• bazı insanların ben böyle iyiyim diyerek gitmeleri sonucu, sorduklarınıza cevap alamazsınız. oturur günlerce düşünür hayatınıza odaklanamazsınız. zor gelir bu insanlara yeni bir yol. öyle bir şey.
  • şu aralar düşündüğüm ve istediğim şey. ancak maddi ve manevi olarak hazır olmadığımı hissediyorum. ilk olarak iyi giden ama sonu olmayan bir ilişkiyi bitirmekle başlamam lazım. mesela bu yürek ister. ikinci olarak yeni bir ev yeni bir yaşam alanı. bu da maddiyata bakıyor. bir kedi sahiplenirim hemen, yogaya devam ederim belki bir de dans kursuna yazılırım yeniden. evet hayali çok özgürce ve cezbedici. kuşun kafesten çıkması gibi heyecan verici. bir yandan da şuan da bulunduğum durumu ve hayatı amaçsız buluşum var. yeni bir hayata başlamak belki ilaç gibi gelecek belki yaraya tuz basacak emin olamıyorum.
  • cesaret isteyen bir durum.

yeni ayakkabı alırken kutlamak için basıp kirleten insanların yeni bir hayata başlarken neler yapacaklarını iyi kestirmek gerek.
  • yeni bir hayata başlayacağım diye başkasının hayatının üzerine yerleşip huzur kaçırmakla olmaz. bazılarına göre değildir çünkü bunu yapmak güç, cesaret ve özgüven ister. onlar ise sadece yeni bir hayata başladıklarını sanar bundan bahseder ve övünürler lakin yaptıkları tek şey asalak olmaktır.
  • yeni bir hayata başlamam lazım deyip başlamak olmuyor. hayat bizi öyle bir noktaya getiriyor ki mecbur kalıyoruz. açıkcası hayatımın bu noktasından sonra böyle bir başlangıça ihtimal dahii vermiyordum. son 3 ayıma geri dönüp baktığımda ne çok değişmiş. aslında 1-2 günde bile öyle şeyler değişti ki nasıl bu noktaya geldi anlam veremedim. planladıklarım, düşündüklerim, hislerim hepsi çok kısa süre zarfı içinde yerle bir oldu.

şimdi ne mi olucak o ihtimal vermediğim yeni hayata başlayacağım. radikal bir çok karar alacağım. belki pişman olucam, belki olması gereken oldu diyeceğim. biraz ruhsal olarak tedavi almam gerekicek. hepsine yaşadığım sürece zaman var, belki daha nice yeni hayatlara başlayacağım. hayatın içinde bunu ne ilk ne de son yapıyorum muhtemelen.

hep düşündüğüm, kimselerle paylaşmadığım o his tekrar geldi ve ölene kadar da benimle...

geri kalan hayatımın ilk saat dilimi sen ve ben...
  • vardı da biz ki başlamadık altan
  • bir insanın verebileceği en zor kararlardan biridir.

yeni bir bölge, yeni bir sehir, yeni bir ev, yeni bir iş.
  • yeni bir hayata başlamak için bakış açınızı değiştirmeniz fazlasıyla yeterlidir. bir de kimseyi umursamamak lazımdır ki zaten bu kararı vermiş birisi muhtemelen bunu da umursamaz. daha mutlu günlerinizin olmasını dilerim. unutmayın, yalnızca bir hayatımız var daha fazlası bu dünyada bulunmuyor.
  • yarın yeni bir hayata başlıyorum. hem ayın ilk günü hem de pazartesi. nasıl muntazam değil mi?

mucizeler birden pat diye, hemen olabilen şeyler değilmiş. son 1 yılda ancak öğrendim bunu.
    mucize bir doğum bence. yavaş yavaş, sancılı ve zorlu...
    sonrası yorgun bir gülümseyiş.
hesabın var mı? giriş yap