şükela:  tümü | bugün
 • et yiyenlerin yaptığı eylem. bu tipleri son gördüğümde kafeste sergilenen aslana duyar kasıyorlardı. duyar kasarken yanına kuzu tandır verelim mi? kuru kuruya boğazınızdan geçmez şimdi. not: koyunun birkaç aylık yavrusuna kuzu deniyor. bu duyarcıların ayıla bayıla yediği tandır o yavrucağızın eti işte.

  ekleme: boğazlayıp afiyetle mideye indirdiğiniz o hayvancağızın fotoğrafı için tıklayınız.
 • amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar
 • mideye indirmeden önce güzelce pişirdiyseniz sorun yoktur. ama çiğ çiğ yiyorsanız insanım diye gezmeyin lütfen.
 • kendini devasa evrende kutsal zannedip vahşi doğanın bir parçası olduğunu unutmak. besin zincirini bilmeyip etçil, otçul kavramlarından bihaber yaşamak.

  edit: insan dişinin, etçil bir yapıya sahip olmadığına yönelik gelen mesajlar;

  türümüzün evrimsel geçmişi insanın hepçil olduğu gerçeğini ortaya koymuştur. köpek dişlerimiz avcılarınki gibi sivridir, molar dişlerimiz otçullarınkine benzer bir biçimde yassıdır. öte yandan ateş icat edilmeden önce avlanmaya çıkan insan yakaladığı geyiği hangi dişlerle parçalayıp midesine ulaştırıyordu merak ediyorum ? evrim süresince daha büyük dişlere gerek kalmadığı, bunun da dişlerin küçülmesine neden olduğu pişmiş etle beslenmenin başlamasıyla yiyecekleri yemenin kolaylaştığı ve sonuç olarak daha büyük dişlere ihtiyacımız kalmadığı gerçeğini hatrı sayılır biyologlar dile getirmiş zamanında. beslenme biçimi tarih boyunca hep değişmiştir. neden şu an 20 lik dişler insanları rahatsız ediyor ve müdahele sonucu alınıyor. bunu sorgulamak lazım. iki bina dikip doğadan öteleşirsen böyle saçma sapan akımların içine hapsolursun.
 • bok yiyenlerin tepki gösterdiği eylem.
 • bir arkadaşım var günlerdir süt fabrikalarında kullanılan hayvanların gördüğü eziyeti paylaşıyor . tamam cidden üzülüyoruz ama ne yapalım? çoluk çocuk süt içmesin mi? et mi yemeyelim? yumurta mı yemeyelim ? netice olarak bitki de canlı bitki de yemeyelim
 • et fiyatlarını bilmeyenlerin vesvesesi. doğrusu et yiyenlerin yapamadığı eylem.

  tezgahı güzel yere açmışsınız, ünlü bir devlet büyüğümüzün dediği gibi aile nedir bilmiyorsunuz, pazar alışverişi nasıl yapılır umursamıyorsunuz.

  kuzu gömen insanım diye değil zenginim diye gezer. fiyatlar kol gibi. kasap vitrinine uzaktan bakıyoruz haset ibneler. kına yakın
 • (bkz: vegan terörü)
  eskiden biraz sempatiktiler artık kendi gibi olmayanlara saldırmaktan başka yaptıkları bir şey yok.
  edit: ya bitkiler de canlı değil mi onları da yemeyelim taş falan yiyelim. öyle yapalım.