• bugün ölüm yıldönümü olan osmanlı padişahı. kendisini rahmetle anıyoruz.
  • kendisi bir müslümandır ve ilk halifedir. aciz bir ırkçı değil
  • kendisine alevi katili diyenler ki yavuz, şiiler/aleviler ile 5 aylık bir zaman dilimini kapsayan bir sefer sonrasında çaldıran'da şah ismail ile birkez savaşmıştır, acaba neden sünni katili demezler? çünkü sultan selim, sünni memlük ordusu ile iki büyük savaş yapmıştır;
    (bkz: mercidabık savaşı)
    (bkz: ridaniye savaşı)

tarih ile ideoloji birbirine karışınca ortaya saçma salak bir sonuç çıkar. herkes neye inanmak istiyorsa onun için kendini ve etrafındaki kişileri tatmin edecek gerekçeler sunuyor. tarih bilimini işte bu yüzden sevmiyorum.
  • hâdim'ul-harameyn'uş-şerifeyn ismi ile anılan 9. osmanlı padişahı ve 88. islam halifesi. osmanlı topraklarını sekiz yıl gibi kısa bir sürede 2,5 kat büyütmüştür.
  • kendisi iyi bir osmanlı hakanıdır ve tebaasına ırk ve mezhep ayrımı yapmadan güzel davranmıştır. ırkçıların düşmanıdır elbette.
  • şu takkeli arap familyasını üstüste koyup sikmişsin ya. her birinin başına birer vali bırakıp haraca bağlamışsın ya; büyük adamsın vesselam.

bu araplar ancak skilmekten anlar. bu barış pınarı harekatına verdikleri tepkiyi görünce büyüklüğünü anladım yüce şahsiyet.
  • kendisinin yıktığı memlük hanedanı türk-çerkes-kafkas kökenlidir. arapları dize getirmek gibi bir şey yapmış değildir kendisi.
  • arapları dize getirmekten ziyade arap kültürünü iliklerimize kadar sokarak bizi araplaştıran padişah. türk'ün zaferi türk'ün hezimetiyle sonuçlanmıştır uzun vadede. dedesi fatih'in yarısı değildir.

büyüğümüzdür o ayrı.
  • arapsiken değil arapseven padişahımızdır. azılı rakipleri de bahsedildiği üzere arap değil türktür. başta şah ismail türk oğlu türktür. osmanlı bektaşi köklere sahip bir devletken yavuz selim ile arapperest sünni çizgiye kaymıştır. aklının şirazesi kaymış dezenformatif ottoman boys'a çok kulak asmayın siz gene de.
  • son arap bukucu; araplara vurdukça sesi topkapı’dan duyulan araplarla iyi oyanayan tarihin en pisko padişahı; aynı zamanda osmanlı hazinesini tonlarca altınla dolduran; kisa sürede strateijik düşünüp; fakir savaşta. bitap düşmüş avrupa yerine paranın ticaretin olduğu yere yani; seferleri ortadoğu gerçekleştiren cok başarılı padisahtir.
    benim kisisel favori padişahların arasında 1 numaradır
    eğer resmedildiği gibiysede heybetli yakısıklı bir abimizmis
hesabın var mı? giriş yap