• ülkemize özel durumdur. yöresel türkü paylaşımları, yemek fotoğrafları, dağ bayır çayır çimen fotoğrafları ve köye olan hasreti içeren şiirleriyle 45 yaş üstü, büyük şehirlere göç etmiş emmilerin ve teyzelerin yaptığıdır. sabah bi' açıyorsun karşına ilk gözleme çıkıyor anasayfa akışında. biraz aşağıya indir hasret dolu maniler, az aşağı in yerel ozanın arguvan havası, biraz daha in daha başka köyden manzaralar falan. bu 45 yaş üstü facebook terörünü kendi başına beceremeyen, paylaşımlarda sıkıntı yaşayanlar evdeki genci, çoluğu çocuğu azmettiriyor yediği halta. sabahtan akşama "falancanın türküsünü paylaşamıyorum heri, gız bu foturafı herkeş görsünü nası yapıyoduh?, lan bi' işe yarayın la! köydeki evin vidyosunu goyamıyom fessbua!" muhabbetleri.

taksim, istiklal caddesi biraz düzelir gibi oldu ama facebook'un ruhuna fatiha.
  • tespit gibi tespittir.
  • yanlış bir tespit. doğru tespit yerel tvlerin yayıncılık seviyesinin yaşlıların facebook kullanmasına denk olmasıdır.
  • benim hoşuma giden kullanımdır. gençler ağzına burnuna yılan sokup, sabun yeyip youtuba'a koyunca iyi, yaşlılar türkü paylaşınca oooooo.

ne güzel etkileşime giriyorlar, yalnızlıklarını azaltıyorlar, evde saçma sapan televizyon izleyeceklerine sanal da olsa sosyalleşiyorlar.
    herkes kendi hayatını oraya yansıtıyor, o yaşlarda demek ki hayat yerel tv tadında akıyor, aksın ne var.

unfollow ediverirsiniz, olur biter. şimdi bir kaçına facebook üzerinden ekşi linki göndereceğim, gelsinler biraz da buraya sarsınlar.
  • çalıştığım kolejde bir sınıf öğretmeni vardı, emekli olmuş kolejde başlamış.

koridordaki 4a sınıfı panosu yemin ederim yaşlı facebook'uydu.

örnek:

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/…9&oe=5b99d59c
  • pardon tespitinize sokabilir miyim?
    (bkz: facebook kullanma klavuzu)
  • ben orta yaşlı olup, sürekli ilginç videolar paylaşanları daha çok seviyorum.(videolar kendini geçrekten izlettiriyor.)

(bkz: kayınpeder)
  • internet kota sorunu yaşatan kullanımdır.
  • süper tespit.
    doğduğum semtin bir sayfası var. burada dedem yaşında bir grup egemen. admin de dede. geçen bunlardan ikisi kendi aralarında dövüşmüş ama kendi profil sayfalarında. biri gelmiş grup duvarına saydırıyor öbürü beni sil dedi sildim diyor.
    dedecim naptınız ya. biz bunları 12 yıl önce yapıyorduk diycem ama yapmıyorduk yapanı ıyy kıro diye siliyorduk.
  • çok tatlı yaşlılar hakkında bir tespit.
hesabın var mı? giriş yap