• sorsan muhtemelen emperyalizme karşıdır ancak ermenistan hükümetini 10 milyon dolara bina etme hayalleri kurmaktadır. ilginç bi beyefendiymiş. tüm ülkücüler gibi.

"..iddia ediyorum; öyle büyük paralara filan ihtiyaç yok. 10 milyon dolarlık bir bütçe ile ermenistan’da taşnak kalıntıları hezimete uğratılıp halkın desteğiyle ılımlı bir yönetim seçimi kazanır. hem de rusya ürkütülmeden, azerbaycan küstürülmeden, tereyağından kıl çeker gibi biter bu iş. lakin bütün bunları yapabilecek “milli irade, milli kadro” var mı? işte orası tartışılır. sıfır problem sıfır politika olduğuna göre sıfır, elde var sıfır.
    kktc seçimlerine bütün dünya burnunu sokarken seyredenlerin, bırakın kırgızistan’ı, ermenistan ve gürcistan için yapacakları da sıfırdır.."

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/…p?haber=12789
  • dilediği "ılımlı" hükümet sanırsın ermenistan halkına ılımlı olsun, özgürlükçü olsun, emeğe, insan hayatına değer versin istiyor, emperyalizmle alakası yok. bah bah. o dilenen "ılımlı" hükümet türkiye'nin çıkarına da kesinlikle denk düşmez çünkü. ermeni soykırımı konusunda geri basmayıp "milli onurumuza" leke sürmeye kalkan "emperyalistlerin maşası" olmaya devam etsin, azerbaycan ve türk dünyasında gözden düşen değerimizi geri kazanmasak da olur, "ırkdaşlarımızla" iyi geçinmemiz gereksiz. tüm niyeti devletlerin birbirleriyle mücadelesi çerçevesinde okunuyor gördüğünüz gibi.

bir de bu mevzudan ayrı olarak bahçelievler katliamı ile ilgili "müthiş" yazıları varmış beyefendinin, onu da parantez olarak diyeyim. dediğim gibi. ilginç adam.
  • haluk kırcı hakkında yazdığı bir yazıdan(mış):

"haluk kırcı, kartal h tipi cezaevinden "görülmüştür" damgalı bir mektup göndermiş. 57''inci hükümetteki "rahşan affı" ile hırlı - hırsız, ırz düşmanı, terörist affedilirken kırcı 15 yılın üzerine üç yıl daha yatacak."

"hırlı - hırsız, ırz düşmanı, terörist" affedilirken haluk kırcı'nın zaten yattığı 15 yıl üzerine 3 yıl daha yatacak olması dokunmuş yavuz bey'e o vakitler. burada göze sokulan ima haliyle kırcı'nın "hırlı - hırsız, ırz düşmanı, terörist" olmadığı, bir bilsek neler çektiği yönünde. yavuz bey bu güzellemeyle de kalmıyor:

"cezaevinde bile okumayı, yazmayı ihtiyaç ötesi hayat tarzı haline getiren kırcı''nın kitaplarından da bahsetmeyeceğim. bir süre önce yazıp daha sonrasını ihmal ettiğim "24 kişi mi" başlıklı yazımı hatırlatan kırcı, vefa''nın istanbul''da bozası ile ünlü bir semt adı olmaktan öte anlamlar taşıdığı bir defa daha hatırlattı."

kırcı'nın içerdeyken "okumayı hayat tarzı haline getirmesi", bir nevi aydınlanması ve yavuz bey'in zinhar! bahsetmeyeceği kırcı'nın yazdığı kitaplar şöyle dursun, kırcı'nın yazdığı bir mektup vefa eksikliğini aklına düşürmüş beyefendinin. kırcı'ya vefa gösterme ihtiyacı doğurmuş haliyle. nasıl doğurmasın? kırcı ne hırsız, ne terörist! üstelik 15 sene yattıktan sonra bunlar salınırken kırcı 3 yıl daha yatmak zorunda kalacak!

yazının devamında, bir kazada hayatını kaybeden ülkücü metin tokdemir'i haluk kırcı'nın yavuz bey'e yazdığı mektup vasıtasyıla hatırlatıyor, içerden gelen tepkinin vefasızlara örnek olmasını diliyor. "kırcı çok vefalı adam" imasıyla yine bir başka güzelleme göze sokuluyor.

daha yazdığı neler neler var da işte, midem kaldırmadı.

http://www.facebook.com/…8676526255&comments&ref=mf
  • necdet özel'in genelkurmay başkanı olacağını geçen sene yazdığı bir köşe yazısında halka duyuran yeniçağ gazetesi yazarı.

10 ağustos 2010 tarihli köşe yazısı:

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/…p?haber=14425
  • hükümetin terörle mücadeleyi özel kuvvetler ve polis ile birlikte yürüteceğini sonradan da giderek tsk'yı geriye iteceğini hükümetin terörle mücadeleye polisi katmasından 1 yıl önce yazmış kişidir.

tsk'nın terörle mücadelede başarısız gösterilmesi için necdet özel'in yardım edebileceğini ve bir noktada devreye özel kuvvetlerin gireceğini yazmıştır.

özellikle de necdet özel'in genelkurmay başkanı olmasından sonra sivil anayasa çalışmalarının daha rahat bir ortamda -tsk'nın sesinin kısıldığı bir ortamda- olacağını söylemiştir.

ve öyle olmuştur.

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/…p?haber=14425
  • halk tv'de nihat genç konuşuyor isimli programın sunuculuğunu yapan yeniçağ gazetesi yazarı. sky'da serdar akinan, art'de lale şıvgın, nihat genç ile yapmış oldukları programlarda konunun seyrine pek bir müdahalede bulunmazlarken, yavuz selim demirağ, konuların içini daha bir oyan ve nihat genç'e yorumsal açıdan ekürilik yapan niteliğe sahip.

nihat genç, sky'da ve art'de daha sert bir üsluba sahipken halk tv'de daha sakin bir görüntü sergiliyor. bunda, kanala ve kanal çalışanlarına zarar vermeme hassasiyetinin iyice artmasına ek olarak yavuz selim demirağ'ın, genç'in konuşmalardaki hararetinin yükseldiği noktalarda devreye girmesi de ikincil unsur olarak göze çarpıyor.
  • "selim yavuzla demirağ’la 27 sene nikâhsız olarak yaşadım. ilk zamanlar çok güzel anlaşıyorduk, ondan bir çocuğum oldu. çocuğun kendisinden olduğunu kimse duymasın diye bana baskı uyguluyordu. yaklaşık beş sene önce bana şiddet uygulamaya başladı. her akşam alkol alıp beni sopalarla dövüyordu, başımdan rakı döküyordu. boğazıma bıçak dayayıp, vücudumun çeşitli yerlerine sigara söndürdü. korkumdan sesimi bile çıkartmıyordum. ben yaşarken sesimin duyulmasını istiyorum, öldükten sonra kamuoyu beni konuşmasın."

(bkz: başına gelmeyen şiddet kalmadı)

edit: wayback machine çalıştırıldı..
  • bugün (04.08.2016) tsi 21.00'de cnn türk'te "türkiye'nin gündemi" programına katılarak;
    fetö'nün özelde kara harp okulu'nda olmak üzere, tüm askeri kurumlarda nasıl yapılandığını yer-zaman-kişi vererek ilk açıklayanlardan olmuş,
    yeniçağ'daki köşesinde balyoz sürecinden beri kanıta dayalı veriler ve çözüm önerileri paylaşmaya çalışan,
    hatta hulusi akar'ın yaveri levent türkkan'ın da ifadesinde bahsettiği 1986 askeri lise sorularının servis edilmesi bilgisini ilk defa imamların öcü kitabında net şekilde açıklamış olan,
    önemli bir tanık ve araştırmacı gazeteci olarak bilgilerini bizlerle paylaşacak yazar.

yıllardır yazdıklarını okudukça, o çok beyefendi olarak gazlanan ak-pkk yapılanmasının biricik sevgilisi devlet bahçeli'nin itleri tarafından 2007 seçimleri öncesi sultanahmet'te neden ağzının burnunun kırıldığını, adının ülkü ocakları ve mhp'den neden tamamen silinmek istendiğini daha iyi anlayabilirsiniz...

heyecanla bekliyoruz...
  • alay etmek gibi bir hedefim yok, yazılarını okumadım belki bu kaybımdır ancak köprü gibi ismi var.

ilk gördüğümde 3.köprü ismi sandım.
  • ses tonu dublaja yatkin olan yazar.
hesabın var mı? giriş yap