• yıpranmışsanız, zor gelen eylem. eski hayat çok zordur, çok üzmüştür ama "yeni bir hayata başlamak" o hayata rağmen hiç kolay değildir. eskiyi atıp yeniyi giymek neden bu kadar zor gelir? çünkü; yeni insanlar, o insanları anlamak, kendinizi anlatmak, yeni gözler, yeni sesler, kelimeler, şarkılar...

eski fenadır, yeni ürkünç. yabancıdan korkmaktansa tanıdık kollarında üzülmek çoğunluğa daha kolay gelir. belki de öyledir.
  • aklıma bir karikatürü getiren söz. (sanırım bir selçuk erdem karikatürü idi)

uzaylı aracından iner ve bir ağacın altında miskin bir şekilde oturan gencin yanına gelir; "selam dünyalı, ben 100 milyon ışık yılı uzaktan geldim!"

genç, (garfield bakışıyla) uzaylıya döner ve sorar: "geldin de "kendinden kaçabildin mi peki...?"

(bkz: yeni bir ülke bulamazsın)
  • bizzat yaklasık 5 ay önce yaptıgım eylem. işimi degiştirdim, sevgilimi değiştirdim, yaşadığım şehri değiştirdim, dolabımdaki tüm giyisileri ve eşyalarımı değiştirdim, arkadaş çevremi değiştirdim, telefonumu değiştirdim, hattımı değiştirdim, bilgisayarımı değiştirdim, saçımı değiştirdim, mail adreslerimi değiştirdim, nicklerimi değiştirdim, şifrelerimi (tüm banka kartı, pin, üye oldugum sitelerdeki) değiştirdim, hobilerimi değiştirdim, parfümümü değiştirdim.. peki neden? sebep genel de aynı. eski sevgilim, eski nişanlım..
    değiştircek başka ne kaldı?
  • beyhude bir çaba.. ister yaşadığın şehri, ister işini, ister arkadaşlarını değiştir..sıfırdan başlayabileceğini sanırsan, yanılırsın dostum! sen değişebilir misin ki ha? kendini bırakıp gidebilir misin, yeni bir sen olabilir misin..peh
    gittiğin her yeni yer, tanıyacağın tüm insanlar yine eskiye benzeyecek.. her şeyi yine kendine benzeteceksin..
    kabus geri döndü! alacakaranlık kuşağına hoşgeldin...
  • her gece yatarken ertesi sabah yapmaya niyetlendiğim, sabah uyku sersemi bi modda "yataktan kalkmak için bile zorlanıyorum, nah değiştiririm ben bu hayatı" tarzı cümlelerle ertesi sabaha ertelediğim eylemdir kendisi..
    yeni bi hayata başlamak gökyüzünün hiç görmediğiniz tonlarını farketmek, herkese ve herşeye sevecen bir yaklaşımda bulunmak, hiçbir durumda yüzünüzdeki gülümsemeyi eksik etmemek, yaşlı insanlara iyi davranmak, annenize pasta yapmak yada kız arkadaşınızın bütün dileklerini kocaman bi sırıtş eşliğinde yerine getirmek falan de-ğil-dir!!
    yeni bir hayata başlamak, sevdiğiniz bir albümde daha önceden iplemediğiniz bir şarkının hayatın anlamı olabileceğini idrak etmek olabilir.. yada yapayalnız bir çocuk parkında -çocukluğunuzun üstünden geçen yıllara aldırış etmeden- tahtrevalliye binmek sevgilinizle.. yada bir kaç kafa dostunuzla ölümü bile göze alıp yeni bir alkollü kokteyl denemek!.. yeni bir hayat, yeni bir şeyler keşfetmektir.. mutlu etmektir kendini ama farklı bi şekilde.. bu keşif bir parkta, bir labarotuvarda yada ince uzun bir kadehte olabilir.. aslında yeni bir hayata başlamak, ruhunun bir parçasını daha farketmektir..
  • ilk başta zordur. orta vadede de zordur. hep zordur ama seçtiğiniz hayattır. hayalinizdeki hayatı yaşamasanız da nefret ettiğiniz yerden, sevmediğiniz insanlardan uzaksa en azından az gürültüdür.
  • yıllardır atanayım diye bekledim istedim. şimdi de bunu gerçekleştirdim. yeni bir hayata başlayacağım. dışarıdan baktığımda kolay gelen her şeyin şimdi gerçeğe dönünce kolay olmadığını görüyorum. yeni bir hayat kuracak olmak beni korkutuyor. gideceğim şehir ve ülke durumunu göz önüne alınca tek başına bir kadın olarak yaşamak beni endişelendiriyor. umarım hepsi benim beklediğim gibi endişelendirici ve korkutucu çıkmaz. her şey güzel olur. umudum her zaman aktif kalır.
  • (#152985809)aç kalacaksın, aynı elbiseyi defalarca giyeceksin. kutu gibi de olsa bir yerin özgürlük alanın olacak.sinşr bozucu senden çok daha az kalifiye kimselerden emir alacaksın. ama kendi hayatını kendin kuracaksın, tıkanan tuvalet de, akşam yorgun argın gelip yemek yapmak da, senin sorumluluğun. ödülün herkesin istediği ama kimsenin dile getirmediği belki akşam bir saat yada iki saat tamamen sana ait bir zaman. tüm gün sadece o süre için çalışıyoruz. hafta sonu bazen bir gün için. yılda belki iki hafta.
    kimse bize gül bahçesi vadetmedi.

başaracaksın çünkü mecbursun, o adım atılıp yüzme öğrenilecek. 2 yıl sonra gel burayı editle
  • bu kararı aldıktan sonra güneş doğmaya başlıyormuş meğer. bir ışık, bir pırıltılı yetiyor. aldığım kararlara sıkı sıkı sarıldım ve benim için başlayacak yeni bir hayat, yeni yollar. içim dopdolu. çok değil 3, 4 ay sonra gözümü başka bir şehirde açacağım ve yeni hayatıma kaldığım yerden devam edeceğim. derin derin aldığım nefesi yavaş yavaş vererek. adımlarımı sağlam basarak. çok severek, çokça severek.
hesabın var mı? giriş yap