• düzenli olarak bulaşık makinesi çalıştırma saati olarak 22:30'u alışkanlık edinen şahsımı düşündüren olaydır.
  • iki kişi 110 lira elektrik faturamızı açıklıyor; bir kısmını tabi gerisi kazık.
  • bir iki ay öncesine kadar 3 zamanlı tarife kullanan biri olarak şöyle söyleyeyim.

mart sonu ile ekim sonu arasında:
    gündüz dönemi: saat 06:00 - 17:00
    puant dönemi: saat 17:00 - 22:00
    gece dönemi: saat 22:00 - 06:00

ekim sonundan mart sonuna kadar ise;
    gündüz dönemi: saat 07:00 - 18:00
    puant dönemi: saat 18:00 - 23:00
    gece dönemi: saat 23:00 - 07:00 saatlerinde 3 zamanlı tarifelerden yararlanabiliyorsunuz. yani tam anlamıyla indirimli elektrikten faydalanmak için kış dönemi yani ekim sonu 23:00'dan sonra elektriği fazla harcayan eşyaları kullanmak avantaj sağlıyor.

ben de bu tarifeyi kullanıyordum fakat, 23:00'dan sonra bana lazım olacak elektriğin içine edeyim diyerek tek zamanlı tarifeye geçtim tekrar. zaten kol gibi geçiriyorlar. 5 tl daha fazla geçsin. 5 tl daha az gelecek diye keyfimizden olmayalım giren yeterince giriyor zaten.

şöyle bir şey yapabilirsiniz. ekim sonuna doğru tek zamanlı tarifeye geçip mart sonuna doğru da 3 zamanlı tarifeye geçebilirsiniz tekrar. sanırım bir de sayaçlara güncelleme yapılabiliyormuş. güncelleme yapılan sayaçlarda sadece yaz saati uygulaması kullanılıyormuş

güncelleme yapılmış sayaçlarda ise;
    gündüz dönemi: saat 06:00 - 17:00
    puant dönemi: saat 17:00 - 22:00
    gece dönemi: saat 22:00 - 06:00

şeklinde zamanlarda farklı fiyatlandırmalardan faydalanabiliyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap