2945 entry daha
  • yıllar evvel annem tahta boyama kursuna gidiyordu. çok ısrar edince ziyaretine gitmiştim. tontiş teyzelerle tanıştık, muhabbet ettik. aşırı bir sevgi sarmalı oldu etrafımda. sonra boyadıkları ahşap eşyaları bana göstermeye başladılar, tabii ki hepsine çok güzel dedim. bir teyzenin çalışmasını cidden çok beğendim ve kendi kuşaklarının daha aşina olacağını düşünerek bob ross çalışmalarına atıfta bulundum ve "aaa ne güzel, bob gibi olmuş" dedim. ortam sessizleşince anladım ki işitilen "bok gibi olmuş". zaten cümle de hatalı. oy beni gömün. bob ross'un ortamın yabancısı olduğunu anladığım o an ortamın south park sessizliği mi daha yüksek gerilimliydi yoksa annemin ağır çekimde belerttiği gözleri mi tam karar veremiyorum. fayanslar çatırt diye yarılsa da aşağa düşsem diye geçirmiştim aklımdan. açıkladım ama sevgi sarmalında bi daralma sıkışma oldu tabi. neyse bu günlere geldik çok şükür.
  • kırk yılda bir beni tavlada yenmesi üzerine eşimin elime tutuşturduğu "kocam beni mars etti" yazılı bir kağıtla bu anı ölümsüzleştirmek için resmimi çekmesi, ertesi sabah masada unuttuğumuz kağıdı oğlumuzun kaptığı gibi balkondan aşağı atması, kağıdın alt katlardaki bir balkondan içeri girmesi, balkonun bulunduğu ev sahibinin güne "kocam beni mars etti" yazılı bir mesajın şifrelerini çözmeye çalışarak başlaması.
  • kayınvalidemi kontrol için hastaneye getirmemiz, kucağımda bebekle arabada beklerken ansızın içimden taşıveren gibi-seni yerim dinleme isteği üzerine arabanın hoparlörüne bluetooth ile bağlanıp şarkıyı açmam, sıkılan bebeğimi eğlerken telefonun yere düşmesi ve tam cokkur cokkur götür beni bölümünde kayınvalidem ile eşimin arabaya binmesi, canhıraş biçimde müziği susturmaya çalışmam, ısır beni dişle beni ve kapanış.
  • eve bizden sonra yeni evlenecek bir çift oturacak, tadilat yapacaklar. jest olsun diye istediğiniz zaman gelin ölçü alın başlayın, dedik. geçen akşam adam annesiyle geldi. biz de baturay özdemir'in daha önce izlemediğimiz yerli ve kirli gösterisini tv ekranına yansıtmış izliyorduk. neyse kapı çalınca durdurduk videoyu. selam sabah faslından sonra ölçü alma başladı. en son salona geldiler ölçü için. ben de mause ile sayfayı kapatmaya çalışıyordum ama tekledi bişi oldu birden video oynamaya devam etti ve tam o saniye baturay'ın şu cümlesi bütün salonda yankılandı "seni sikicez". abi ben videoyu kapatana kadar birkaç defa o cümleyi kurdu adam denk geldiğim şeye bak lanet olsun ya, sonra kapatabildim, yani hızımı alamasam tv'yi camdan aşağı atacaktım komple kapansın parçalansın hayvanoğlusu. ev sahibi adam annesine bişi anlatıyordu o anda duraksadı güldüğünü belli etmemek için telefona gömüldü, eşimle ben göz göze gelmemeye çalışıyoruz patlamak üzereyiz. teyze anlamadı niye gülüyorsunuz dedi falan. yer yarılsa da içine girsem dediğim taptaze bir an daha yaşandı bitti saygısızca.
57 entry daha
hesabın var mı? giriş yap