• ne nick alti girerim ne bana yazılana nick altımda cevap veririm. ama bu arkadasa bir çift laf edeyim madem. ısrarıni kiramayacagim. çünkü genc insanları, öğrenmek isteyenler hastalıklı karakteri ile yanlış yönlendiriyor.

iq seviyesi ve algılaması dusuk, eleştiriyi kaldiramiyor ve savunma mekanizması duz calisiyor. insan üzülmüyorum degil.

(bkz: #92062759) su entriyi girip soru işaretleri ile başlık altına genel soru soruyor. kapanisi hayırlı forumlar diye yapiyor. eleştiri geldiginde. "sen neden cevap yazıyorsun uhuhuhuuh" diye agliyor. her zaman demisimdir, cevabini kaldiramayacagin sorular sormayacaksın. zaten kendisine de dedim; anlaşılmak degil onaylanmak istiyor. istiyor ki herkes entrisine haklisin deyip ve sonra hatta ile yeni ornekler versin. ama istediğini alamayınca su kaynatıyor. ne yapacagını sasiriyor. nick altından laf soktuğunu sanıyor. dediğim gibi hepsi iq. bana da sen neden tuzlukla konuşuyorsun, sen neden cevap yazıyorsun uhuhuhu demis biri. sokak dilinde bu duruma yemeyecegin yarragin altına yatma da denir.

yarim yamalak mesajlerimizi paylaşmayi da ihmal etmiyor. ne de olsa tribünleri seviyor.

bana su yazmış red pill'ci

"annesiz bir çocuk büyütmek istemiyorum, taşıyıcı anne en en en son çare olmalı, ki büyük konuşmayayım ama o çareye baş vuracağımı da sanmıyorum. öte yandan bu yaştan sonra evlenip çocuk sahibi olma düşüncesi de geleneksel ideallerimle çelişiyor ve açıkçası karamsar bir ruha bürünüyorum. 40'a merdiven dayadık. 40'ında evlensem çocuk okulu bitirip kendi hayatını eline alıncaya kadar kadar 65 yaşını göreceğim, 75 gibi de havlu atarım her halde. evleneceğim kadın 25 hadi max 30 yaşında olsa 50-55 yaşında dul kalacak. biz risk almayarak hayatta bazı şeyleri çok yanlış yaptık ve bazı şeyler için geç kaldık gibi geliyor bana. evlenip boşanmış olanlarımız en azından çocuğum var diyor. bu konularda kafam artık durma noktasına geliyor. başından hiç evlilik geçti mi bu arada?"

sonra kalkmış bana purple pill diyor. adam evde kalmış ağlıyor. adam özelden evde kaldım demis biri. yanlış dusunuyorsuna su cevabi vermiş.

"elbette olabilirim, konu bu değil. öncelikle, biyolojik olarak kadından bu konuda üstünüz. değeri ortalama üstü bir erkek her yaşta evlenebilir, yaşı ilerledikçe değerini de artırması koşuluyla. ama konu bu değil, konuya uzun vadeli aile hayatı olarak bakıyorum. eşin ve çocuğun 20 yıl sonraki durumunu değerlendiriyorum ister istemez. öte yandan kırmızı hap farkındalığı evlilik konusunu daha başta ziyadesiyle zorlaştırıyor. zorla da kendimi purple pill yapmam mümkün değil :dd"

:dd'er ve lol'lerle konuşan bu alfa red pilci tükürdüğünü yalamak istemediği icin evliliğe bu bakış acısında kaldiginda söylemiş biri. ayni zamanda o kadar herseyi sinirliyor ki, ya biri olursun ya öteki saniyor. iste hersey teoride kalınca boyle oluyor. ezberlemiş gelmiş.

kendisine red pill %100 doğru degil. sen ne derse karakter büyük oranda doğuştan gelir. istersen sana bunu kanıtlayayım. konu arkadaşın evliliğe bakış acisi. cevabi ben dogum saatimi bimiyorum oldu. hatta saati bilmiyorsam olur mu diye sormayı ihmal etmedi. öğrenemedi ya icinde kaldı. simdi bok atıyor.

nasıl kirpmis parcalamis. ah ya. insan ezik olmasın. karakter onemli. dediğim gibi doğuştan gelir.

ha ayrica bazı konularda red pill doğrudur bazi konularda purple pill bana yakindir dememi de ben purple pill'im diye anlatmış.

aha yazdidigim mesaj da sudur :

"ben evlilige karsi degilim. mgtow hic degilim. bazi acilardan trp bazen ise purple pill olabilirim. ama cocuk kirmizi cizgim. pedofili icin idam gelmesini savunurum. cocuga zarar verecek herseye karsiyim. fikrimi degistirirsen sana daha da fazla saygi duyarim."

fikrimi değiştirebileceği bir tek bir konu yok. zira pratiği yok. ansiklopedi ezberlemiş.

tanim : ezikliğin bile kitabini ingilizceden cevirmis yazar.

edit: hala kendini ispatlamak icin entri ustune entri giriyor. sorduğu soruya aldigi cevap zoruna gidince neredeyse kitap yazacak. kendine alfa demiyormuş. demesin zaten alakası yok. evde kaldım diye ağlarken, 40 yas basliklarina da bekarligi övmeyi ihmal etmemeye de devam ediyor. ne ezikmis. bu kadar kasar bir insan kendini ispatlamak icin. uğraşmaya, vakit harcamaya değmez.
  • divanu lugat it turk'te beden, vücut, insan bedeni, tüy, deri, koyun pisliği, hayvan pisliği, hayvan ini anlamlarına gelen kelime.

(bkz: turk dil kurumu)
    (bkz: turkce sozluk)
  • anlamsız bir şekilde başlığımın altında bana hakaret eden, nefret kusan, iftira atan yazar.

yukarıdaki yazarın dediği gibi herhalde kadınlarla ilgili çözemediği problemleri var

kendisine attığım mesaja da cevap yazmadı.

(bkz: engelle)
  • kompetetif yaşamaya alışmış bünyelere gif'le (bkz: ad hominem) yapmak kolay. ortada bağlamından koparılan bir durum yok, eleştiri duyarlılığı meydanlarda kimsecikler yokken eline silah tüfek almaya benziyor.

heteroseksüel değil ama(!) seni duruşuyla, davranışıyla, bilgisiyle, kültürüyle, öz bakımıyla, statüsüyle 2 ile çarpan birini görünce "aaağbi adam nası gay ya, istediği her kızı götürür" diyen kafayla aynı kafa. normal erkek: heteroseksüel.

bilimsel verilerin sonuçlarından spekülasyon yapıp, psikolojik mekanizmalar eşliğinde bias yapmak moda olmuş.
    normal erkek senin kafandaki değil, o senin küçükken idealize edip o noktada duraksadığın şey. erkekler ve kadınlar dışarıdalar. ayrıca;
    (bkz: kastrasyon korkusu) bi bak derim. homofobi, yanlılık, mizojini buram buram kokuyor zira.

edit: normalin istatistiki tanımı sonradan geldi. tanım ve çağrışımlar insan zihninde farklı şeyleri temsil edebilirler. önce normali öyle kullanmayıp ama ben normal derken bunu demiştim demek de ayrı bir durum tabii. homofobi gizlenecek bir şey değil, değişir. ayrıca daha ilerisi için;

(bkz: internalized homophobia) homofobik değilim ama homofobiğim, saygı duyuyorum ama iğrençler diyenler için ayrı bir okuma.

edit2: ''(bkz: straw man) (bkz: poisoning the well) başka numaralarınız yok mudur, aşırı bayatladı bu ucuz klâsikler.''

bir diğer sorun da birileri size numara yapıyor sizi kandırmaya çalışıyor diye hissetmeniz. aksini iddia edeni kendine dönüp bir bakmak yerine sosyal konstrüktivizmle suçlamak. suç? ama ben bunu söylemek istiyorum senin hassasiyetlerin, 21. yüzyılın ikiyüzlülüğü yüzünden gerçekleri söyleyemiyorum safsatası. 10 bin yıldır söylemen yetmedi mi? * kimse pipinizi kesmeyecek, bu kafa yapısıyla isterseniz idealize ettiğiniz o erkeğe ulaşıp kız arkadaş grubuna girip 'kız kaldırın' sonu hüsran. insanları kategorize edip edip sonra ama ''gerçek'' diye eğip büktüğü levhayı ortaya atan aksini asla kabul etmeyen bir düşünce yapısı. küçükken markete girip tek bildiği reyonda 'ama bana bu çikolatayı alın' diye ağlamaya benziyor.

hülasa kimsenin hassas kalbi kırılmıyor. sadece homofobiyi değil, toksik masküleniteyi, erkeğin ayrımcılığa uğramasını, yüklenen rolleri, şablonları yıkmayı insanlık için öğreneceğiz. kalbi kırılan bilimsel çıktıların üzerinden spekülasyon yapan ''annesinin yakışıklı, güçlü oğlu'' olacak.
  • bütün aşkların kitabı elinde
    sevilmemiş yinlerin balosuna gitti.
    öyle kalabalıktı ki,
    sevdiğini anlamadı.

özdemir asaf
    (bkz: kendisini unutmuş)
  • yin ' in temsil ettikleri : soğuk,edilgenliği,selleri,gölleri,karanlığı,geceyi,ayı,toprak ve yeryüzünü yılanı,kuzeyi ve kadınları temsil eder.
    ancak bu kadının tamamen yin erkeğin tamamen yang olduğunu göstermez.sadece kadının daha yin erkeğin daha yang olduğunu anlatır.
  • yang'in uyuz kardesi.
  • etimolojik olarak gölge anlamındadır.
  • solid globe remixiyle uçuran nickelson parçası.

http://www.youtube.com/…mtzhm2zlaw&feature=youtu.be
  • çin felsefesinde evrenin dişil öğesi.
hesabın var mı? giriş yap