• gucci'den sonra balenciaga da kalıplaşmış güzellik algısını yıkmayı hedefliyor. başlığıyla paylaşılmış mankenlerdir.

ahanda burada

öncelikle toplumun genel kabul görmüş güzellik algısının insanları tektipleştirdiğini ve karakteristik özellikleri önemsiz kıldığı düşündüğümü belirtmek isterim ama bunlar da cin çarpmış gibi *

eyyy balenciaga, sen bu elbiseleri satmaya utanmayacak mısın?? onlar ne oğlum öyle...

görsel
  • ben bu güzellik algısını yıkma olayını, daha doğrusu bu metotla yıkma çabasını asla algılayamıyorum.
    şöyle ki;
    bunlar tipik güzel değil hatta çirkin denerek (sözle denmiyor tabi) bu modelleri kullanarak genel kabul gören güzellik algısının yıkılması hedefleniyor.
    yani bu modellerin tipik güzellik algısına uygun olmadığı vurgulanıyor.
    bu şekilde de standart kabul gören güzellik algısının sınırları vurgulanarak güçlendiriliyor. yani bunlara çirkin, diğerlerine güzel demeye devam edilerek aslında hedeflendiği iddia edilen şeyin tam tersi gerçekleştirilmiş oluyor. bunları "öteki" kılmak, o standart güzele güzel demeye devam ediyor esasen.
    diyin ki efendi efendi biz çirkinlere de 3-5 kuruş kazandırmayı hedefliyoruz, hepimiz kabul edelim *
  • çok çirkinler. insanların çirkinlik algısı yıkılmaz, sağlamlaşır bu mankenlerle.

bunlara özenip, marjinal olucaz diye gudubet gibi gezmez inşallah insanlar.
  • yeni valencia mahkemeleri

(bkz: yaran yanlış okumalar)

durumdan o kadar uzakta.
  • bunlarneciaga dedirten mankenlerdir.
  • ben kalıplaşmış güzellik algımdan memnunum aga, bunlar nedir allasen ya?

şimdi sen bu tipleri olumladın, normalize etmeye çalıştın, moda çekiminde kullandın diye bizim tüm estetik algımız değişecek ve bir sabah güne "aaaa bence karga burun çok güzel!" diye mi uyanacağız?

insanda estetik algı doğuştan gelir; eğitimle bu algı şekillendirilir, seçkin bir zevke erişilir. şimdi emin olun bunları güzel bulan insanlar zaten var ama öte yandan evrensel bir "güzel" varsa ki var, insanoğlu onu kendisi yaratmadı, sadece seçti... ben bu güzel kavramının varlığına karşı değilim, sadece insanoğlunun elindeki güzelle yetinmeyip, kusursuzu aramasına karşıyım. yani çok güzel bir kadının burnu çirkinse, bırak o da öyle kalıversin. ya da ne bileyim, yüzü çok güzel olan bir kadın, iki kilo fazlam var diye depresyona girecek kadar baskı altında hissetmesin kendini...

kapitalizm ve reklamlar var oldukça bu kalıplaşmış güzellik algısı dediğiniz şey değişmeyecek; mankenlerinizi çirkinlerden seçmeniz sadece ikiyüzlülüğünüzü gösterir baylar.
  • olm bunlar entari giyip kamufle olan pkk'lı lar lan. değilse siksinler beni.
  • sakal ve bıyık şartıyla çığır açmıştır.
    basma urbalarıyla roketle fırlatılma öncesi korkulu bakışlara sahiptirler.
  • hobbit-elf karışımı gibi bir şey bunlar.
  • deniz akkaya'nin estetiksiz hali gibi bunlar, yine zayif yine zayif, yüzleri bi tornadan gecse tamam. götü gobegi salmış ablalarimizi koysalar benim gibi o zaman inandırıcı gelir.
hesabın var mı? giriş yap