• kitap okuma alışkanlığı böyle olunca da böyle başlık açılıyor haliyle... boşuna açmayın borges, hugo, tolstoy falan yok içinde...
  • kendimi en iyi disipline ettiğim alandır.günü okumadan bitirmem.ömrümde elime kitap almadığım gün sayısı muhtemelen 2 haneli bir sayıdır.en az 50 sayfa konusunda kararlılığımı da pek bozmam.olağan dışı bir halden ötürü eksik okumuşsam ertesi gün tamamlarım.
    hayatımın en önemli günü kesinlikle okumayı öğrendiğim gündür ve yaşlılık sürecimle ilgili beni en çok korkutan şey görme yetimi kaybetmek.zaman zaman bu içerikte kabuslar görüyorum.
  • günde en az 30 sayfa okuma alışkanlığım vardır, hafif sakin bir müzik eşliğinde çok da güzel olur.
  • her gün minimum yarım saatimi ayırdığım alışkanlık. genelde ayırabildiğim süre daha uzun olsa da her gün en az yarım saatimi kitap okumaya ayırırım. bir de bir yere giderken toplu taşıma araçlarında okumak için yanımda mutlaka bir kitap bulundururum.
  • bazen aylarca okumam. bazen günde bir kitap okurum. çok kötü bir alışkanlığım var. bir işe başlamam zordur ama başladığımda da bitirmeden bırakamam. bu yüzden günde 50 sayfa, 100 sayfa gibi olaylar bana uymaz. başladıysam bitecek, bitmiyorsa da gücümün yettiği kadar uyanık kalıp ertesi gün bitiririm.

bu sadece kitap değil, başka şeylerde de böyle. bir şeye kapıldığımda bırakmam zor oluyor.
  • yıllık ve aylık hedeflerle okuyorum. her sene okumam gereken sayıyı 5 arttırıyorum ve bu sayıyı kategorilere bölüyorum.sonra bunu aylara bölüyorum ve takip başlıyor.

sadece sene içinde çok merak ettiğim kitap önerileri olursa kategori sırasını değiştiriyorum. bu yıl hedef 35 idi, şu an 36.kitaptayım. benim için başarıyla ilerliyor süreç.
  • haftada bir kitap bitirme alışkanlığımla katıldığım olaydır.
    hedefim yılda 100 kitap ama zorlamak istemiyorum.
  • eskiden sahip olduğum alışkanlıktır...
    burada öyle şeyler olmuyor artık, temizlendi buralar...
  • her gün en az 2 saat
  • şu an sırada okumamı bekleyen 6 kitabım var. gerisini varın siz düşünün.
hesabın var mı? giriş yap