• reklam kuşaklarından anladığım kadarıyla diş minelerine verilmiş bir hak. bir diş macunu alıyoruz sanırım ve o diş macunu diş minelerimizden içimize girerek bizi, tüm sözlerimizi, ağzımızı filan yeniden yapılandırıyor.

ben de bu yapılanmaya katılmak istiyorum:
    - anne, ben de o diş macunundan aldım. beni anlıyor musun? ilişkimizi yeniden yapılandırmak istedim ben anne.
    - ağzın benim en sevmediğim diş macunundan kokuyor. ayrıca diş minelerin de öff neyse.. önce bir yeniden yapılandırılman gerek yani. nerde doğurduğum o dişler, nerde bu...
    - fırçala anne fırçala...
  • şimdilerde "işten eleman atıyoruz" diyemeyenlerin kullandıkları deyim.
  • eskimeye, çürümeye yüz tutmuş her türlü yapının, alt yapısından başlayarak elden geçirilmesi etkinliği. örn: trt'nin yeniden yapılandırılması.
  • bankalarin konut kredisi faizleri dustugunde eski musterileri icin yaptigi, ancak karsiliginda yasal olmasa da ucretini aldigi olay.

alinan ucretin adi yeniden yapilandirma ucreti. bu parayi geri alabiliyorsunuz ama benim gibi yanlis adrese giderseniz bu is icin, baya basiniz agriyor. eger ankaradaysaniz bu adres;

zaloğlu hukuk danışmanlık

konut kredisi icin bankaya odedigim ekspertiz ucreti ve yeniden yapilandirma ucretlerinin tuketici hakem heyetinden iade alinirken avukat tarafindan davanin duzgun acilmadigi, kanunen hakkim olanindan fazla bir meblağ iade alindigi icin banka iki farkli dava acti tarafima. bu davalardan ikisini de kismen kaybettim ve aldigim paralarin bir kismini iade etmek ve yargilama giderlerini odemek zorunda kaldim.avukat hanim ilk davada benden vekalet ucreti aldi, ikinci davada da karsi taraftan vekalet ucretini aldi.bense her seferinde yargilama giderlerini odemek zorunda kaldim en basta dava acilirken yapilan hatalar yuzunden.en guzeli de ikinci dava da kismen kaybedilince avukat hanimla gorusmek icin buroyu aradim.sekreteri gecistirdi sizi gorusturecegim diye.akabinde mesaj gonderdiler "karsi tarafa yapilacak odemeyi banka vekili ile goruserek yapmaniz ihtar ve ihbar olunur"diye.konusmak yerine mesajla ihtar cekiyor bana avukatlik burom. tekrar aradim telefon yuzume kapatildi.iki senedir cektigim zahmete,surekli gelen tebligatlara vs degil en cok buna uzuldum.daha saygili davranilacak, isinizi bir seferde mağdur olmadan cozebileceginiz bir yerle calisin derim.
  • bir şeylerin daha önceki halinin uygunsuz olmasından yada şuan geçerliliğini kaybetmesede değişmesi daha iyi olacağı için gerçekleştirilen işlem.
  • birisi yeniden yapılandırmadan bahsediyorsa biliniz ki tüy dikecektir, evet bildiğiniz tüy.
  • şimdilerde kamu bankalarında 0,99 aylık faiz oranı ile gündeme gelen borcun düzenlenmesi işlemidir. borcunuza dair kalan ana para miktarının %1’i kadar ceza adı altında banka tarafından peşinen alınıyor ve kalan miktar 0,99 ile tekrar hesaplanıyor. içinde bulunulan ayın kredi ödemesi ve ceza ödemesi yapıldıktan sonra yapılandırma yapılıyor. vadesi ve ara ödeme olup olmaması size kalmış. ayrıca banka kredi kartı, otomatik ödeme ve kmh yani kredili mevduat hesabı gibi bankacılık ürünlerini kullanmanızı zorunlu kılıyor.
    yeniden yapılandırmada 0,99 oranının ne kadar süreyle kullanabileceğine dair net bilgi olmasa da en geç aralık ayında sonlanacağı konusunda beklenti mevcut.
  • re-organization olarak geçer. yıkıcı özelliği yadsınamaz.
hesabın var mı? giriş yap