• yıllar sonra çıkagelen edit: arkadaşlar başlık başa kaldı, başlığı ben açmadım. en tepeye yazayım.

öncelikle da/de bağlaçlarının ayrı yazımından haberdar olman gerektiğini düşündüğüm overdose heyecan.

--- spoiler ---

-artık bende aranızdayım.
    -beni kabul ettiğiniz için teşekkür ederim sevgili sözlük.
    -dikkatiniz ve eleştiriliriniz için teşekkürler.
    -edit: entry de yazım hataları düzeltilmiştir.

--- spoiler ---

edit: diyelim ki halihazırda biliyordun. edit lütfen.

edit2: de/da'nın ayrı yazılanının bağlaç olduğunu herhalde biliyoruz. ayrıca hataya düşmüş değilim. arkadaşımız * bağlaç olarak değil ek olarak kullandığı için bu şekilde girdim entriyi. ayrıca amacım rezil etmek değil bir nevi hoşgeldin şakası yapmak idi. lütfen sizler de bunu anlamaya çalışınız. teşekkürler. (bkz: #59648013)

edit3: ben bu işi kovalarım arkadaş diyerekten spoiler ekledim. çünkü kızgınım.

edit4: başlık başa kalmış. uçuruldu mu diye merak etmeye başladım. yoksa, öldürdük mü lan yeni arkadaşımızı. vurun vurun ölmem diyordu. r.i.p.
  • bu gidişle çok duramayacak taze yazar heyecanı.
  • öncelikle hayırlı olsun demek istediğim nida.
    sonrasında:
    "öncelikle -da/-de eklerinin ayrı yazımından haberdar olman gerektiğini düşündüğüm overdose heyecan.

edit: diyelim ki halihazırda biliyordun. edit lütfen."

diye laf sokulmuş kendisine hemen. (bkz: #59647877)

o de / da bağlaç arkadaşım ek değil. "-de / -da" şeklinde gösterilmez ve ayrı yazılanı ek değil bağlaçtır. laf sokarken laf sokmaya çalıştığınız kişinin yerine düşmeyin. normalde yapılacak şey mesajla bunu bildirmektir ayrıca, hemen altına böylece entry girerek rezil etmeye çalışmak değil. illa düzgününü istiyorsan rica edersin değiştirir. bunu ben normalde böyle yaparım ama bu entry'de bu dediğimi uygulayan arkadaşın yöntemini kullanıp buraya yazıyorum.

(bkz: gg wp)
  • bir gün bende yazar olacağım.!
  • yazar arkadaşlar yeteri kadar vurmuş ölmüşsündür diye tahmin ediyorum, hala gözün falan seğiriyorsa da; bu nasıl 5-6 senelik sözlük okuma. hadi desen ki takip edeli 1 sene oldu, sözlüğe ben dahil son alınan yazarlar neticesinde format denen bir şey kalmadı hak vereceğim ama 5-6 sene takip edip hala böyle bir başlık açıyorsan yazılanların haricinde sana söyleyebileceğim tek şey hoşgeldin olur.

eksisini verdiğim heyecanlı suser arkadaşımızın açtığı başlık.
  • 1 nisan şakası olduğunu söylediniz mi ? çok uzatmasaydık.
  • geçmişte geldiği anda uçurulacak olan yazarın, bir garip sözlük seslenişi.

bir klişe olarak;
    (bkz: eserinle gurur duy kanzuk)
  • çaylaklıktan yazarlığa terfi eden kişi beyanatı. hayırlı olsun kardeşim.

birisi sizinle heyecanını paylaşıyor lan, niye hevesini kursağında bırakıyorsunuz. sikeyim formatını, format mı kaldı lan? bugün elemanın birisi bi başlığa "yazacak bir şey bulamadım bari pasta tarifi yazayım" demiş ve ciddi ciddi pasta tarifi yazmış, 40 küsür kez favorilenmişti en son. burası sözlük değil artık burası reklam platformu. gelenekçi sözlükçülerden özür diliyorum, sonuna kadar haklısınız formatı koruma konusunda ama ne yazık ki ortada format filan yok.
hesabın var mı? giriş yap