şükela:  tümü | bugün
 • çocuk, genç ve kendini genç hisseden kişilerin, orta yaşını geçmiş, çoğunlukla iyi niyetli güleç erkek cinsi insanlara seslenilen lakaptır... görecelidir!!
 • sonuna '-lar' eki getirmek istediğim amcalar türüdür...
  pek bir rahat ve vurdum duymazlardır.
  misal:
  bu amca türleri otobüse biner ve otobüsü evi ya da her gün oturmaya gittiği çay ocağı,kahve vs.. tarzı bir yer sanarak o edayla hareket ederler.öyle ki normalde 100 kişi alması gerekirken 200 kişi olan otobüste, geldiği gibi şak şak tüm camları kapatırlar, tek kişilik olan ve birinin oturduğu koltuğun yanına sıkışıp "az kaysana" derler. işin ilginci bu amca tiplerine yer vermeye çalışırsınız "yok oturmuycam" derler.eşyası filan varsa ayaklarınızın üzerine bırakmaktan çekinmez ve hiçbir şey olmamış gibi davranılar. emeirer verirler, otobüse biner binmez "hadi arkaya arkaya onca insan var binecek" vb cümlelerle ortamı hareketlendirirler... böyle enerjik insan türleridir... sakin, ton ton, eli öpülesi yaşlı amca tiplerini bu gruba dahil etmediğim aşikardır...

  yerimi ona terketmişken,okul çıkışı ben konuşacak enerji bulamıyorken ve o amcalar bu kadar dinamikken, kimin kime yer vermesi gerek diye her daim düşünürüm arkaya doğru ilerlerken...
 • bugün tanıştığım bir tanesi önce övdü "hanım kızımız da pek bir güleç, sevimli" vs diye. sonrasında "ama kanmayın bu hallerine her kadın günde en az yedi kez kocasını öldürmeyi düşünür" dedi, kalakaldım öylece.
 • içinden ne gibi hikâyeler çıkacağını bilmediğin amca grubu.

  iş için alasehir tarafındayım ve bir tanesi ile simdi denk geldik.
  dükkan önünde oturup kahve sigara molası verirken yaslica levent kırca tipli bir amca geçti. gözler dört numara bozuk ama maşallah önce bir süzdü.
  on dakika sonra yanımızdaki taburede yer aldı. başladı sormaya kimiz, nerdeniz diye.
  meğer eski kulağı kesiklerdenmiş zamanında. yaşadığım şehrin elli yıl önceki halini ve gece hayatını gayet güzel anlattı arada kahkahalarla.
  içkiyi sigarayı bırakalı onbeş yıl olmuş ve '' satır nasil başlar ve sonuna nokta konur ışte öyle nokta koyacaksın'' dedi.
  enteresan hayatlar hiç ummadığın yerde karşına çıkabiliyor bir anda.
 • ankaralı gençlerden oluşan (hepsi de arkadaşım hehe belki ileride ünlü arkadaşlarım olur) ,gelecek vaad eden grup.
  ilk single ları sabaha kadar buradan dinlenebilir.
 • kaliteli müzik yapan angaralı bebelerdir. eros şarkılarını şiddetle tavsiye ederim. geleceği çok parlak sağlam çocuklar. dinleyin derim.
 • giderdi hoşuma diye şarkılarına klip çeken grup.

  nedense aklıma siska'nın şu video klibi geldi
  unconditional rebel
 • giderdi hoşuma şarkılarının dinlenmesi yayılması sevilmesi gereken grup.
 • spotify'ın önerdiği şarkılar da ad'larını görünce "bu nasıl isim lan" diye düşündüğüm giderdi hoşuma isimli şarkılarını dinleyince kendilerine hayran olduğum,güzel grup.umarım yolları açık olur.
 • ağzını yaya yaya şarkı söyleyen solisti olan bir diğer grup. kaan boşnak'tan sonra çekilmiyor hiçbiri.