• pamuk gibi bi adamı, şenel hoca'yı barındıran gruptur. koda müzik merkezi'nde bateri hocalığı yapan bu zat kadar sıcak adam dünyada zor bulunur.

grubun diğer elemanlarıyla çok bi tanışıklığım olmadığından sadece kendisiyle albümleri üzerine fikir teatisinde bulunurdum. hayalindeki video klipten bahsederken ikide bir sözünü keser, ama o sahne öyle olursa oradan bu mana çıkar, istediğin etkiyi yaratmaz derdim, inatlaşırdı benimle iki saat.

di'li geçmiş zaman kullanıyor olmam ne üzücü, oysa kaç sene kafasının etini yemiştim ikinci albüm ne zaman diye. çıkardıklarını sözlükten öğrenecek kadar arayı soğutmuşuz. olmadı bu.

ilk albümlerinin kapak tasarımını yaparlarken bi arkadaş gelmişti yanımıza da ne olduğunu sormuştu ekrandaki şeyin.

- olm şenel hoca'nın grubu işte, albüm kapağını yapıyor şimdi. yırtık uçurtma.
    - haa... albümün adı ne peki, "uçurtmayı yırtmasınlar" mı?
    - ha?... puahahahhahahah

acaba ikinci albüme koymuşlar mıdır karanfil deste gider'i, çok güzel yorumluyordu hergeleler.
  • her şeyden önce sessiz ama derinden ilerleyen gruplardan biri. aslında grubun tarihi bayağı bir eskilere dayanıyor. yalnız "ahanda işte şarkılar gelin albüm yapalım" gibi bir düşüncenin esiri olmadıklarından çok uzun bir dönem ilk albümleri olan yırtık uçurtma'dan başka bir albüm çıkarmadılar. gelçi kendilerinin yeni tatlarından mahrum kalmadık değil geçen süre zarfında. ama bir işi olabilecek en iyi şekilde yapmak zaman alıyor haliyle.. ilk albümleri fevkalade güzeldi.. hatta merhum cem karaca bile bu albüme destek olmuş, arka çıkmıştı. yanlış hatırlamıyorsam ilk albümlerindeki delioğlan parçasına bir de klip çekmişler ve bazı tv kanallarında yayınlanmıştı. sonra gel zaman git zaman, nihayet ikinci albümleri "iki" piyasaya çıktı.

yalan olmasın son albümlerini hiç dinlemedim. yalnız bu albümdeki yeni umutlar parçasının klibi de çekilmiş.. bir ara kral tv de görülmüşlüğü var.. uzun lafın kısası uçmaya devam ediyor yırtık uçurtma..
  • son albümü çıkmış gruptur.
  • yıllardır parlamasını beklediğim grup. parladıysa bile farketmedim.
    (bkz: yalnız sen)
    edit: yalnız sen
  • az önce ofisteki keşanlı arkadaşımın yaparak beni yardığı benzetmedir. deli dengesiz birinin yaptığı bir şeyden bahsediyor, adam için "yırtık uçurtma gibi" dedi, baktı ben gülüyorum, "birde sallanan yırtık kamyon brandası gibi de var" dedi, sabahımı şenlendirdi.

seviyorum trakyalıları yahu.
  • uçması pek bir zor olan uçurtma.
  • yeni yeni parlayan bir grup. anadolu rock denen muzikten yaparlar, slisti mutlu ari'dir. bateristi senel aytas'tir. eletrogitarcısı yaren'dir, bascısı daa himmm himmmm animsayamadim. cuma geceleri beyoglunda fermantasyonda cikarlar. ayni ismi tasiyan bir albumleri vardir, delioglan isimli sarkilari guzeldir, tafsiye edilir.
    ha bu arada mutlu cem karaca sarkilarini en iyi soyleyen adamlardandir.
  • grubun bas gitaristi ertan subasat'tir, kendi halinde yasayan ozel bir insan oldugu için pek goze carpmaz, yaren grubun elektro gitarcisi ve yakisikli vitrin insanidir, sirf yakisikli ve boylu poslu diye haluk levent'in gulendam klibinde bas çalmistir. grup geçen yil çikan albumlerinden sonra tanimlanamaz bir duraklama donemine girmistir. arada bir tv muzik programlarinda boy gosterirler.
  • bateristleri, bateristliginin yaninda super de sarap servisi yapan, misafirperverligiyle taninan bir kisidir.
  • yalnız sen adlı sarkilari muhtesem olan grup. bir de adıyla bende depresif bir hava yarattı; yırtık uçurtma ucabilir mi.. oldu mu şimdi güzel kardesim
hesabın var mı? giriş yap