• meraklıdır, araştırmacıdır, bazen evcil bazen gezme tozma meraklısı olacak kadar dengesizdir, az biraz kıskançtır, bazen iyimser bazen aşırı kötümserdir, aşık olmadan ilişki yaşayamaz, sakin durur aniden alevlenebilir, rahatına düşkündür, ilginç zevkleri vardır, ani kararların insanıdır, kadınlığını iyi kullanır, bazen çok saf bazen cin kesilir, iyi niyetlidir, başına buyruktur.
  • kararsızlığın dibine vuran burçtur. en basit bir çorap alımında bile bir kişinin fikrine ihtiyaç duyarlar. hal böyle olunca yaşam onlar için biraz zorlaşır. aynı zamanda bu burcun kadınları inatçıdır da, baskı gördükleri takdirde hoşlarına gitmese, sonradan kararlarını değiştirseler korksalar bile dikte edilenin aksini yapmak çok hoşlarına gider, büyük zevk duyarlar, adeta varoluşlarının bir ispatıdır onlar için. sıkıntıya gelemezler, sevmedikleri insanların yanında vakit geçirmezler, ve filmlerde gördükleri aşkın peşinde koşarlar. mantık evliliği yapmak zor gelir bu burcun kadınlarına, zaten doğuştan getirdikleri özgürlük abidesi yaftasına sonuna kadar riayet etme çabasındadırlar. zaman zaman patavatsızlığa varan açıksözlülükleri başlarına iş açar, ama onlar doğrucu davut olmaktan gayet mutludurlar. sanki dünyayı onların doğruluğu ve bazen saflığa varan dürüstlüğü kurtaracak o derece yani. arabulucu özellikleri de vardır ayrıca her şeyi çok iyi bildikleri, kavradıkları halde işlerine geldiklerinde çok güzel bilmiyormuş taklidi yapabilirler. doğuştan tiyatrocular yani..
  • evde her daim hazır el bagajları vardır. bir yerde uzun süre yaşayamazlar, doğarken leylek sürüsünü havada görmüşlerdir. eğer aşık olmuşlarsa ki bu çok enderdir, çok sadıktırlar. genellikle arkadaşlıkla sevgililik müessesesini karıştırmaktadırlar,yine de en yakın arkadaşları erkektir. her ne konuda uzman olurlarsa olsunlar -ki uzman olmaları dikkat dağınıklıkları nedeniyle normal insanlara göre uzun zaman alır- erkek adaşları kendi uzmanlık alanı dışındakilerdir. aynı sohbet konusuna takılı kalmaktan, vıcık vıcık duygusallıktan, yalandan, palavradan ve şark kurnazlıklarından hoşlanmazlar. özgür ve bireysel olsalar da, katı klasik takıntıları vardır. (özellikle görgü kuralları konusunda)

muzip yönleri vardır, ancak espri anlayışları hayal güçleri ile doğru orantılıdır. o nedenle kimsenin gülmediği zamanlarda kendileri sahne hayal ederek bire bin katarak gülerler, sonra da etrafında bakan şaşkın tiplere o sahneyi aktarma çabasına düşerler. kova burcları yaratıcılıkları nedeniyle etraflarında olan nadir anlaşabildikleri burçtandırlar.ancak partner seçiminde yine ateş burçları (aslan,koç,yay) paklayacaktır yay kadınlarını.

bir de her yay burcu insanı gibi kendi burcuna bayılırlar. türkiye'de en az bulunan burcun kadınlarıdır. gezegenleri jüpiterdir.

şefin tavsiyesi:

şefim diye demiyorum ama harika burcum vardır.
  • kaçmalısınız desem de fayda etmez, çünkü zaten kaçamazsınız, sizi kendisine öyle bir çeker ki başınıza gelecekleri bile bile kapılırsınız.
  • bunların geneli gevezedir.
  • dünya üzerinde bu kadar yay burcu kadını varken ikizler burcu kadınına niye bu kadar laf yetiştirilir bilmem. en azından ikizler burcu kadını sevdiğinde mutlu etmesini bilir.
  • hayatta tahammül edemeyeceği şey yalandır.ha sezgileri inanılmaz derecede güçlüdür,hemen hemen hiç yanılmaz.sürekli öğrenmek ister.dostlukları çok önemlidir ah birde patavatsızdır.başkaları için neşe kaynağıdır.başkalarına karşı iyimser kendine karşı kötümserdir.karşıt tepki vazgeçilmezdir onlar için yani ne kadar kötü bir ruh halinde olursa olsun bir arkadaşını gördüğü an gülümsemesi yayılır yüzüne belkide bu nedenle polyanna diye bilinirler.başkalarının derdini kendine dert edinirler ama kendi dertlerini pek yansıtmazlar etrafına.alaycılık vazgeçilmezleridir, açık sözlülükleriyle harmanlarlar bunu.karşısındakinin hoşuna gitmeyecek kadar dürüstlerdir içimde kalacağına söyleyeyim gitsin derler.kendimden biliyorum kıskanç değildirler.
  • içlerinden hiç birisiyle birlikte olamadım, olduysam da haberim olmadı, belki hiç söylemediler, söyledilerse de hatırlamıyorum.

edit: ne kötülüyon ki bacım, bir yaşanmışlık var, yok mu?
  • içlerinden hiç birisiyle birlikte olamadım, olsaydım da tuhaf olurdu, haberim olmadığı da iyi olmuş bu yüzden, olmadığım için yani. belki söylemezlerdi. neticede yaşanmışlık.
  • ilginç bir cazibeye sahip olan kadınlar.
    yay burcu kadını,erkeği süründürmez, direkt öldürür...
hesabın var mı? giriş yap