şükela:  tümü | bugün soru sor
  • özgürlüğe kavuşmanın çığlık çığlığa söyleniş biçimi. mesela işten ayrılmışsınızdır artık ne patron dırdırı ne işe geç kalma sendromu ne de iş yetiştirme stresi var. artık işten akşam dokuzlarda da çıkmıyorsunuz. sıcacık evinizde yan gelip yatıyorsunuz gazeteler çaylar geliyor..ayaklarınızı uzatıp tv izliyorsunuz film izliyorsunuz. kafanıza göre takılıp günün tam ortasında sahile inip koşabiliyorsunuz...canınız isteyince sokakta satılan ekmekarası balık yiyebiliyorsunuz hem de bol soğanlı. tatil yapmak için artık sadece haftasonunu beklemiyorsunuz bütün günler sizin. arkadaşlarınızla kayak planları yaparken "ben gelemem" havasına girmiyorsunuz. kimse size karışmıyor karışamıyor. çünkü artık sadece ve sadece patron sizsiniz...
  • her kendini özgür zannetme/hissetme de sonunda kendisini yalanlayıp bayacağı için çoğu kişiye gaz bir söz öbeği gelse de yalandır..insan hep özgürdür çünkü..ama bulunduğu konumda hep bişeylere bağımlı hisseder kendini..
    sevgiliden ayrıldıktan sonra erkeklerde 'yaşasın özgürüm artık gelsin manitalar' şeklinde vuku bulur,ayrılan kızlar ise 'i will survive' şeklinde gezinir..gülünçtür..
  • ...herkes bir yol gösterici, bir tabela, bir işaret, ışıklı bir levha bekliyorken hayattan, okların gösterdiği yolda ilerledikçe; bir haritaya bir pusulaya rastlamak isterken ve aslında yürüdüğü yolların büyütülmüş bir harita olduğundan korkmuyor da değilken, hatta şu kontrol kulesi, şu denizfeneri, mobese kamerası sadece sloganları değil sloganları atan ağızları "görülmüştür" diye mühürlerken... tulumunu çıkarmış işçi ve toprağını giyen şehit, namaz kılan ehl-i kıble... peki tamam iyi de.... omuzlarımda çetele izi duruken münker-nekir meleğinin... sonsuzluğa senkron yapabilir ancak özgürlük dediğin... şeklinde anlatmaya çalıştıkça sizi esir alacak olan söz!

    gidip yüzümü yıkayayım...
  • artık güzel ülkemde avazım çıktığı kadar 24 haziran gecesi olmadı 8 temmuz gecesi bu güzel sözü haykırmak istiyorum. yeter artık zülum, baskı, nefret ve ayrışma. yaşasınnnnn özgürlükkkkkkk.