resimler hatıranla
    geçti baharım söndü bile bile

(bkz: copy paste)

dinlemek isteyenler: http://www.youtube.com/…1q1plv_f5m&feature=youtu.be
  • bir gün geri dönerse gözyaşlarımı mutluluktan döktürtecek güzel;

"dedi uykudan uyan"

laralallallalallallalalla
  • "yine böyle bir akşamdı
    sen gülüyordun ya gözlerimin içine"
    kısmında dolaylı anlatım yoluyla 'aşk'ın ta kendisinin, en saf halinin anlatıldığı şarkıdır.
  • mabel matiz tarafından demo kaydı yayınlanmış şarkı.

(bkz: olmuş bu)
    (bkz: dinlemelere doyamamak)
  • yarim kalan askin yaninda lafi olmayandir.
  • "susuyor seni zaman" diyerek, kul hece'deki "ellerim bir seni terliyor" cumlesini hatirlatan mabel matiz imzali goksel sarkisi. girisi ayri bi' guzeldir. huzur ve ondan cok daha fazla huzun ihtiva ediyor. "sakladım göz yaşlarımı, bir gün geri dönersin diye" derken, mutluluktan da aglamali insan diyor. goksel'in cok basarili yorumu ile.
  • giriş müziğini ilk duyduğum an şarkının sahibi * canlanmıştı zihnimde, çok tanıdık, çok bildikti sanki. yanılmamıştım. adı da tınısı da eski türk filmleri tadında ama yeni. albümün en iyi şarkısıdır. şöyle ki 3-5 albümün olduğu mp3 player'ımda çok dinledim diye her çıkan göksel şarkısını geçerken, durup dinlediğim tek şarkıdır hala. hele boğazdan geçerken denk geldiğinde tadından yenmiyor.

"kalbim öyle bir yanmış ki, silinmiyor yüzün hiç yüzümün yarısından"
  • victor jara nın eşi joan jaranın yazdığı ve victorun hayatını ve o dönem şilisini anlatan mükemmel bir kitap. versus yayın evinden çıkmış ve ingilizceden algan sezgintüredi mükemmel çevirisini yapmış çok da güzel yapmış. sanatçının üretiminde yaşadıkları mücadele içinde olması en önemlisi de örgütlü sanatın hem kişisel gelişimde hem de toplumda karşılık bulmada ne denli etki yaptığını görmek mümkün kitapta. kısaca güney amerika sevenlerin okumasında yarar var.
  • nickime ilham olan, göksel’in en güzel şarkısı. 70’lerdeki 45’liklerden bir parça gibi...
  • yürek kanatan şarkılardan.
hesabın var mı? giriş yap