• benim gördüklerimde bıyık benden fazla.
  • 12 yaşımdan 26 yaşıma kadar yazılım yazdım.

şuan türkiye'de en çok trafiğe sahip ilk 15 sitesinden birinin alt yapısını yönetiyorum.

tüm kodlar tarafımdan yazıldı. yaklaşık 9 yıldır da orada çalışıyorum.

bir çok cv gördüm. bir çok kişiyle görüştüm. sektörden lider insanlarla çalıştım.

hiç birinin ekibinde kadın yazılımcı görmedim. hiç bir cv'lerin arasında kadın'a rastlamadım.

muhtemelen öyle bir yazılımcı yoktur. onun çekiciliği nasıl olur bilmem, muhtemelen zeki olduğu için çekicidir eğer var ise =)
  • "böyle bi şey var mı? olsun lütfen" dedirten başlıktır

edit: lütfen yazılımcı espirileriyle giriş yapmayın üzüyor.
  • yazilimci degilde zeki hatun cekiciligi denen bir sey cidden var.en azindan benim icin.
  • eski çalıştığım yazılım şirketinde bilgisayar mühendisi olup çatır çatır kod yazan ve oldukça güzel kadın yazılımcılar vardı. ben o zamanlar analist olarak çalışıyordum henüz kod yazma yeteneğine sahip değildim.

bence de bir çekiciliği var bu hatunların.
  • olandır.

bugüne kadar 1 bilgisayar mühendisi kadınla ilişki kurdum, kurduğum en iyi ilişkiydi. aşık oldum evlendim. işim gereği onlarca bilgisayar mühendisi kadınla iletişim kurdum. açık ara işini en iyi yapan mühendislerin kadınlar olduğunu düşünüyorum. cidden gördüğünüz yerde beraber çalışın, işverenseniz işe alın.

orantısız zekaya sahip mükemmel insanlar. genellikle içleri enerji dolu oluyor. saygıyı sonuna kadar hakettikleri gibi, gereğinden fazla saygı gösterebiliyorlar. kendini adam sanan bir eksisozluk yazarından kesinlikle daha pis değiller.

bu sebeplerle kadınlara yakışan mesleklerin başında yazılımcılık geliyor. o derece yakışıyor ki aya giden ilk uzay aracının kodlarını yazan ekibin de başında bir kadın varmış. (bkz: margaret hamilton)

diyeceğim o ki şu sözlüğe alınan yazarlara bir beyin testi yapılsa? iq demiyorum bak, 1/0 testi, beyin var mı yok mu.

edit: 3-5 tane kadın mühendis ile tanıştı diye herkesi kendi çevresindeki insanlara göre genelleyen yazarları da gösteren başlık olmuş. bol bol cinsiyetçilik, genelleme ve değer düşürme içeren başlık olmaya aday. ben de 3-5 tane erkek yazılımcı gördüm, gece sabaha kadar ot çekip gelip ofiste uyuyan, 3 satır sql sorgusu yazıp alacağı veri örneği için 3 gün süre veren, 1 sayfalık basit bir modül için 2 ay süre veren, 6 ay boyunca yaptığı login sisteminde hard-coded kullanıcı adı ve şifre kabul eden, bu örnekler daha gider. bunları saymaya başlarsak o zaman savunabileceğiniz erkek yazılımcı kalmaz.

(bkz: cinsiyetçilik)
    (bkz: genelleme)
    (bkz: değer düşürme)
  • (bkz: geek hatun) seklinde tartisilmisi mevcut.
  • polis, asker hatun ya da hostes çekiciliğine eşdeğer olmayan çekiciliktir.
    gerçekçi olun canımı yiyin. çekici olup çekiciliğinin farkında olan hatun ne yazılım okur ne mühendislik, yazılımla en ilgili olan çekici hatun gider tef okur, o da gelir öğretmen olur. kendinizi kandırmayın. yokluktan çekici gelmişse amenna. ha çekici olduğunun farkında değildir de siz o an etrafta dişi olarak onu görmüşsünüzdür eyvallah. lakin bıyıklı ne yazılımcı hatunlar, bacaklarindaki, koltuk altlarındaki kılları örecek raddeye getirmiş ne mühendisler hala mı amca mı desek bilemediğimiz insanlar gördük.
  • cekiciligi falan olmayan sadece yazilimci hatun sayisinin azligindan kaynaklanan bir durumdur. hababam sinifinda sinifa kiz girince alkisin kopmasi gibi birseydir.

(bkz: ayşe'nin son talihlisi)
hesabın var mı? giriş yap