• psikolojik bir durum mudur bilemiyorum ancak içtiğim sigara yeni pakete geçtikten sonra farklı gelmeye başladı.

edit: @haaaayret edersiin aşağıdaki mesajı göndermiş çoğumuz için aydınlatıcı olabilir.

daha önce büyük bir sigara firmasının satış destek ekibinde çalışmış biri olarak söyleyebilirim ki tütün ürünlerinin paketlemeden sonra bir bekleme süresi vardır bilinen tadının oturması için. tüm paket değişimlerinden sonra sigara içiminde bir değişiklik olmasının nedeni paket içinde kuruma süresinin dolmamasıdır.
    ek olarak bu paket değişiminde yeni siyah paketlerin onaylanma süreci çok yakın zamanda bitti ve piyasaya sürülmeye başlanan sigaralar yeni paketlendi. dolayısıyla yeni sigaraların tadının oturması biraz zaman alacak..
    bir ek daha yapacak olursam 5 ocakta resmi olarak tüm tütün ürünlerinin yeni paketlere geçmesi gerekirken puro sektöründe hala onaylanmayan paketler var.

edit: sigarayı 7 gün önce bıraktım. bir arkadaşımın bu virüs sürecinde vefatı beni derinden etkiledi. sigara içiyordu ve 42 yaşında bu lanet virüsünde etkisiyle bir anda kaybettik. gencecik hayat dolu bir insanın bu şekilde ölmesini hala sindiremedim daha doğrusu yokuluğunu sindiremedim daha dün planlar yapan para kazanma hayallerini anlatan sürekli iş projeleriyle gelen bir insan bugün hepsini bırakıp gitti. ne hedefler kaldı ne hayaller ne yaşamak istedikleri... evli değildi ama evlenmek istiyordu olmadı, belki baba olmak istiyordu olmadı, yaz tatili için rezervasyonu yapıp izinlerini bile ayarlamıştı ama olmadı. o yüzden arkadaşlar tavsiyem bırakın şu sigarayı nasıl olsa ölmeyecek miyiz değil mesele işte yarım kalıyor yapmak istediğin her şey bir anda alıyor seni hayattan ve seni sevenler arkandan bakakalıyor. şimdi tam zamanı bırakın sigarayı!
  • tamamen psikolojik.
  • paketin şekliyle sigara birbirine eşleşmiş iki madde. burada da paketin şeklini değiştirmeniz durumunda, mevcut şemanız olan eski sigara paketinin şekli-sigara eşleşmeniz yeterli olmayacak ve yeni duruma uyum sağlamak için bu şemanıza bir de yeni sigara paketinin şeklini koyacaksınız. eski sigara paketinin şekli de zamanla kaybolup gidecek.

her şeye anında uyum sağlayamadığımız için uyum sancısı çekmemiz olağan bir şey. burada eski paket şekliyle olan bağlantınız da incelenmeli, ona karşı özel bir bağ kurmuş olabilirsiniz(sigara paketini gördüğünde, sigarayı görmekten daha fazla mutlu olmak). bu ihtimalde yeni duruma alışmanızı engelleyici bir tutum olabilir. ancak zaman büyük bir ilaç.
  • eski paketlerde de zerre 15 sene önceki kıvam, kaliteden eser yoktu. artık ne yapılıyor ise günden güne berbatlaşmakta..
  • yıllardır marlboro light içerim ben bu kadar iğrenç bir şey görmedim tadını bozmuşlar resmen ayrıca filtrenin kenarında kı altın sarısı halkayı da kaldırmışlar. zaten her sigara paketi değişikliğinde kaliteyi düşürüyorlar zannımca pskolojık düşünülsün diye halbuki harbiden kalite düşüyor zaten suan ıkı farklı paketin sigarası elimde mevcut.kağıdının ve fılterının kalitesi dokununca bile anlaşılıyor. ne yapsın adamlar o kadar vergi yüklediler ki zam yapamıyorlar sigaranın kalitesini düşürüyorlar. yazılanlara bakıldığında philip morris sigaralarına ciddi eleştiri var sanırım camel tayfasına gecmek lazım onlarla ılgılı çok şikayet göremedim.

edit: yok ya biz tribe girmişiz sigara aynı sigara :)
  • bok iç diyen babaannemin bedduası tuttu, bok içiyorum resmen.
    doğru olan tespittir.
    reisin ağzımıza sıçması.
  • parliament night blue için bunu tasdik ederim. hoş ben bıraktığım için beni çok etkilemiyor. ama içen çoğu kişi şikayetçi bu konuda
  • yıl 2007 sanırım kış günü yerde bi karış kar var. elektrikler kesik olduğu için yapacak birşey yok diye o soğukta soba yakıp arkadaşın teknede oturuyoruz. senelerce içtiğim kısa marlboro lightın ne kadar tiksinç bir sigaraya dönüştüğünü o gün fark ettim. philip morris sigaralarını içmeyi bıraktım. jti sigaraları nispeten ama onlarda tırt oldu. o camel nedir ya öyle? senelerdir içtiğimiz sigara berbat bir hale geldi. 3-5 sene sarma sigara denedim, fena değil. zaten fazla içen biri değilim şimdi bırakmaya karar verdim. 10 gün fln oldu. bakalım.
  • çirkinleştirilen paketlerin ikincisini içerken fark ettiğim ve tasdik ettiğim durum. çift çizgili parliament filtresinin lezzetini özledim.
hesabın var mı? giriş yap